Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Spalvinimas – ne tik vaikų žaidimas

Spalvinimas
Shutterstock nuotr. / Spalvinimas
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Jau kurį laiką populiarios spalvinimo knygelės neišeina iš mados. Psichologai ir meno atstovai teigia, kad spalvinimas padeda atsipalaiduoti, išlaisvina mintis ir padeda įveikti psichines ligas. Todėl tokį nusiraminimo būdą renkasi vis daugiau žmonių, pavargusių nuo šiuolaikinio šurmulio.

Dar Karlas Jungas išsamiai studijavo spalvinimo poveikį žmogui ir kaip terapinį poveikį turinčią veiklą skirdavo savo pacientams. O pasak psichologės Glorios Martinez Ayalos, spalvinimo veiksmai apima tiek logiką, tiek kūrybiškumą. Rinkdamiesi spalvą, pritaikydami ją tam tikram vaizdiniui, mes aktyvuojame analitinę smegenų dalį. Kita vertus, kai deriname spalvas, laviname kūrybiškumą.

Rinkdamiesi spalvą, pritaikydami ją tam tikram vaizdiniui, mes aktyvuojame analitinę smegenų dalį. Kita vertus, kai deriname spalvas, laviname kūrybiškumą.

Spalvindami išsakome daugiau nei kalbėdami

Neretai jausmai yra tokie sudėtingi, kad mums sunku juos išsakyti žodžiais. Piešdami galime leisti išreikšti sau emocijas. Jas perteikiame konkrečiomis spalvomis. Piešdamas, spalvindamas žmogus atsipalaiduoja, atitolsta nuo kasdienybės rūpesčių, darbų, rutinos. Apskritai įvairi kūrybinė veikla aktyvina gyvybinę energiją. Be to, ji kelia teigiamų emocijų, skatina pasitikėjimą savimi.

Kurdamas žmogus susitelkia į save, todėl mokosi save geriau pažinti, suvokti. O analizuodamas savo piešinius pamažu gali suprasti, kaip galėtų spręsti savo problemas. Aišku, iš pradžių reikėtų pasitarti su meno terapeutu ar psichologu, kuris išaiškintų, kaip skaityti savo piešinius.

Dar viena spalvinimo teigiamybė ta, kad šis metodas yra prieinamas įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonėms. Dabar spalvinimo knygelių galite rasti bene kiekviename prekybos centre, ir tokių, kokių norite.

TAIP PAT SKAITYKITE Spalvinkite pavasario žiedus!

Padeda įveikti emocines problemas

Suaugusiųjų spalvinimo knygelės gali padėti įveikti emocines ir psichines problemas: stresą, įtampą, nerimą. Spalvinti dažnai siūloma žmonėms, kuriems nustatyti nerimo sutrikimai, depresija valgymo ir persivalgymo sutrikimai, pykčio priepuoliai.

Tiesa, galbūt ne iš karto jums pavyks ilgesniam laikui susikoncentruoti spalvinti vieną objektą, mandalą ar kitą meninį vaizdinį, bet darydami tai nuosekliai kiekvieną dieną ar kelis kartus per savaitę, pastebėsite, kad susikaupti kaskart galite vis ilgesniam laikui.

Fotolia nuotr./Pieštukai.
Fotolia nuotr./Pieštukai.

Lavina intelektualinius gebėjimus

Tikite ar ne, bet spalvinimas naudingas mūsų intelektualiniams gebėjimams. Piešiant naudojamos tos smegenų sritys, kurios atsakingos už susitelkimą, gebėjimą išlaikyti dėmesį. Ši veikla taip pat padeda lengviau spręsti problemas bei ugdo organizacinius gebėjimus.

Tik pagalvokite, piešdami mes susiduriame su sudėtingomis piešinių schemomis, turime parinkti spalvas, jas derinti, padaryti taip, kad galutinis vaizdas atrodytų estetiškas.

Ugdomas estetinis pojūtis ir kūrybiškumas

Piešimas, spalvinimas išties ugdo kūrybinį potencialą. Lavinama vaizduotė, mokomasi ieškoti kūrybiškų sprendimų, atsikratyti mąstymo stereotipų. Tai išlaisvina ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Kai spalviname, naudojame abu smegenų pusrutulius: dešinįjį ir kairįjį. Kai galvojame apie balansą, kurį turime išlaikyti rinkdami spalvas, laviname problemų sprendimo ir smulkiosios motorikos įgūdžius. Be to, lavinamos sritys, atsakingos už meninį suvokimą. Žmogui darosi lengviau įžvelgti meno galią, ugdomas estetinis pojūtis.

Padeda atsikratyti nemalonių prisiminimų, jausmų

Piešdami atskleidžiame savo jausmus ir patys juos pamatome. Tuomet akivaizdžiai suprantame, kaip mes jaučiamės, nes viskas išsakyta popieriaus lape.

Jeigu žmogui nepatinka tai, ką jis nupiešė, ar kokias emocijas kelia piešinys, galima jo atsikratyti. Pavyzdžiui, sudeginti ar suplėšyti. Taip jis atsikratys ir problemos, baimės, nerimo. Galbūt skamba keistai, bet tokiu būdu žmogus atsikrato ir to, kas jį neramino, slėgė.

Tokiu būdu sunaikinęs nerimą keliančias emocijas, žmogus įgauna pasitikėjimo ir tikėjimo, kad pats gali valdyti savo gyvenimą, pats yra už jį atsakingas.

Vida Press nuotr./Piešinys
Vida Press nuotr./Piešinys

TAIP PAT SKAITYKITE Turite problemų? Jas išspręsti gali padėti tinkama knyga!

Taip pat piešdami galime prisiminti malonius vaikystės laikus. Laikas, kai neturėjome tiek pareigų, atsakomybės, prievolių, o galėjome tik džiaugtis. Jei gebame pajusti šias emocijas, lengviau nusiraminame, atsipalaiduojame. Būtent taip spalvinimas atitraukia nuo kasdienės įtampos.

Spalvinimo ir piešimo nauda išties daugialypė: padeda atsipalaiduoti, susikoncentruoti, rasti išeitis iš sunkių situacijų, lavina estetinį pojūtį. Išmėginti šią veiklą, prisiminti vaikystės laikus gali kiekvienas. O dažnam pavyksta save labai nustebinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt