Kokie augalai „gamina“ šviežią orą? 

Naminiai augalai / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-02 11:48
Ne paslaptis, jog dėl eismo spūsčių, rūkstančių gamyklų, pastatų kaminų planetos oro kokybė nuolat prastėja. 

Kol buvo ieškoma įvairių būdų ir priemonių šiai taršai sumažinti, mokslininkas iš Indijos Kamalas Meattle’as pasiūlė štai ką – gaivinti orą sau asmeniškai. Jis pateikė pasiūlymą, kaip išgryninti patalpoje esantį orą. 

Po dvidešimties tyrimo metų Kamalas Meattle’as rekomenduoja tris augalus, kurie labai pagerina patalpos oro kokybę. Tai – arekinė palmė (Areca), karduotė (Sansevieria) ir vadinamasis pinigų medis (Zamioculcas zamiifolia).  

Arekinė palmė, anot mokslininko, yra salono augalas, kuris orą grynina dieną ir reikalauja minimalios priežiūros. Jei oras labai užterštas ir gyvenama šalia gatvės, augalo lapus reikia valyti kasdien, jei mažiau užterštas – kartą per savaitę. 

Karduotę mokslininkas vadina miegamojo augalu. Šis augalas „dirba“ naktį – anglies dvideginį į deguonį verčia, kol jūs miegate. Vienam asmeniui, miegančiam kambaryje, rekomenduojami 6–8 metro ilgio lapai. 

Zamiokulkas užbaigia rekomenduotinų augalų triadą. Ištirta, kad šis augalas puikiai valo orą, užterštą formaldehidu ir kitais kintamais organiniais junginiais. 

Nesate tikri, ar jums reikia žaliųjų draugų? Galbūt apsispręsti padės šie Kamalo Meattle’o gauti tyrimo rezultatai: žmonių, dirbusių patalpoje, kurioje buvo išvardytų augalų, produktyvumas išaugo 20 proc., be to, 52 proc. darbuotojų dingo anksčiau kankinęs akių dirglumas ir paraudimas, 34 proc. atsikratė kvėpavimo sutrikimų, 24 proc. nustojo skaudėti galvą, 9 proc. sumažėjo astmos priepuolių. 

Rezultatai buvo tokie stulbinami, kad Indijos vyriausybė šį pastatą paskelbė sveikiausiu Delyje. Taigi, pažiūrėkite, ką auginate, galbūt paaiškės, kad jūsų namų oras švariausias rajone. O jei neturite šių augalų, niekada ne vėlu jų įsigyti ir pasirūpinti grynesniu oru savo šeimai.

Ji24.lt
Temos:
Namai Oro tarša