Joga – seksualinei energijai valdyti

Pora / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-01-13 18:00
Daugelis mano, kad joga – puikus būdas atsipalaiduoti, nuraminti kūną ir protą, lavinti lankstumą. Tai toli gražu ne visi privalumai. Praktikuoti jogą – tai visų pirma mokėti valdyti energiją. Seksualinę – taip pat.

Jei žmogaus energiniai kanalai švarūs, pralaidūs, energinių centrų, vadinamųjų čakrų, veikla subalansuota, tuomet jis nuolat jaučia savyje pulsuojant gyvybinę jėgą. O šioji neatskiriama nuo seksualinės. Autoritetingų medicinos mokslininkų tyrimai parodė, kad moterys, praktikuojančios jogą, pasižymi kur kas stipriau išreikštu libido, patiria ryškesnius orgazmus.

Sutelkti dėmesį

Mūsų protai neramūs, jie nuolat ką nors veikia: narsto vakarykštes situacijas, stebi dabartinę aplinką, kuria ateities planus… Mintis gena mintį, šios gimdo emocijas, dažnai ne visai šviesias ir pakilias. Protas kunkuliuoja netgi tada, kai turėtų nurimti – kai būnate mylimojo glėbyje. Užuot mėgavusis akimirka, stebėjusi savo pojūčius, stebite nereikšmingus dalykus: „ir vėl tie kaimynai su savo remontais“, „gal reikėtų pakeisti užuolaidas, nes šios nelabai dera prie miegamojo sienų“, „oi, kaip duria jo barzda“ ir t. t.

Joga moko pagrindinio svarbaus dalyko, itin pravartaus sekso akimirkomis, – sutelkti dėmesį į save, savo kūną ir tai, kas vyksta šią minutę. Nuo pradžių iki galo išgyventi malonumą. Be to, praktikuojant jogą, kūnas taps ne tik lankstesnis, stangresnis (vadinasi, ir seksualesnis), bet ir sveikesnis. Aišku, verčiau ne užsiiminėti saviveikla, o susirasti patyrusį jogos mokytoją. Būtų nuostabu, jei į užsiėmimus galėtumėte eiti su partneriu – juk bendri interesai, bendras pomėgis labai suartina!

Asanos, žadinančios seksualumą

Jos galėtų būti puikus rytinės mankštos variantas. Ilgai neužtruksite, o naudą pajusite gana greitai. Šios asanos gerina kraujotaką, tonizuoja lytinių liaukų veiklą, stiprina raumenis.

1. Atsisėskite lotoso poza, arba tiesiog sukryžiavusi kojas, rankas padėkite ant kelių delnais į viršų. Nugarą laikykite kuo tiesesnę, mentes – kuo arčiau viena kitos. Užsimerkusi lėtai ir giliai kvėpuokite (įkvėpdama pilvą išpūskite, iškvėpdama – įtraukite). Sulig kiekvienu įkvėpimu įsivaizduokite, kaip stuburas tempiasi aukštyn, ilgėja. Iškvėpdama išleiskite įtampą iš viso kūno. Tada priešais save ištieskite rankas, sunerkite pirštus ir surieskite nugarą, sekundę kitą pabūkite ir grįžkite į pradinę padėtį.

2. Atsisėskite drugelio poza:  suglauskite padus, apglėbkite juos sunertomis rankomis, kulnus pritraukite kuo arčiau savęs. Stenkitės išlaikyti kuo tiesesnę nugarą. Lėtai, ritmingai judinkite kojas aukštyn žemyn, tarsi plasnotumėte sparnais. Būkite užsimerkusi, kvėpuokite lygiai ir giliai, stenkitės pajusti, kaip tempiasi vidinės šlaunų dalies, sėdmenų raumenys, kaip kūnu sklinda šiluma.

3. Atsigulkite ant nugaros ir iškelkite suglaustas kojas 90° kampu. Pagulėkite  taip ramiai kvėpuodama (10–20 įkvėpimų ir iškvėpimų). Mūsų kojos patiria didelius krūvius, todėl, baigiantis dienai, jaučiame jų nuovargį ar net skausmą. Ši asana padeda kojoms atsipalaiduoti, be to, stiprina dubens srities raumenis, gerina kraujotaką.

4. Kojas iš lėto nuleiskite, sulenkite per kelius ir pėdomis remkitės į grindis. Ištiestas rankas laikykite šalia kūno. Lėtai įkvėpkite ir iškvėpdama kelkite dubenį į viršų, kvėpuodama pabūkite, kiek galite, ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 4–6 kartus. Šis pratimas ne tik dailina užpakaliuką, bet ir stiprina makšties raumenis, kurie meilės žaidimuose itin svarbūs.

Ji24.lt