Kaip išsirinkti blakstienų tušą? Garsių vizažistų patarimai

Blakstienas ilginantis tušas / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-28 14:10
Tiesa, kad blakstienų tušas pagyvina žvilgsnį ir padeda susikurti geidžiamą įvaizdį. Šį sykį apie šią makiažo priemonę pakalbėsime plačiau. 

Kad galite įspūdingą žvilgsnį kurti pasinaudodama tokiu daiktu kaip skystas blakstienų tušas su šepetėliu, turite dėkoti lenkų kilmės kosmetikei Helenai Rubinstein. Jos sukurta toks makiažo įrankis grožio rinkoje tvirtas pozicijas užėmė dar XX a. 6-ojo dešimtmečio pradžioje ir tapo pagrindiniu daugelio moterų kosmetinio krepšelio atributu.

Helena Rubenstein, 1905 metai / Vida Press nuotr.
Helena Rubenstein, 1905 metai / Vida Press nuotr.

Šiandien Helenos Rubinstein išradimas yra ištobulintas iki begalybės: priklausomai nuo šepetėlio, tušas ilgina, storina ar užriečia blakstienas, priklausomai nuo jame esančių komponentų, pagilina žvilgsnį, suteikia blakstienoms vėduoklės formą ar vadinamąjį 3D (trimatis vaizdas) arba 4D efektą (keturmatis vaizdas).

Be to, šiais laikais blakstienų tušo spalvinė gama labai plati: žalias, violetinis, tamsiai ir šviesiai mėlynas, šokoladinis, baklažaninis, grafito spalvos. Blakstienų spalvą galite derinti su akių ar aprangos spalvine gama ir taip susikurti pageidaujamą įvaizdį. Tai tiek apie istorines blakstienų dažų metamorfozes, o dabar pakalbėkite apie svarbesnius dalykus.

Stebukladaris šepetėlis

Grožio specialistai yra vieningi: renkantis blakstienų tušą, svarbu atidžiai įvertinti ne tik jo konsistenciją, kvapą, bet ir šepetėlio formą. Taigi, užuot paskubėjusi įsigyti madingiausią ar vos prieš savaitę kitą rinkoje pasirodžiusį blakstienų tušą, pirmiausia pasidomėkite, koks šepetėlis kokią funkciją atlieka.

♦ Mažu apvaliu šepetėliu paprasčiausia nudažyti skirtingų ilgių ir storio blakstienas. Juo patogu dažyti akių kampučius bei apatines blakstienas.

♦ Plastikinės šukutės blakstienas padažo labai natūraliai (nuo šaknų iki galiukų jos tolygiai išplonėja, optiškai atrodo ilgesnės), gerai atskiria ir pailgina plaukelius. 

♦ Išlenktas šepetėlis su vienodo ilgio šereliais dailiai užriečia net ir akių kampučiuose augančių blakstienų galiukus.

♦ Klasikinės formos tankus šepetėlis natūraliai pastorina ir atskiria blakstienas.

♦ Ovaliu tankiu šepetėliu paprasta pastorinti net ir akių kampučiuose augančias blakstienas. 

♦ Kūgio formos šepetėliu ypač patogu tušu dažyti akių kampučius, jo galu – patamsinti ir pailginti apatines blakstienas.

♦ Stambiu tankiu šepetėliu paprasčiausia sukurti labai tankių blakstienų efektą.

♦ Spiralės formos šepetėlis, įkištas į dažų tūtelę, ypač tolygiai pasidengia tušu ir suteikia blakstienoms įspūdingos apimties.

Dar šis tas svarbaus

Lanksčias plastikines galvutes turintys šepetėliai yra patogesni, nes lengvai prisitaiko prie blakstienų linkių. Tokiu šepetėliu beveik neįmanoma iš tūbelės „pasemti“ pernelyg daug tušo, todėl dažantis išvengiama jo pertekliaus. Tai žinant galima teigti, kad tokį šepetėlį turintys blakstienų dažai yra ekonomiškesni už įprastus.  

Šepetėlis su baterija

Pirmosios kompanijos „Estee Lauder“ sukurtą blakstienų tušą su vibruojančiu šepetėliu prieš ketverius metus išbandė ir palankiai įvertino amerikietės. Kiek vėliau šio ir kitų gamintojų („Lancome“, Maybelline“ ir kt.) „motorizuoti“ blakstienų dažai užkariavo ir europiečių kosmetines. Kuo jie ypatingi?

Anot gamintojų, itin lankstus zigzago judesiu vibruojantis šepetėlis „dirba“ it profesionalus vizažistas. Per minutę jis atlieka 7 tūkstančius ar net daugiau judesių, nepriekaištingai nudažo blakstienas nuo šaknų iki galiukų (jas kruopščiai atskiria, pailgina, pastorina, nesulipina).

Apie svarbiausius blakstienų dažų komponentus

Jei atidžiai pastudijuosite ant tūbelės pažymėtą blakstienų tušo sudėtį, bus dar paprasčiau apsispręsti, kokį pirkti, nes skirtingi komponentai skirtingai veikia blakstienas. Pavyzdžiui, keratinas ilgainiui atgaivina nusilpusias blakstienas, lanolinas ir hialurono rūgštis saugo natūralią drėgmę, o pantenolis pastorina jų galiukus.  

Vaško mikrogranulių turinčio blakstienų tušo paskirtis yra pastorinti blakstienas nuo šaknų iki galiukų, o papildytas natūraliomis dervomis jas dailiai užriečia. Beje, apie blakstienas riečiantį tušą reikia žinoti dar vieną svarbų dalyką. Jeigu blakstienos labai ilgos, juo geriau nesidažyti nepapudravus veido biria pudra – su viršutinių vokų oda susilietusios padažytos blakstienos paliks juodus ar kitos spalvos tušo pėdsakus.

Vandeniui atsparus tušas ne kasdienai

Nors daugybė tokio tušo gamintojų apie tai neužsimena, pro jūsų akis neturėtų praslysti faktas, kad 1939 metais kosmetikė Helena Rubinstein jį sukūrė sportininkėms, propaguojančioms sinchroninį plaukimą. Taigi aišku, kad toks tušas turi specifinių drėgmei atsparių medžiagų, kurios nepalankiai veikia ne tik blakstienas, bet ir odą aplink akis.

Vandeniui atspariame tuše esantys lakūs silikoniniai polimerai, mineralinis vaškas, sunkieji metalai ir kitos sintetinės medžiagos, susilietusios su oru, padengia blakstienas plika akimi nematoma plėvele, kuri apsaugo dažus nuo pašalinio aplinkos poveikio ir neleidžia blakstienoms ir odai kvėpuoti. Dėl nuolatinio deguonies stygiaus tiek blakstienos, tiek oda smarkiai išsausėja, tada nutinka negerų dalykų: blakstienos ima lūžinėti ar net kristi, aplink akis išryškėja kiekviena mimikos raukšlelė.

Negana to, dažnai kyla alerginių odos ar akių gleivinės reakcijų. Mokslininkai tai nustatė, o jums paliko teisę pačiai spręsti, ar verta blakstienas kasdien tamsinti drėgmei atspariu tušu. Mes tik pasufleruosime, kad nieko bloga nenutiks, jeigu tokia makiažo priemone pasinaudosite prieš sporto pratybas ar SPA procedūras, susiruošusi į karščiu alsuojantį vakarėlį ar darydamasi vakarinį makiažą.

Garsių visažistų patarmai

Holivudo žvaigždžių įvaizdį kuriantis vizažistas Jerrodas Blandino. Blakstienos atrodys įspūdingiau, jeigu tušu jas padažysite ne tik iš apačios, bet ir iš viršaus – taip pašalinsite ant jų nusėdusias birios pudros ir vokų šešėlių dulkes, blakstienos įgis intensyvesnę spalvą. Blakstienos atrodys natūraliausiai, jeigu juodu tušu patamsinsite tik jų galiukus.

Asmeninis dainininkės Jennifer Lopez vizažistas Scottas Barnesas. Jei tušas smarkiai apvelia blakstienas, išbandykite tokį triuką: iš tūbelės ištrauktą tušo šepetėlį pirmiausia nuo koto galo link perbraukite švariu antakiams šukuoti skirtu šepetėliu, tada dažykite blakstienas.

Holivudo vizažistas Randy Houstonas Mercer. Su stambiu šepetėliu sunku padažyti apatines blakstienas? Švariu smulkiu vokų šešėliams tepti skirtu šepetėliu perbraukite per blakstienų tušo šepetėlį, tada nespausdama brūkštelėkite juo per apatines blakstienas nuo vidinių akių kampučių išorinių link.

Naujausi straipsniai