Kaip atsigauti praradus darbą?

Susirūpinęs vyras / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-25 08:07
Darbo praradimas – sunkus išgyvenimas kiekvienam. Toks įvykis ne tik priverčia pasijusti finansinį nestabilumą, bet kartais gali gniuždyti ir psichologiškai bei morališkai. Ką daryti, kad laiką, kai neturite darbo, ištvertumėte lengviau?

Atsakingai paskirstykite turimus finansus. Kad ir kaip skaudžiai skambėtų, praradus darbą, būtina susidėlioti savo finansus – tai padės jums žinoti, kuriam laikui turite santaupų, kiek galite išleisti per mėnesį, ko reikės atsisakyti, kokius poreikius riboti. Tai skausminga, bet būtina dalis, kad vėliau netektų gailėtis savo aplaidaus požiūrio. Taigi, nusistatykite minimalų pinigų kiekį, kiek galite išleisti per mėnesį, ir jo laikykitės. Tai padės kontroliuoti situaciją.

Susiraskite tarpinį darbą. Mėgstamo ir gerai apmokamo darbo paieškos gali užtrukti. Tačiau norėdami nesijausti apmaudžiai, susiraskite darbą, kuris padėtų jums išgyventi esamą situaciją. Aišku, jūs manote, kad jūsų nevertas darbas jus pažemins, kad jūs negali eiti dirbti bet kur. Tačiau visai nesvarbu, kad tai jūsų kvalifikacijos ir išsilavinimo neatitinkantis darbas – bet kokia veikla neleis jums sėdėti namie, graužtis ir peikti gyvenimo už skirtus iššūkius. O dirbdami ir paprastą darbą galėsite laisvai ieškotis naujo, jums patinkančio. Ir nepamirškite – joks darbas nėra gėdingas.

Susikurkite svajonių darbo viziją. Paklauskite savęs, kokio darbo norite – bet kokio ar savo svajonių pozicijos? Atsakykite, kokia pozicija tai turi būti, aplinka, bendradarbiai, darbdavys, atlyginimas. Norėkite ir siekite daug, pasąmonė galingas dalykas, kurio mes iki galo negalime suvokti. Tai galite daryti ir netekę darbą, ir dirbdami tiesiog tarpinį darbą. Žinokite, kokios pozicijos norite, kokioje įmonėje, kokiame mieste. Prisiklijuokite savo svajonių darbo nuotrauką ant šaldytuvo, tegul tas vaizdas būna jūsų kompiuterio ekrano užsklanda – norėkite to iš visos širdies. Savo gyvenimo aprašymą siųskite ten, kur tikrai save įsivaizduojate, – juk pasaulį į priekį veda tik svajokliai.

Supraskite, kad praradimai – tai nauji atradimai. Gyvenimas yra juokingas dalykas ir kartais duoda mums įvairių išbandymų. Nors kažką praradę manome, kad gyvenimas ir visata mus skriaudžia, tačiau iš tikrųjų per tokį įvykį per esame priversti labiau apsidairyti, įvertinti esamą situaciją ir savo jėgas. Galbūt kaip tik atrasite savo pašaukimą, savo aistrą, darbą, kuris jums patiks kur kas labiau. Tad apsidairykite, pabandykite įžvelgti tai, į ką anksčiau niekada nekreipdavote dėmesio.

Susikurkite dienotvarkę. Susidėliokite kasdienę dienotvarkę. Praradęs darbą, žmogus gali sutrikti, nežinoti, ko imtis, kai ryte nereikia anksti keltis, kai visa diena laisva. Kad visai neapsileistumėte, turėtumėte susikurti savo dienotvarkę. Pavyzdžiui, atsikelti, pusryčiauti, išvesti šunį, paruošti pietus, sutvarkyti namus, sportuoti ir pan.

Išmokite ko nors naujo. Galbūt ilgai svajojate išmokti ką nors, kam niekada nerasdavote laiko? Pavyzdžiui, išmokti geriau gaminti, patobulinti užsienio kalbos žinias, bendravimo įgūdžius ar pan. Dabar tam yra laiko, išnaudokite jį tikslingai. Ir, beje, pasistenkite tai išnaudoti jūsų gebėjimams tobulinti, kurie gali praversti profesinėje srityje. Nauja veikla, žmonės padės judėti į priekį, suprasite, kad nesate prastesnis nei kiti, kad aplink jus daugybė tokių pačių žmonių.

Naujausi straipsniai