Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pėsčiųjų žygiai ir bėgimo maratonai: kokiuose sudalyvauti artimiausiu metu

Žmonės bėga
Fotolia nuotr. / Žmonės bėga
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Atšilus orams į gatves išbėga bėgimo renginių aistruoliai ir pėsčiųjų žygių mėgėjai. Tai tampa mada. Neretai žygiuojama ar bėgama ne tik dėl sporto, bet ir minint svarbią datą ar norint atkreipti dėmesį į tam tikrą įvykį, socialinį reiškinį. Kokie bėgimo renginiai ir pėsčiųjų žygiai numatomi artimiausiu metu?

Būkite sąmoningi ir atsakingi

Sportinė veikla žmogui labai naudinga. Bėgimas – tai būdas stiprinti raumenis, ištvermę ir gerinti sveikatos būklę. Jei žmogus pradeda treniruotis, ruoštis sąmoningai, tai toks apsisprendimas išties sveikintinas.

Visgi tiek suaugusieji, tiek vaikai į tokią laisvalaikio veiklą turėtų žiūrėti labai atsakingai. Reikia būtinai atsižvelgti į sveikatos būklę. Nepatariama bėgti ilgų distancijų tiems, kurie dirba sėdimą darbą ir nesportuoja, mažai vaikšto.

Planuojant dalyvauti bėgimo renginyje būtina tam ruoštis. Jei žmogus yra nesportuojantis ir nė karto nebėgęs ilgesnės distancijos, reikėtų pradėti vaikščioti. Tada iš lėto spartinti ėjimą, vėliau – bėgioti nedidelius atstumus, paskui – didinti krūvį. Jeigu žmogus planuoja dalyvauti bėgimo renginyje, turėtų pasitikrinti sveikatą: pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, atlikti kardiogramą ir kt. Tai reikėtų padaryti, jei pas daktarą nesilankė metus ar ilgesnį laiką.

Ar tikrai eiti į žygį paprasčiau nei bėgti?

Vida Press nuotr./Ėjimas
Vida Press nuotr./Ėjimas

Įvairūs pėsčiųjų žygiai jau kurį laiką populiarūs Lietuvoje. Visgi apie žygį nevertėtų galvoti kaip apie varginančią kelionę ar neįveikiamą išbandymą. Per dieną visiškai įmanoma nueiti 10–15 km ir tiek dažnas sukaria tiesiog vaikštinėdamas mieste.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kinų medicinos mokytoja: „Rūpindamiesi kitais būsite sveikesni“

Ruošiantis tiek bėgimui, tiek pėsčiųjų žygiui, vienas svarbiausių dalykų – patogūs batai. Ir jie tikrai neturi būti brangūs – tai gali būti ir paprasti sportbačiai, su kuriais jaučiatės patogiai. Taip pat svarbu pasirūpinti geriamuoju vandeniu, su savimi turėti pleistrų, antras kojines.

Žygis pėsčiomis – tiek fizinės, tiek psichologinės ištvermės išbandymas. Neretai žmonės, kurie renkasi žygius, nori pabūti su savimi, savo mintimis. Žygiavimas išlaisvina išlaisvina protą ir mintis, emociškai atpalaiduoja. Galima rinktis sudėtingesnius arba ramesnius žygius. Pėsčiųjų žygiai yra saviti, nes žmogus ne tik fiziškai juda, bet gali grožėtis unikaliais gamtos peizažais, pajusti tyrą gamtos orą, pabūti su bendraminčiais, atsipalaiduoti, niekur neskubėti, pabūti su savimi, panirti į apmąstymus. Net sudėtingiausi žygiai suteikia energijos, priverčia gėrėtis kraštovaizdžiu: miškeliais, upeliukais ir pan.

Žygis pajūriu – išskirtinis

Jau ne pirmus metus organizuojamas žygis „Pėsčiomis pajūriu“, prasidėsiantis šį šeštadienį, sutraukia nemažą būrį dalyvių. Galbūt todėl, kad žygiuoti pajūriu yra kitaip nei mišku: nuolat girdimas jūros ošimas, akį džiugina jūros mėlis ir tolimas horizontas. Norint žygiuoti pajūriu, galima rinktis iš penkių maršrutų ir distancijų: 12,5 km vienu ypu, 25 km per pusdienį, 30 km per dieną, 50 km per naktį ir 100 km per parą. Norintieji dalyvauti, turi užsiregistruoti.

Artimiausi bėgimo renginiai ir pėsčiųjų žygiai

Bėgimo renginiai

 • Gegužės 13 d. Bėgimas, skirtas Kalniškės mūšiui paminėti (Lazdijai)
 • Gegužės 14 d. Trakų pusmaratonis
 • Gegužės 21 d. „Vilties bėgimas“ (Klaipėda)
 • Gegužės 27 d. Festivalio „Sportas visiems“ bėgimo varžybos (Palanga)
 • Birželio 3 d. Bėgimas „5 už Lietuvą" (Kaunas)
 • Birželio 3 d. Bėgimas „5 už Lietuvą" (Vilnius)
 • Birželio 11 d. Kauno maratonas 2017 (Lietuvos maratono bėgimo čempionatas) (Kaunas)
 • Birželio 17 d. 5-asis moterų bėgimas (Vilnius)
 • Liepos 2 d. Klaipėdos maratonas (Klaipėda, Smiltynė)
 • Liepos 6 d. 28-tasis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“ (Vilnius)
 • Liepos 9 d. Tarptautinis „Draugystės“ maratonas (Gardinas–Druskininkai (LTU) Gardinas–Druskininkai)
 • Liepos 22 d. Naktinis Suvalkijos pusmaratonis 2017 (Marijampolė)

Pėsčiųjų žygiai

 • Gegužės 13 d. žygis „Pėsčiomis pajūriu 2017“
 • Gegužės 25–28 d. žygis „Extreme“ 2x100 km., (Jurbarkas)
 • Birželio 10 d. Pasieniečių keliais (Medininkai, Vilniaus raj.)
 • Liepos 1 d. Dzūkų kovų keliais (Eišiškės, Šalčininkų raj.)

TAIP PAT SKAITYKITE: Kineziterapeutės nuomonė: bėgimo maratonas – ne kiekvienam!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt