Kai vaikas lieka vienas namuose

Kadras iš filmo „Vienas namuose“ / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-16 14:30
Kad ir kaip stengtumės, mūsų mokyklinukams kelias valandas per dieną tenka karaliauti namuose vieniems. Todėl labai svarbu jiems paaiškinti pagrindines saugumo taisykles. Štai ką turėtumėte pasakyti savo mokinukui.

• Likęs namuose vienas, niekam neatidaryk durų. (Norėdami išvengti nesusipratimų, griežtai pabrėžkite, kad durų negalima atidaryti niekam, net iš matymo pažįstamam žmogui ar kaimynui. Kai jūsų nėra namuose, patartina vaikui neleisti vedžiotis draugų.) 

• Jei išgirsi, kad kažkas bando atidaryti lauko duris, netylėk. Garsiai paklausk: „Kas ten?“

• Jei nepažįstamieji vis tiek bando atidaryti duris, nieko nelaukęs skambink telefonu „02“ arba nemokama mobiliąja linija „112“ į policiją ir tiksliai nurodyk savo namų adresą. Skambink tėvams. Paskui, išėjęs į balkoną arba pradaręs langą, šaukis kaimynų, praeivių pagalbos. (Labai svarbu namuose matomoje vietoje laikyti užrašytus svarbiausius telefonų numerius: specialiųjų tarnybų, jūsų pačių ir artimųjų mobiliuosius bei darboviečių telefonus.)

• Jei atsiliepus telefonu klausiama, ar yra namuose tavo mama ar tėtis, atsakyk, kad jie dabar užsiėmę, ir paklausk, kam ir kada paskambinti. 

• Įspėkite vaiką, kad niekada niekam nepasakotų, kada išeinate ir grįžtate namo po darbo, kada išvykstate ilgesniam laikui. Taip pat atkakliai priminkite, kad kabindamas paltą ar striukę mokyklos drabužinėje niekada nepaliktų kišenėje raktų. Panašūs reikalavimai anaiptol ne paranoja. Šiandienos pasaulyje, deja, tai – būtinybė.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai