Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip priimti svečius ir patiems svečiuotis neprarandant energijos

Malonūs svečiai
Fotolia nuotr. / Malonūs svečiai
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Ar kada nors susimąstėte, kas yra svečiavimasis? Sakysite – nieko ypatingo. Paskambini draugui, o šis ima ir pasikviečia tave. Tačiau viešnagė nelygu viešnagei. Kartais tai tikra bėda arba tuščias laiko švaistymas. Kaipgi priimti svečius ir patiems svečiuotis neprarandant energijos?

Viešnagės būdai

Jei visi jūsų svečiai yra jums mieli, o ir jūs einate į svečius tik tada, kai to norite, o ne kada reikia ar iš pareigos, esate tiesiog laimės kūdikis, nes tikriausiai net nenumanote, kad svečiuotis ir svečius priimti galima ne tik dėl malonumo ar kai esate pasiilgę. Tačiau gyvenime visko nutinka, taigi kartais tenka eiti vizito iš pareigos ir taip palaikyti santykius su žmonėmis, su kuriais galbūt visai nenorėtumėte bičiuliautis. Dar kartais tai daroma iš savanaudiškų paskatų (tas žmogus dar bus reikalingas). Dalis viešnagių būna paprasčiausio mandagumo ženklas, pavyzdžiui, metiniai giminių susitikimai, vaikystės draugų gimtadieniai, kurie jau daugeliui neįdomūs, bet mandagumas neleidžia atsisakyti. Ir, žinoma, vis dėlto dažniausiai svečiuojamasi iš malonumo, tačiau tokie susitikimai nevargina, tad ir kalbėti apie juos neverta.

Dalydamiesi energiniais laukais, sukuriame nesibaigiantį sūkurį. Mūsų asmeninis biolaukas uždaras, bet nuo stresų jis nusilpsta. O svečių-vampyrų irgi pasitaiko.

Svečiai-vampyrai. Kaip apsisaugoti?

Taigi pasigilinkime į svarbiausius dalykus. Kaip šeimininkui apsisaugoti nuo svečio? Kokios šeimininko teisės ir pareigos? Kaip svečiui „neapsikrėsti šeimininko namų virusias“. Ko vertėtų nepamiršti atėjus į svečius?

Dalydamiesi energiniais laukais, sukuriame nesibaigiantį sūkurį. Mūsų asmeninis biolaukas uždaras, bet nuo stresų jis nusilpsta. Tada tampame imlūs visoms blogybėms. O svečių-vampyrų irgi pasitaiko. Jie ateina pas mus norėdami pasikrauti energijos. Pasistenkite tokį svečią atpažinti ir nuo jo apsiginti. Štai kad ir kaimynai. Jiems kartais „prireikia“ druskos, cukraus ar degtukų. Tokiu būdu jie įsiprašo į jūsų namus. Kalba taip nesuprantamai ir daug, o jūs nesugalvodami, ką atsakyti, įsitempiate ir... pasiūlote arbatos. Kaimynas išbuvo pusvalandį ir linksmas išlėkė namo, o jūs jaučiatės pavargę, nusiminę. Kodėl? Juk žmogus svečiavosi trumpai ir su konkrečiu reikalu. Taigi nė nepastebėjote, kaip jūsų energiją išsiurbė vampyras. Ką daryti? Nieko baisaus, jei tokiam įkyriam kaimynui kartais neatidarysite durų. Nebijokite, apsieis jis be druskos žiupsnio ar degtuko. Nes jo atėjimo tikslas visai kitas – jam reikėjo dėmesio ir energijos. Kaip tik tai jis ir gavo, o jūs likote be energijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Bildukai – pramanas, fantazija ar realybė? Kaip su jais susigyventi?

Iš tiesų tokių vampyrų pasitaiko ir tarp draugų. Jie užsuka pas jus nepranešę, atėję neužsičiaupdami giriasi savo sėkmėmis, išbūna penkias valandas ir suvalgo kone visą maistą. Į savo namus „įsibrovėliai“ nekviečia, bet mielai pažada greitai vėl jus aplankyti. Tokiems žmonėms visai nesvarbu, kad tylite. Jie tiek „prisigrobė“ jūsų energijos, kad vėl tuo pačiu tikslu ateis tik po kelių savaičių. Yra dar viena mažytė smulkmena, kurios neverta pamiršti. Jei sunegaluosite arba jums reikės kokios nors pagalbos – „mielieji draugai“ nepasirodys. Juk tada jie negalės pasikrauti energijos.

Fotolia nuotr./Svečiai
Fotolia nuotr./Svečiai

Kaip atpažinti energijos vagis ir jų išvengti?

Neretai su kai kuriais žmonėmis bendraujame tik iš įpročio, bet visada susitikę su jais jaučiamės pavargę. Ar jums reikalingos tokios pažintys?

Svečiams išėjus, patyrinėkite, kaip jaučiatės: pakylėti, linksmi, o gal pervargę ar išsekę? Pamėginkite atsirinkti, kokie draugai kaip jus veikia. Pamąstykite, ar jūsų nuolatiniai svečiai kviečia jus pas save arba kartu paiškylauti. Kaip šie žmonės elgiasi, kai viešite jų namuose? Neretai su kai kuriais žmonėmis bendraujame tik iš įpročio, bet visada susitikę su jais jaučiamės pavargę. Ar jums reikalingos tokios pažintys? Ar tikrai norite, kad jie vėl užsuktų šį savaitgalį, nes patys neturi ką veikti, o jūs esate svetingi šeimininkai, kurie išklauso visas bėdas, paguodžia, nuramina, o jūs paskui visą naktį dėl to nemiegate? Daugelį dalykų gyvenime darome nesąmoningai. Tad atsirinkti žmones, su kuriais norisi leisti laisvalaikį, tikrai vertėtų. Vargu ar galime apsiginti nuo vampyrų visose srityse ir visada pasirinkti tik malonius svečius. Juk steriliai gyventi neįmanoma, tačiau reikia mokytis saugoti save ir savo energiją.

Ar esate geras svečias?

Žinoma, kritikuoti svečius lengva, tačiau ar patys esate geri svečiai. Galbūt jums patinka svečiuotis, galbūt net ir turite daug draugų, nuolat kviečiančių jus į svečius, tačiau ar sugebate matyti save iš šalies? Gal patys darote klaidų? Pasitikrinkite sąžiningai atsakydami sau į kelis klausimus: ar domitės šeimininkų gyvenimu, o gal nesustodami pasakojate, kaip gyvenate patys ir taip užverčiate juos visiškai neįdomia informacija? Ar nepamirštate pagirti gražių namų ir šeimininkės kulinarinių sugebėjimų? Ar visada atsinešate vaišių? Ar dažnai būnate neprašytas svečias ir užbėgate tik minutei, o pasiliekate valandai? Ir galiausiai – gal užsisėdite svečiuose iki nakties, juk čia taip smagu?..

Jūs turite šeimininko teises

Nors, pasak liaudies išminties, svečias visada teisus, tačiau ir jūs, kaip šeimininkas, turite savo teises ir tikrai galite jomis pasinaudoti.

  • Galite „nebūti“ namuose, jei veržiasi įkyrūs svečiai.
  • Jei svečias įgriso iki gyvo kaulo, galite pasakyti, kad esate pavargę, o ryt jūsų laukia sunki diena. Žinoma, tai padaryti išdrįs ne kiekvienas, tad galite ir pagudrauti, pavyzdžiui, paprašyti, kad jums kas nors paskambintų ir iškviestų kur nors dėl neatidėliotino reikalo.
  • Pasisiūlykite kitą kartą atvykti atsakomojo vizito. Gali būti, kad įkyrių svečių tokiu atveju daugiau nesulauksite.
  • Tik jūsų valioje, kuo svečius vaišinti. Nesistenkite atitikti kokių nors aukštų standartų – kurkite savo taisykles, juk jūs namų šeimininkai. Tie žmonės, su kuriais yra jauku ir malonu, tikrai su jumis ir toliau bendraus, nesvarbu, ar pagaminote karštą patiekalą, ar ne. Bendravimas – svarbiausia, ne patiekalai.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt