Karantinas: ką veikti namuose?

Moteris su kate / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-16 08:49
Pasaulyje siaučiant koronaviruso protrūkiui, o ir Lietuvoje daugėjant juo apsikrėtusių žmonių, šalyje paskelbta ypatinga padėtis: piliečiams rekomenduojama likti namuose ir iš jų išeiti tik esant būtinybei ar neatidėliotinoms situacijoms. Vis dėlto, buvimas namuose mums, įpratusiems kasdien gyventi kitu ritmu, gali tapti savotišku iššūkiu.

Kad laikas namuose netaptų vien socialinių tinklų apžiūrinėjimu ar gąsdinančios informacijos skaitymu, pateikiame keletą paprastų patarimų, ką galite nuveikti ir kaip prasmingiau išnaudoti karantino laikotarpį.

Susitvarkykite namų kerteles, kurioms vis nerasdavote laiko. Kada paskutinįkart tvarkėtės prieskonių spintelę? Valėte namų langus? Šveitėte šaldytuvą? Susitvarkėte virtuvės spinteles, kuriose jau akivaizdžiai ilgą laiką kaupėte daiktus ir tikėjotės vieną dieną viską peržiūrėti ir atlaisvinti vietos? Dabar puikus metas namuose atlikti tokius buities darbus, kuriems paprastai neprisiruošiate arba stingate laiko.

Kritiškai įvertinkite savo garderobą. Kas gi neturi namuose drabužių, kurie nukišti į giliausią spintos kampą ir laukia, kada sulieknėsime, kada bus tinkama nuotaika ir panašiai... Dabar turite laiko kritiškai ir nuodugniai įvertinti bei susitvarkyti savo garderobą – pasimatuokite pamirštus drabužius, atidėkite į tekstilės atliekas tai, ko seniai nebedėvite. Pasimatuokite avalynę, kuri irgi ilgą laiką nebeavima – gal jums jos nebereikia ir artėjant šiltajam sezonui pats metas atlaisvinti spintą, o avalynę, jeigu ji tinkama avėjimui, visada galite paaukoti vargingai gyvenantiems.

Paruoškite balkonus, terasas ir lodžijas šiltajam sezonui. Jeigu turite balkoną ar kitą panašią patalpą, joje, tikėtina, šaltuoju sezonu prikaupėte visokio „turto“, kuris užpildė visą erdvę ir tapo savotišku rūsiu. Vis dėlto pavasaris jau atėjo, o namuose turėti tvarkingą balkoną yra didelis džiaugsmas tiek jums, tiek namiškiams – juk atšilus norėsis išgerti balkone kavos ar leisti jame žaisti vaikams. Taigi dabar puiki proga atlikti šį darbą ir susitvarkyti tokias erdves – situacijai nurimus nereikės gaišti laiko, kuomet jau galėtumėte mėgautis jame kavos puodeliu.

Vonia ir visas joje užgyventas turtas... Taip, vonią plauname visi, tačiau kada paskutįkart peržiūrėjote jos lentynėlėse susikaupusius įvairiausius kosmetikos mėginukus, pradėtas naudoti priemones, tūbeles, kuriose yra po kelis mililitrus priemonės, tačiau šalia jos jau stovi kita, nauja... Dabar puikus metas visa tai kruopščiai susitvarkyti – sužiūrėkite priemonių galiojimo terminus, susistatykite tas, kurių likę nebedaug ir jas pabaikite, užuot atidarę vis naujas.

Moteris tvarko spintelę / 123RF.com nuotr.
Moteris tvarko spintelę / 123RF.com nuotr.

Turite begalę nuotraukų telefone? Metas ir čia įvesti tvarką! Atsirinkite dėmesio vertus kadrus, susikelkite juos į komputerį, susirūšiuokite temomis ar pagal datas, o tada, jeigu turite noro – galite ir padaryti užsakymą spausdintų nuotraukų pagaminimui. Visi norime gražių nuotraukų albumų, tačiau jos kaupiasi, o albumai stovi tušti. Taigi, metas juos pripildyti!

Žaidimai žaidimėliai… Turite stalo žaidimų, dėlionių, kryžiažodžių, piešimo ar dekoravimo rinkinių? Pats metas žaisti, lipdyti, išbandyti kokią nors naują veiklą – internete rasite įvairiausių video, kuriuose detaliai mokoma pačių įvairiausių rankdarbių arba meninių užsiėmimų.

Knygos, kurios laukė savo eilės. Taip, jūs tikrai namuose turite knygų, kurias vis norėjote perskaityti, tačiau stigote tam laiko. Pirmyn! Ta pati taisyklė galioja ir filmams bei serialams – vis planavote pažiūrėti vieną ar kitą, tačiau nebuvo tam laiko? Pasidarykite gardžios arbatos ir pasilepinkite.

Žaidimai prieš miegą / 123RF.com nuotr.
Žaidimai prieš miegą / 123RF.com nuotr.

Neapmokėtos sąskaitos už komunalines paslaugas, darželius, būrelius... Šiuolaikinis gyvenimo tempas toks, kad net ir turėdami galimybę beveik už viską atsiskaityti internetu, dažnai užsimirštame, atidėliojame sąskaitų apmokėjimą ar panašius piniginius reikalus. Taigi dabar turite gerą progą susižiūrėti įvairius savo įsiskolinimus, pasigilinti kiek ir už ką mokate.

Grožio ritualai. Stalčiuje radote dovanų gautą, bet vis dar nepanaudotą veido kaukę? Eterinių aliejų? Per Kalėdas gautą, bet vis dar niekada neuždegtą žvakę? Pasidarykite namuose savotišką SPA – pasilepinkite putų vonioje, išbandykite veido kaukę, kūno šveitimo procedūras, palepinkite plaukus naminėmis kaukėmis – juk iki šiol vis teisindavotės, kam tam paprasčiausiai nėra laiko.

Vonia / BFL/Raitis Plauks nuotr.
Vonia / BFL/Raitis Plauks nuotr.

Jeigu turite vaikų... Taip, tėvelius užsidarymas namuose su mažamečiais šiek tiek gąsdina, mat šiuolaikiniai vaikai, ar bent jau dauguma jų, nuolat reikalauja naujų pramogų ir linksmybių, taigi šioje situacijoje teks pasitelkti visą savo fantaziją: prisiminkite savo vaikystę ir su vaikais pažaiskite tuos pačius žaidimus, kaip pavyzdžiui, „aukšta žemė“, slėpynės, vagoma-nevalgoma ir pan.

 Be to, vaikai noriai prisideda prie maisto gamybos proceso – leiskite jiems įmušti kiaušinį, išmaišyti tešlą, dekoruoti sausainius... Puikus laiko praleidimas gali būti ir žaidimai vonioje – leiskite mažajam ilgiau negu įprastai pasimėgauti vandeniu.

Galų gale  į gamtą eiti niekas neuždraudė – susigalvokite pramogų miške, patyrinėkite gamtą, sugalvokite joje užduočių, pavyzdžiui, kas pirmas surinks dešimt kankorėžių, sudėlios iš akmenukų namelį ar pan.

Nepamirškite. Visada troškome kokybiško laiko su šeima, daugiau poilsio ir ramybės – šis laikas yra galimybė tai įgyvendinti, pasiderinę darbus ir pareigas tikrai atrasite ir šviesių buvimo namuose pusių.

Mama su dukra / 123RF.com nuotr.
Mama su dukra / 123RF.com nuotr.

Naujausi straipsniai