Nekenčiate savo ryto? 6 maži pokyčiai padės viską sutvarkyti

Moteris ražosi / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-07-16 09:11
Pirmosios kelios jūsų ryto minutės gali nustatyti visą jūsų dienos nuotaiką, energijos lygį bei produktyvumą, tad, kaip sakoma, verčiau jau „neišlipti iš lovos ne ta koja“.

Puiku, jei turite išmanųjį žadintuvą, kuris jus pažadins pačiu jūsų miego ritmui tinkamiausiu momentu (taip, yra ir tokių!), o jeigu ne? Tuomet, portalas time.com siūlo išbandyti šiuos pokyčius, kurie padės labiau pamėgti kiekvieną savo rytą ir pradėti jį kur kas smagesne gaida.

Prasitampykite

Atrodo, kad tai akivaizdu, tačiau daugelis vis tiek tai ignoruoja. Keletą prasitampymo pratimų galite atlikti dar gulėdami lovoje – pakaks iki galo ištiesti kojas bei rankas ir šią poziciją išlaikyti keletą sekundžių. Pratimą kartokite keletą kartų ir tik tada lipkite iš lovos. Atminkite – jūsų kūnas vienoje vietoje pragulėjo keletą valandų, tad nesitikėkite, kad energijos pliūpsnį pajusite vos tik pramerkę akis.

Išmokite taisyklingai išlipti iš lovos

Yra daug blogų būdų išlipti iš lovos ir tik vienas – tikrai labai geras! Tad jei tik jūsų sveikata ar fizinė forma tai leidžia: gulėdami ant dešinės pusės nusiridenkite iki lovos krašto, tuomet palengva atsisėskite ir tik tada, laikydami tiesią nugarą, atsistokite. Tai pats švelniausias būdas pakilti iš lovos ir puikus ritualas geros dienos pradžiai!

Prieš kavą – vanduo su citrina

Šiltas (bet ne karštas) vanduo su griežinėliu citrinos išties naudingas jūsų organizmui, tačiau tik tuo atveju, jei išgersite jo vos tik atsikėlę. Visų pirma vanduo su citrina padeda „prikelti“ virškinimo sistemą, antra – praplauna ir išvalo burną bei gerklę ir dar – suteikia energijos. Kuomet stiklinę vandens išgersite, palaukite dar 30 minučių, ir tuomet jau galite valgyti, valytis dantis ar išgerti puodelį kavos.

15 minučių be jokių ekranų

Žinoma, tą plyšaujantį žadintuvą savo telefone tikrai galite išjungti, o tuomet telefoną dėkite į šalį. Nereikės jums ir televizoriaus, kompiuterio ar bet kokio kito ekraną turinčio prietaiso.

Pailsėkite nuo jų bent 15 minučių – per tiek laiko nei elektroniniai laiškai, nei būsenos atnaujinimai socialiniuose tinkluose nuo jūsų nepabėgs. Juk ir taip tikriausiai visą dieną prie jų praleisite, tad bent jau rytą skirkite tik sau. Nepamirškite išjungti ir telefono garso – kad šį ketvirtį valandos jums niekas netrukdytų.

Pamedituokite

Nepraleiskite šio patarimo vien dėl to, kad jums jis atrodo nuobodus ar kad manote, jog tam tiesiog neužteks laiko. Meditacija gali būti tiek griežta, ilga, trumpa, nuobodi ar erzinanti, kiek tik patys to panorėsite. Ji gali trukti kad ir keletą sekundžių, tačiau teisingai atliekama ji tikrai gali padėti gerai save nuteikti dienai. Tad patogiai įsitaisykite, užsimerkite ir pasistenkite nors keletą sekundžių visiškai apie nieką negalvoti. Kitaip tariant – visiškai išvalykite savo mintis. Tuomet atsimerkite ir pasiruoškite gerai dienai.

Nusistatykite dienos tikslus

Besiruošdami vandenį su citrina ar vis dar rąžydamiesi lovoje apsvarstykite, kaip turėtų atrodyti jūsų laukianti diena. Mintyse apžvelkite visas dienos užduotis ir nuteikite save pozityviai. Patikėkite, išties galite patys sau įsikalbėti gerą nuotaiką.

Jei esate itin priklausomi nuo kofeino, iš pradžių tai padaryti gali pasirodyti kiek sunku, tačiau po keleto dienų bus kur kas lengviau, o ir savo priklausomybę po truputį pradėsite kontroliuoti.

Ji24.lt