Kai vargina PMS

Įtampą patirianti moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-02 19:06
Nuovargis, galvos skausmas, išsipūtęs pilvas ir ženkliai pablogėjusi nuotaika – tik keli iš būdingųjų PMS (arba premenstruacinio sindromo) požymių. Teigiama, jog šiuos bei kitus simptomus jaučia didžioji dalis moterų. Tiesa, pakoregavus gyvenseną bei mitybą, savijauta ženkliai pagerėja.

Mitai ir faktai

1. Prieš menstruacijas organizmas nusilpsta, todėl galima valgyti labai kaloringus patiekalus 

Netiesa. Gailėtis savęs šiuo metu nereikia, o kaloringas maistas nesuteiks paguodos, greičiau – kelis nereikalingus kilogramus. PMS simptomus švelnina vitaminų A, E ir B1 turintys augaliniai aliejai, maistas, kuriame gausu vitamino B6 (avokadai, bananai, sėlenos, morkos). Taip pat padeda mineralinės medžiagos: magnis, kalcis, geležis, cinkas. 

2. Mankšta šiomis dienomis – stresas organizmui 

Netiesa. Bet kokia pernelyg nevarginanti mankšta mažina stresą, aktyvina organizmo galias, normalizuoja hormonų pusiausvyrą. Todėl sportininkės retai kenčia dėl tokių negalavimų. Geriausia rinktis vaikščiojimą, plaukiojimą, jogą, tempimo pratimus. 

3. PMS – toks negalavimas, kuris gali pateisinti jūsų prastą nuotaiką 

Iš dalies tiesa. Tiesa ta, kad PMS dažnai pasireiškia prasta nuotaika ir savijauta, galite nežinoti, ko norite. O kur dar virtinė fizinių negalavimų. Tačiau demonstruoti savo prastos nuotaikos nevertėtų. Verčiau su ja kovoti bendraujant su maloniais žmonėmis, lankant renginius ar šiaip užsiimant malonia veikla. 

Kaip sau padėti 

• Nakvišų aliejus dažnai padeda kovoti su nemaloniu PMS simptomu – krūtų skausmu. 

• Rekomenduojami preparatai, kuriuose yra vitamino A, E, mineralų magnio ir kalcio. 

• Kovoti su šiuo nemaloniu reiškiniu padeda ir dieta. Valgykite daugiau produktų, turinčių ląstelienos, nepiktnaudžiaukite baltymingu maistu ir kofeino turinčiais gėrimais, druska, kuri sulaiko organizme vandenį. 

• Puiki profilaktika – fiziniai pratimai. 

• Nemalonius pojūčius šalina ir homeopatiniai vaistai, kuriuos pagal jūsų negalavimų pobūdį gali paskirti natūralios medicinos gydytojas. 

• Užuot kitiems gadinusi nuotaika savo prastu nusiteikimu, verčiau save palepinkite – pagulėkite lovoje ir paskaitykite knygą, o mažas juodojo šokolado gabalėlis puikiai papildys jūsų organizmą „laimės hormonu“. 

Ji24.lt

Temos:

Naujausi straipsniai