Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip sutaupyti buityje ir nebrangiai atnaujinti namus

Pirkiniai
„Shutterstock“ nuotr. / Pirkiniai
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Keletas naudingų patarimų šeimininkėms, kaip sutaupyti ir nebrangiai atnaujinti namus.

Kosmetinis remontas

Susidėvėjo baldai, atsibodo dešimt metų žiūrėti į tos pačios spalvos baldus virtuvėje, akis bado nušiuręs stalas ar kėdės, klibančios spintelės durelės. Norisi atsinaujinti, bet tam nėra laisvų pinigėlių. Pasak specialistų, vienas pigiausių ir paprasčiausių būdų atnaujinti namus – kosmetinis remontas. Jį pirmiausia gerai suplanuokite, įvertinkite, ko norite, kokios spalvos turi dominuoti, kokį interjerą ketinate sukurti ir kokių priemonių prireiks.

Tarkim, vaikai savo kambaryje nudraskė ar išpaišė vieną sieną. Pagalvokite, kas geriausiai padėtų užmaskuoti atžalų išdaigas ir kambarį paversti žaisminga bei jaukia, tvarkinga erdve.

Pasitelkite fantaziją – gal toje vietoje tiks pritvirtinti piešimo lentą ar kamštinę dangą, kuri taps stendu, ant kurio galima prismaigstyti nuotraukų, plakatų ir pan. Arba galite vieną sieną išklijuoti dažomaisiais ar ornamentiniais tapetais. Jie dera ir prie dažytų sienų.

Taip pat skaitykite: Kuriose namų vietose kaupiasi daugiausia nešvarumų?

Laiko pėdsakus nuo virtuvės baldų galite užmaskuoti perdažydami spintelių ar stalčių dureles, jas pakeisdami stiklinėmis. Nudažytus baldus galite papuošti ornamentais (padės trafaretas) arba plaunamais tapetais. Jeigu durelės nebelaiko, galbūt galima jas nuimti.

Palikite nišą. Joje susidėkite gražiuose indeliuose subertus maisto produktus, kulinarines knygas, pastatykite gėlytės vazonėlį. Pasitelkite išmonę ir rinkitės sprendimus pagal piniginės storį. Virtuvės interjerą pagyvins ir durelių funkciją atliks, tarkim, spalvotos ar klasikinių raštų traukomos užuolaidėlės.

Apsipirkti maisto į parduotuvę eikite su sąrašu

Statistiškai kasdien išmetame kas aštuntą pirkinių krepšyje buvusį produktą. Juk visi norime išleisti kuo mažiau, taupome, bet kažkodėl vis nusiperkame daugiau produktų, nei gebame suvartoti. Atliktos apklausos rodo, kad pirkėjai dažnai apsigauna, nes susigundo didesnėmis pakuotėmis už mažesnę kainą.

Jei šeima nedidelė, žinoma, parneštas maistas suges greičiau, nei spėsite suvartoti, ir atsidurs konteineryje. Taip pat dažnai piniginę gerokai patuštiname dėl didelės prekių pasiūlos ir reklamų. Jos tiesiog įtikina, kad tam tikrą prekę įsigyti naudinga. Pagauti impulso paimame, o grįžus namo paaiškėja, kad šis daiktas ar produktas mums nėra reikalingas.

Taip pat skaitykite: Idėjos, kaip atnaujinti namus su dekoratyvine plėvele

Atminkite, kad protingiausia į parduotuvę eiti susidarius maisto produktų ar kitų būtiniausių buities prekių sąrašą. Iš vakaro apžiūrėkite, kokių produktų trūksta, antraip per skubėjimą prisipirksite to, ko yra šaldytuve...

Daugiau idėjų, kaip atnaujinti namus ar sutaupyti buityje, rasite 6-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Savaitinis žurnalas „Ji“ (6 nr. viršelis)
Redakcijos archyvo nuotr./Savaitinis žurnalas „Ji“ (6 nr. viršelis)

 

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt