Kodėl juosta paakiai

Jauna moteris be makiažo
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-18 08:00
Pajuodę paakiai – ne tik estetinė problema. Tamsūs ratilai aplink akis gali būti įvairių sutrikimų simptomas.

Dažniausiai paakiai pajuosta dėl antinksčių veiklos sutrikimo. Jį sukelia ilgalaikis psichologinis stresas, fizinis nuovargis, nemiga (ypač naktinis darbas) ir kt.

Patarimas. Labai svarbu sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, pakankamai ilsėtis, rasti būdų atsipalaiduoti, vengti stresinių situacijų ar jas provokuojančių žmonių. Jei nekamuoja nemiga, patartina pavartoti tonizuojančių augalinių preparatų su ženšeniu, rodiole (lot. Rhodiola rosea), taip pat bičių pienelio, multivitaminų (ypač A, E, K, C), magnio ir cinko turinčių maisto papildų. Jie didina atsparumą stresui ir tonizuoja.

Kita gana dažna patamsėjusių paakių priežastis – maisto netoleravimas. Daugelio žmonių organizmas netoleruoja gliuteno, tačiau retas tai žino, net neįtaria turįs tokį sutrikimą. Ištisus dešimtmečius nekreipia dėmesio į nuolat pasikartojančius galvos skausmus, trinkantį virškinimą, nuovargį, svorio augimą ar kritimą, kurie yra pagrindiniai maisto netoleravimo simptomai. Mano, kad tai išprovokuoja netinkama mityba, pervargimas, stresas.

Patarimas. Pamėginkite iš raciono išimti gliuteno turinčius produktus (kviečius, rugius, avižas, miežius) ir stebėkite savijautą. Jeigu per kelias savaites pasijusite geriau, susilpnės arba visai išnyks varginantys simptomai, vadinasi, jūsų problemų kaltininkas – gliutenas. Norėdami įsitikinti, ar tikrai organizmas jo netoleruoja, galite atlikti ir specialų maisto netoleravimo testą.

Naujausi straipsniai