Kokie žaislai skatina vaikų kūrybiškumą?

Vaikas su žaislais / 123RF.com nuotr.
Autorius: ji24.lt
Publikuota: 2019-04-25 16:19
Dažnai diskutuojama, ar kūrybiškumas yra įgimtas ar išlavinamas bruožas – tie, kurie pritaria pastarajai minčiai, jau nuo mažų dienų skatina mažylius mąstyti išradingai ir šiam tikslui pasitelkia pačias įvairiausias priemones.

Vienas iš variantų yra žaisti kartu su vaikais vaidmenų žaidimus, tačiau taip pat galime pasirūpinti ir kūrybiškumą , kurie paliks vietos fantazijai ir tokiu būdu lavins jų vaizduotę. Kokius žaislus tuomet rinktis?

Konstruktoriai ir kaladėlės

Statydami vaikai mokosi spręsti problemas – pavyzdžiui, svarsto, kaip bokštą padaryti stabilesnį ar aukštesnį. Tokie žaidimai su kaladėlėmis leidžia mažiesiems patiems priimti sprendimus, įveikti iššūkius ir galiausiai didžiuotis savo pasiektais rezultatais, todėl toks pasirinkimas lavina jų fantaziją ir skatina mokytis per žaidimą.

Statydami vaikai mokosi spręsti problemas – pavyzdžiui, svarsto, kaip bokštą padaryti stabilesnį ar aukštesnį.

Mediniai žaislai

Šiais laikais vaikai įpratę, kad paspaudus vieną mygtuką pradės juos linksminti ir rodys įvairiausius trukus, tuo tarpu žaidžiant su mediniais žaislais, teks patiems sukurti įdomaus žaidimo scenarijų. Kurdami naujas istorijas jie lavins savo vaizduotę, o jeigu prie žaidimo prisijungsite Jūs ar vaikučių bendraamžiai, bus tobulinami ir socialiniai įgūdžiai.

Figūrėlės

Panašiai kaip ir mediniai žaislai, įvairios žaislinės figūrėlės skatins mažuosius patiems sukurti originalias istorijas. Tai vienas paprasčiausių būdų paskatinti vaikus mąstyti kūrybiškai, tad turėtumėte pasirūpinti, kad berniukai visuomet turėtų automobilių ar kitų transporto priemonių modeliukų, o mergaičių kambariuose apsigyventų kelios lėlės Barbės.

Dėlionės

Toks užsiėmimas vaikams leidžia patiems kurti savo strategijas ir išspręsti problemas savu tempu. Žinoma, Jūs turėtumėte paaiškinti, kaip tarpusavyje sujungti detales, tačiau tolimesnį darbą palikite mažyliams – tuomet jie išmoks inovatyviai mąstyti ir galės didžiuotis pasiektu galutiniu rezultatu.

Plastilinas

Patiems sukurti figūrėlę iš – itin smagi veikla, kuri tuo pačiu lavina ir mažylių meninius sugebėjimus bei leidžia jiems maksimaliai atsipalaiduoti. Šiais laikais galima įsigyti dar įdomesnio išmaniojo plastilino bei kinetinio smėlio – toks variantas gali būti naudojamas ir namuose, kadangi visiškai nelimpa prie rankų. Žaidimai su smėliu lavins mąstymą ir vaizduotę bei sustiprins vaikučių norą sukurti ar sužinoti ką nors naujo.

Muzikos instrumentai

Eksperimentavimas ieškant naujų garsų skatins mažųjų sugebėjimą mąstyti, o galbūt net paskatins surengti savo pasirodymą namiškiams. Pirmieji bandymai muzikuoti gali atskleisti ir slypintį talentą, tad šiuos lavinamuosius žaislus tikrai reikėtų išbandyti – jie ypač patiks vietoje nenustygstantiems vaikučiams, kurie vis ieško naujų būdų, kaip save realizuoti.

Vis dėlto, nereikėtų skeptiškai žiūrėti ir į šiuolaikinius interaktyvius žaislus – jie taip pat suteikia galimybę vaikučiams tobulėti ir pažinti juos supantį pasaulį. Su tokiais žaislais galima bendrauti, juos mokyti ar dresiruoti, todėl tokiose situacijose taip pat atsiskleis mažųjų kūrybiškumas. Geriausia, jeigu derinsite visus žaidimus tarpusavyje – kuo daugiau skirtingų užsiėmimų turės vaikas, tuo daugiau skirtingų savybių jam pavyks išsiugdyti.