Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ko nežinojote apie kempines

Vonios reikmenys
Fotolia nuotr. / Vonios reikmenys
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Visuose didesniuose prekybos centruose akys raibsta nuo vonios prekių asortimento. Galite nusipirkti specialių pirštinių, šepečių ilga ar trumpa rankena, paprastučių poroloninių, natūralaus pluošto ir masažinių kempinių ar plaušinių. Kaip išsirinkti tinkamą, kaip ją naudoti ir prižiūrėti?

Sintetinės kempinės – populiariausios

Dauguma suaugusiųjų sau ir net mažyliams perka paprastas sintetines kempines, pagamintas iš poliesterio, porolono, nailono. Jų populiarumas paaiškinamas maža kaina, patvarumu, formų bei spalvų įvairove. Poroloninės kempinės prisigeria daug vandens ir muilo ar dušo želės, todėl gausiai putoja, su jomis patogu muilintis, be to jos minkštos ir švelnios, todėl itin patinka vaikams.

Poroloninės kempinės prisigeria daug vandens ir muilo ar dušo želės, todėl gausiai putoja, su jomis patogu muilintis, be to jos minkštos ir švelnios, todėl itin patinka vaikams.

Poliesterio ir nailoninės ilgai nepraranda formos, vos išdžiūvusios atrodo, kaip naujos.

Tačiau nepaisant šių privalumų, sintetinės plaušinės netinka jautriai odai. Jos gali sukelti paraudimų, alerginių reakcijų. Turint jautresnę odą, nepatartina sintetinių kempinių naudoti kasdien.

Visgi, kalbant apie higieną, sintetinės kempinės ir plaušinės yra pranašesnės už pagamintas iš natūralių medžiagų. Sintetinėse mažiau ligas platinančių mikroorganizmų nei natūraliose.

Kasdienai – natūralios plaušinės

Kasdieniam naudojimui rinkitės švelnią, kuo natūralesnę plaušinę, būtų idealu, jei ir nedažytą, kad nebūtų jokių odą dirginančių medžiagų.

Populiariausios natūralios medžiagos, iš kurių gaminamos plaušinės, yra – sizalis (agavų pluoštas) ir plaušenė (Indijoje paplitęs augalas). Visos iš sizalio pagamintos plaušinės atrodo vienodai – jas lengvai galima atpažinti pagal pynimą. Tokios plaušinės yra tvirčiausios ir šiurkščiausios, todėl idealiai tinka kūnui šveisti, pašalina negyvas ląstelės. Tiesa, tokį intensyvų šveitimą rekomenduojama atlikti ne daugiau kaip kartą ar du per savaitę.

Vida Press nuotr./Atsipalaidavusi moteris
Vida Press nuotr./Atsipalaidavusi moteris

Sizalio plaušinė idealiai tinka ir vadinamajam sausam masažui, suaktyvinant šiurkščių alkūnių, pėdų odos kraujotaką, kad daugiau naudingų medžiagų pakliūtų į sausus plotus ir oda greičiau atsinaujintų.

Plaušenė ne toks patvarus pluoštas, kaip sizalis, todėl ir iš jos pagamintos plaušinės tarnauja trumpiau. Dažniausiai jos būna dvipusės – viena, gaminama iš šiurkštaus plaušenės pluošto, ir skirta odai masažuoti, kita, padengta minkšta ir malonia liesti natūralia tekstile galima praustis kiekvieną dieną.

Dar viena natūrali priemonė nešvarumams nuo kūno šalinti yra jūros kempinė. Tai išdžiovintas Viduržemio jūros dugno gyventojas. Sušlapinta jūros kempinė tampa minkštutėlė ir švelni, tinkanti net naujagimių odelei prižiūrėti. Naudodamos ją, taupote prausimosi priemones, nes net ir nedidelis prausiklio kiekis gausiai suputoja. Jūros kempinė visai nedirgina net jautriausios, alergiškos odos, o sausą – suminkština. Beje, mažutės jūros kempinėlės puikiai tinka makiažui valyti.
Ką ir kada naudoti

Kasdien prauskitės su švelniomis natūralaus pluošto plaušinėmis. Kartą per savaitę odą nušveiskite aštresne plaušine, masažuojamaisiais judesiais. Taip pašalinsite negyvas ląsteles, oda bus sveikesnė, taip pat suaktyvinsite kraujotaką, atversite poras ir oda geriau įsisavins priežiūros produktus bei deguonį – taip bus skatinamas odos ląstelių atsinaujinimas.

Kasdieniam prausimuisi gali praversti ne tik švelni jūros kempinė, bet ir šepetys. Juo be vargo pasieksite ir kruopščiai nuplausite nugarą, nušveisite šiurkščias padų vietas.

Kempinę irgi reikia skalbti

Kempinėse ir plaušinėse bei ant jų paviršiaus kaupiasi mikrobai ir negyvos odos ląstelės. Nors jų ir nematome, o prausimosi priemonės atrodo it naujos, vis tiek jas reikia keisti kas 3–4 savaites.

Kiekvieną kartą nusiprausę, kempinę ar plaušinę atidžiai išskalaukite po tekančiu vandeniu, kad išsiplautų visi nešvarumai bei muilo likučiai, ir padėkite išdžiūti. Po trijų keturių kartų plaušinę ar prausimosi pirštinę reikia išskalbti skalbimo mašinoje 60 °C laipsnių temperatūros vandenyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Plaušinė Kempinė
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt