Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė: „Noriu, kad žmonės pamirštų stereotipus“

Laura Vagonė
Luko Griciaus nuotr. / Laura Vagonė
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

„Man norėtųsi, kad žmonės pamirštų visus stereotipus ir švęstų meilę. Atsisakykite visų nereikalingų, butaforinių dalykų, kuriuos jums bruka vestuvių rinka, ir nuoširdžiai džiaukitės savo švente“, – artėjant vestuvių sezonui į viską žiūrėti paprasčiau jaunavedžius skatina vestuvių planuotoja Laura Vagonė.

Sakykite, kokios šių metų vestuvių tematikos populiariausios?

Beveik kiekvienais metais atsiranda viena kita išskirtinė, originali stilistinė vestuvių kryptis. Tarkim, po filmo „Didysis Getsbis“ buvo tikrai daug norinčiųjų savo šventei suteikti art deco puošnumo, prabangos, blizgesio. Bent porą metų ryški boho stilistika. Vis labiau populiarėja tikros miesto vestuvės, su minimalistiniais dekoro elementais, grynomis spalvomis, medžiagomis, konstrukcijomis. Tačiau visada buvo ir bus populiari klasika. Dažniausiai išgirstu poras kalbant tiesiog apie gražią, klasikinę vestuvių šventę.

Kokios šiuo metu nuotakų suknelės madingiausios?

Labai džiaugiuosi, kad nuotakos pradėjo jausti saiką. Labai retai nori, kad būtų ir atvira nugara, ir didelė iškirptė, ir visa suknelė dekoruota nėriniais ar karoliukais, ir dar skeltukas per visą sijono ilgį... Populiarėjant miesto vestuvėms, keičiasi ir suknelės. Mažėja princesiškų suknelių, daugėja įdomiau pasiūtų, plečiasi spalvinė gama.

Labai džiaugiuosi, kad nuotakos pradėjo jausti saiką. Mažėja princesiškų suknelių, daugėja įdomiau pasiūtų, plečiasi spalvinė gama.

Tačiau nevertėtų itin sekti naujienų, geriau atskleisti savo grožį. Beveik kiekviena nuotaka per savo vestuves nori suspindėti, neretai verčiasi per galvą vartydama žurnalus, klaidžiodama interneto platybėse, tada su Bertos Bridal ar Elie Saab suknelių nuotraukomis bėga pas siuvėjas ar dizainerius. Suknelė pasakoja vieną istoriją, mergina – kitą, šventės vieta ir dekoracijos dar kitą, o turėtų tarpusavyje derėti viskas. Jei norite atrodyti gražiai, bet nežinote, kaip tai padaryti, kreipkitės pagalbos į profesionalų stilistą. Tai Lietuvoje kol kas nėra tokia populiari paslauga, bet tai tik laiko klausimas. Jūs nepatikėsit, kaip tai sumažina galvos skausmus ir paniką.

TAIP PAT SKAITYKITE Knygos „Dukra“ autorė: „Manęs klausė, kodėl viešai skalbiu šeimos marškinius“

Ar jaunikio aprangai irgi galioja kokios nors mados?

Vyrų mados nesikeičia taip greitai. Aišku, visi dar tikriausiai atsimena tuos laikus, kai kostiumai nebuvo tokie dailiai liemenuoti, kelnės plačios, trys spalvos… Tada kažkuriuo metu visi lyg sutartinai tuokėsi su tamsiai mėlynais kostiumais lyg su uniformomis. Jaunikiai vis drąsėja. Daug dažniau renkasi ne vienos spalvos eilutes: šviesios kelnės, tamsus švarkas ar atvirkščiai. Kartais jau surizikuoja ir eksperimentuoja su raštais, medžiagomis, lakuotos batus pakeičia mokasinai ar sandalai. Labai svarbu tiek nuotakai, tiek jaunikiui suprasti, kad, tarkim, kaimo turizmo sodyboje tikrai nereikėtų vilkėti smokingo ar pūstos suknelės. Svarbiausia – saikas ir dermė, o naujausios mados – jau aukštasis pilotažas.

Gėlių mados taip pat vyrauja. Kokios jos šiuo metu?

Jei atvirai, tai dabar madinga yra viskas, ko tik geidžia jūsų širdis. Jei norisi, puoškit savo stalus aukštomis puokštėmis, jei norite minimalizmo – gali iš viso nebūti gėlių, tik žvakės, kokie nors kubai ar panašiai. Pagrindinė stilistinė tendencija yra natūralumas – jokių konstrukcijų ar iš augalų dalių lipinamų naujų darinių. Viskas turėtų būti tarsi ką tik nuskinta, šviežia. Nuotakos puokštė gali būti visai mažutė, bet gali būti ir didžiulė, lyg ką tik sode priskintų gėlių glėbys. Žodžiu, išsilaisvinkite iš standartų ir džiaukitės visa švente, net ir gėlėmis.

„Baltų rėmelių“ nuotr./Lauros rengtos vestuvės
„Baltų rėmelių“ nuotr./Lauros rengtos vestuvės

Kokių atributų vestuvėse jau nebeturėtų būti, ko reikėtų atsisakyti?

Tie atributai yra šabloniški ir labiau kičas, nors vasaros savaitgaliais pasivaikščiojus Užupyje dar tikrai daug viso to „gėrio“ galima pamatyti. Reikėtų atsisakyti limuzinų, perdėtai išpuoštų automobilių, ypač plastikinėmis gėlėmis ir à la auksiniais žiedais, itin pigaus audinio princesiško stiliaus suknelės, suklijuotų garbanų, piršlių korimo, degtinės stikliukų sutinkant jaunavedžius, vulgarių žaidimų, neprofesionalių vestuvių muzikantų. Galėčiau dar vardinti, bet geriau kalbėkim apie tai, kas gražu ir stilinga.

Kada reikėtų pradėti ruoštis vestuvėms? Sakoma, kad suknelę reikia rinktis likus bent trims mėnesiams. O kaip su kitais dalykais: maistu, vieta, bažnyčia, kvietimais ir t. t.

Aš galiu vestuves suorganizuoti ir per mėnesį, bet tada reikia susitaikyti su tuo, kad rangovai bus nebūtinai tie, apie kuriuos svajojote. Metai yra tas laikotarpis, kai galima mėgautis planavimo procesu. Suknelės pradėčiau dairytis, kai jau aišku, kur švęsit, kas fotografuos, kelintą valandą bus ceremonija. Tai yra svarbesni dalykai. Bet suknelės dairyčiausi gal net anksčiau nei prieš tris mėnesius, nes dalis dizainerių jūsų užsakymo gali ir nepriimti, jei, tarkime, kreipsitės gegužės mėnesį, o vestuvės vyks rugpjūtį. Bažnyčią užsakykit likus pusmečiui, kvietimai turėtų būti siunčiami likus trims mėnesiams iki šventės, bet beveik visi mano klientai juos išsiunčia anksčiau. Internete galite rasti gausybę planavimo kalendorių, kuriais sekdami galite tikrai ramiai, be streso patys susiplanuoti šventę.

​Žiūrėkite į viską paprasčiau. Švente niekas neprasideda ir nesibaigia. Jei apima panika, tiesiog giliau kvėpuokite, visada viską galima išspręsti. ​

Ar tiesa, kad vestuvės dabar – prabangos dalykas?

Tiesa yra ta, kad reikėtų šventę darytis pagal savo išgales, o ne tokią, kokia buvo jūsų draugės, matėte filme ar žurnale. Be abejo, tam reikia pinigų, bet visada galima išsisukti su tokia suma, kuri neįvarys jums depresijos. Tik tada reikia apsvarstyti savo norus ir šventės koncepciją. Faktas, kad smagus pasibuvimas po ceremonijos nekainuos tiek, kiek dviejų dienų fiesta prie jūros, tačiau, patikėkite, emociškai abi šventės gali būti vienodai puikios.

Ar turite patarimų, kaip pasidaryti mažas, bet gražias vestuves? Kam skirti energiją, laiką ir finansus?

Pirmiausiai reikėtų pasikalbėti, kodėl iš viso darote vestuves. Jei norit apvainikuoti savo meilę, pamąstykite, kas jums artimiausia. Man atrodo smagi gera vakarienė su artimiausiais žmonėmis, kurią nuskaidrintų gyvai atliekama muzika, pertraukiama draugų juoko, taurių dzinksėjimo, vakarienės pabaigoje mesta pačios surišta puokštė ir vietoj vestuvinio torto skanaujami ledai, o vėliau visu pulku su svečiais kopose palydėta saulė. Tai būtų pati geriausia šventė. Ar tam reikia daug laiko, energijos ir pinigų? Nemanau. Atsisakykite visų nereikalingų, butaforinių dalykų, kuriuos jums bruka vestuvių rinka. Žiūrėkit į viską paprasčiau. Vestuvėmis gyvenimas nei prasideda, nei baigiasi, patikėkit.

Šarūnės Zurbos nuotr. /Lauros rengtos vestuvės
Šarūnės Zurbos nuotr. /Lauros rengtos vestuvės

Kaip atsirinkti, kas būtina vestuvėse, o ko galima ir atsisakyti?

Reikėtų tiesiog nusistatyti prioritetines sritis. Jei jums svarbus maistas, vadinasi, didžioji dalis biudžeto turėtų būti skirta jam. Šiek tiek galima ir čia sutaupyti. Tarkim, gal saldų stalą galėtų paruošti pamergės, pusseserės, tetos? Jei jums svarbiausia šaunus vakarėlis, gal užtektų tik šaltų užkandžių, bet daugiau pinigų skirsit gerai grupei. Jei jums svarbu šventės dekoracijos, matyt, daugiau skirsit gėlėmis ir kitiems dekoro elementams. Galima atsisakyti vedėjo, kurio tikrai nereikia kiekvienai šventei, neužsakinėčiau fotografų visai dienai, o programą kartais galima sudėlioti iš draugų pasirodymų, pasisakymų ir pan. Pinigus taupo net turtingiausi mano klientai, tad kam negailėti jų, negaliu pasakyti.

Ruošimasis vestuvėms dažniausiai sukelia nemažai streso. Patarkite, kaip jį įveikti?

Lengviausia įveikti stresą prisimenant dėl ko visa tai darote. Žiūrėkit į viską paprasčiau. Pasikartosiu, švente niekas neprasideda ir niekas nesibaigia. Tad atsipalaiduokit ir mėgaukitės procesu. Tikrai viskas neįvyks taip, kaip planavote. Jei apima panika – tiesiog giliau kvėpuokite, visada viską galima išspręsti.

„Baltų rėmelių“ nuotr./Lauros rengtos vestuvės
„Baltų rėmelių“ nuotr./Lauros rengtos vestuvės

Svečiams dažniausiai svarbus klausimas, kiek gi reikėtų skirti dovanai? Kokių dovanų dažniausiai pageidauja jaunavedžiai?

Visai normalu, kad didžioji dalis porų vis dar tikisi gauti dovanas pinigais, niekas nenori gauti daiktų, kurie netiks interjere ir pan. Tačiau po truputį populiarėja dovanų sąrašai, kurį gauna visi svečiai. Tada tikrai galima išrinkti kažką pagal savo išgales. Kiek reikėtų dovanoti, nėra oficialiai nustatyta. Sakoma, vokelyje turėtų būti suma, padengianti jūsų nakvynės ir vakarienės išlaidas, bet tai tikrai nėra būtinybė. Jei esat kviečiams į šventę, tai todėl, kad besituokianti pora jus tiesiog nori matyti kartu tą dieną. Bent jau aš norėčiau tuo tikėti.

TAIP PAT SKAITYKITE Puokščių kūrėja: „Gėlės daro žmones laimingesnius“

Koks stereotipas apie vestuves jums atrodo didžiausias, kurį norėtumėte paneigti?

Man norėtųsi, kad žmonės pamirštų visus stereotipus, nežiūrėtų į vestuves kaip į savo vieną vienintelį gyvenimo pasirodymą. Kad apskritai prieš nieką nenorėtų pasirodyti, o tiesiog švęstų visi susirinkę meilę. Sutikti žmogų, su kuriuo norėtum praleisti visą gyvenimą, kartu augti, mokytis, patirti nuotykių, yra nuostabu. Šitas faktas yra vertas smagios šventės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt