Kaip atsikratyti mimikos raukšlių?

Mimikos
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-17 14:09
Mimikos raukšlių išvengti sunku – juk nesame robotai, kad sugebėtume tramdyti savo emocijas. Visgi nė vienai mūsų nepatinka raukšlės, kad ir kokios jos būtų. Tad pakalbėkime, kaip jų išvengti?

Kovokite su grimasomis

Kalbėdamos mes juokiamės, raukome nosį, keliame antakius... Visos šios emocijos įsirėžia mūsų veide, ypač tampa matomos horizontalios raukšlės kaktoje, kurias sudėtinga panaikinti.

Apie 30-uosius metus pasirodo ir pirmosios paakių raukšlelės, dar vadinamos „žąsų kojelėmis“. Jos formuojasi ir tuomet, jeigu dažnai prisimerkiame, triname akis. Svarbu, kad dažnai nė pačios nenutuokiame, kaip pasikeičia mūsų veidas ir mimika, išgyvenant vieną ar kitą emociją, kad ir nuobodulį.

Taigi, verta šiek tiek kontroliuoti save, jog, tarkime, darbe pusę dienos nesėdėtumėte įsitempusi ir pakėlusi antakius aukštyn ar mąsliai suraukusi kaktą... Tiesiog bendraudamos su kažkuo ar paprasčiausiai būdamos vienos, pamėginkite į savo veidą pažvelgti tarsi iš šono, pajusti, kokie jo raumenys šią akimirką įsitempę. Tai labai padeda atsikratyti įkyrių įpročių raukytis, kurie ir yra viena svarbiausių raukšlių atsiradimo priežasčių.

Svarbus ir oro aspektas. Labai dažnai laukan išėjusios moterys pradeda markstytis nuo saulės spindulių, akinančio sniego ar stipraus vėjo. Kai kuriais atvejais gelbsti saulės akiniai, taip pat gebėjimas kontroliuoti veido raumenis.

Kas padės?

VEIDO JOGA IR GIMNASTIKA. Jos puikiai veikia  veido odą, padeda atsikratyti mažų raukšlelių, skatina kraujo pritekėjimą į audinius.

MASAŽAS. Masažas su alyvuogių aliejumi apskritai daro stebuklus: minkština, švelnina odą. Ir raukšlių kaip nebūta! Suvilgykite šiltame alyvuogių aliejuje pirštus ir sukamaisiais judesiais masažuokite visą veidą, pradedant nuo kaktos. Siūlome pasižiūrėti štai šį filmuką, kuriame demonstruojamas anti-aging veido masažas.

KOMPRESAI NAKČIAI. Jie puikiai padės nuo priešlaikinių raukšlių. Kremu nuo raukšlių sutepkite vatos diskelius ir pridėkite juos prie probleminių vietų, palikite per naktį. Vietoj kremo galite pasidaryti ir specialią kaukę.

Į 100 ml verdančio vandens įmeskite 3 laurų lapus. Po 10–15 min. nukoškite, sumaišykite nuovirą su 10 g alyvuogių aliejaus ir 2 gerai išplaktais kiaušinių baltymais. Gauta kauke suvilgykite vatos diskelius ir dėkite ant kaktos ar tarp antakių esančių raukšlių. Palikite pernakt.

Ryte geriausia nuprausti veidą kontrastiniu vandeniu. Puikų rezultatą pasieksite tokius kompresus darydama kasdien kelias savaites iš eilės.

KAUKĖS

♦ Suvilgykite migdolų aliejumi marlės servetėles, uždėkite jas ant probleminių vietų, pridenkite rankšluosčiu ir palikite 10–15 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu.

♦ Sumaišykite 3 valg. š. avižinių dribsnių su 4 valg. valg. š. grietinėlės ir palikite, kol jie išbrinks. Tuomet sukrėskite gautą košelę į marlę ir dėkite ant paakių bei kitų probleminių vietų. Palikite 20 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu.

♦ Paimkite 2 valg. š. linų sėmenų, užpilkite 2 stikl. vandens ir virkite, kol masė taps košelės konsistencijos. Dar šiltą sudėkite ant marlės ir dėkite ant raukšlių 20 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai