Kaip prižiūrėti rankšluosčius?

Rankšluosčiai / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-07-24 11:27
Norite, kad jūsų rankšluosčiai džiugintų purumu ir švelnumu? Verta žinoti kelias jų priežiūros taisykles, kurios pravers buityje.

Visi norime išlipę iš dušo įsisukti į minkštą rankšluostį, tačiau bėda ta, jog dauguma jų dėl netinkamos priežiūros ir skalbimo tampa kieti ir šiurkštūs, o tokiais nesinori šluostytis jautrios odos. Ką galite padaryti? Pasinaudoti šiais patarimais!

  • Prieš skalbimą rankšluosčius gerai išpurtykite ir iškratykite. Tai padės įvairioms skalbiamosioms priemonėms ir minkštikliams geriau įsigerti, kruopščiau pašalins nešvarumus.

  • Pasirinkite tinkamas skalbiamąsias priemones. Jeigu jūsų vanduo labai kietas, gali būti, kad ir skalbiniai tokie taps. Todėl būtina į tai atsižvelgti ir rinktis tokias, kurios turi vandenį ir audinius minkštinančių savybių.

  • Nepadauginkite skalbinių minkštiklio. Jeigu manote, kad skalbiniai dėl didesnio jo kiekio bus minkštesni, nebūtinai esate teisūs. Rankšluosčiai gali apsunkti, kur kas sunkiau sugerti vandenį, be to, netgi suprastės audinio kokybė, pavyzdžiui, pradės kristi kutai ir pan. Todėl šiuo atveju mažiau yra daugiau.

  • Kaip džiovinti? Patariama, jeigu tik yra tokia galimybė, būtinai tą daryti lauke, gryname ore. Jeigu renkatės džiovyklę, atidžiai sekite nurodymus ir nelaikykite joje rankšluosčių per ilgai, nesirinkite pernelyg karšto džiovinimo ciklo. Dėl to jie gali tapti šiurkštesni, prarasti savo ryškią spalvą, o balti – papilkėti.

  • Džiovyklėje džiovinamiems rankšluosčiams gali praversti ir teniso kamuoliukai. Netikėta, tačiau veiksminga – įmeskite kelis tokius kamuoliukus, ir viskas, beliks džiaugtis švelniais, minkštais ir išpurentais rankšluosčiais.
Ji24.lt