Numerologas, saviugdos treneris Elanas: „Iki numerologijos atvedė skyrybos“

Elanas Liachovičius
Autorius: Lina Grinkevičienė
Publikuota: 2020-04-26 17:18
„Būtent šis mokslas man padėjo prisiminti, ieškoti, kam esu gabus, kokias savybes reikia ugdyti. Prieš penkerius metus numerologija pakeitė mano gyvenimą ir atvėrė galimybę vėl gyventi, tikėti, mylėti ir tobulėti“, – sako profesionalus numerologas, saviugdos treneris Elanas Liachovičius.

Dirbate su įmonėmis ir asmenimis, su garsenybėmis. Kokių galimybių suteikia numerologija?

Daugelis mistifikuoja numerologiją, tačiau čia jokios mistikos nėra (nemėgstu šio žodžio). Tai – senas tradicijas turintis mokslas, paremtas matematika ir filosofija. Suprasti, kas esame, kokių turime gabumų, teigiamų ir neigiamų charakterio savybių, kurias verta ugdyti, kurias išmokti protingai valdyti, kur link sukti, kad jaustumės laimingi, padeda ne tik numerologija. Ji – tik viena iš daugybės galimybių, kaip ir astrologija ar psichologija. Kiekvienas atranda tai, kas arčiau širdies, kuo tiki labiau.    

Per savo darbo praktiką įsitikinau tuo, kad numerologija – puikus įrankis, galintis padėti tėvams geriau suprasti vaikus, o partneriams – vienas kitą ir kuriant santykius išvengti konfliktų, šeimyninių krizių. Ir tai – tik ledkalnio viršūnė, palyginti su tuo, kokių apskritai galimybių atveria šis mokslas. Gana ilgai dalijausi sukauptomis žinomis. Buvau kviečiamas konsultuoti ir į užsienį, dirbau su žinomais Lietuvos žmonėmis. Dabar, tiesa, jaučiuosi pernelyg išdalijęs save, perdegęs, todėl ketinu padaryti pauzę.

Galima teigti, kad numerologija yra savęs pažinimo mokslas, suteikiantis informacijos apie prigimtinius talentus, ydas, galimybes?

Taip, pagal gimimo datas, vardus, pavardes galima sužinoti labai daug, net slapčiausius žmonių ketinimus. Numerologiją pavadinčiau prigimties kodu, tačiau jis nėra galutinis, lemiamas. Net jei gimstame turėdami verslumo gyslelę, nebūtinai tapsime sėkmingais verslininkais. Tie, kurie turi kūrybinio potencialo, nebūtinai taps garsiais aktoriais ar dainininkais. Nereikia pamiršti to, kad daug lemia aplinka, kurioje augame, laviname savo gebėjimus. Numerologija gali patarti, nurodyti kryptį, o visa kita lemia žmonių darbas su savimi, tai, kiek įdedama pastangų siekiant tikslo. Pavyzdžiui, mano sūnus labiau linkęs į kūrybiškumą, jam sunkiau sekasi matematika, dažniau turiu kartu pasėdėti ir padėti atlikti logines užduotis, paaiškinti. Bet tai nereiškia, kad reikia vaikui įdiegti, jog jis yra tam tikriems dalykams negabus, todėl skatinu sūnaus kūrybingumą, bet kartu padedu ugdyti ir loginį mąstymą. Kai vaikas užaugs, jis rinksis, kuo jam būti – dizaineriu, verslininku ar kosmonautu. Negalima iš žmonių atimti galimybių.

Būna, gimsta tokių, kurių silpna energija, jie neturi kantrybės baigti vieno darbo iki galo... Nereikėtų to laikyti poblema. Jei tėvai žino silpnąsias savo vaikų vietas, jie tiesiog turi padėti jiems skiepyti trūkstamas savybes – kantrybę, valią, o ne šaukti, kad atžalos niekam tikusios.   

Kaip jūsų gyvenime atsirado numerologija?

Po skyrybų su žmona. Tada dar gyvenau Airijoje. Žmona ten su mūsų dviem vaikais tebegyvena iki šiol. Taigi juokaudamas sakau, kad gyvenu maršrutu Lietuva–Airija. Ji leidžia atvykti, matytis su vaikais (dukrai Amandai – 4 metai, sūnui Armandui – 8-eri), dalyvauti jų gyvenime. Man be galo svarbu tai, kad jie turi abu tėvus.

Mudu išskyrė skirtingas požiūris į daugelį dalykų. Griauti visada lengviau nei statyti. Susipažinome tuomet, kai buvome labai jauni, man buvo septyniolika. Po septynerių bendro gyvenimo metų nesugebėjome išsaugoti to ryšio. Oficialiai susituokę nebuvome, bet buvau pasipiršęs.  

Kai viskas griuvo, kai iširo šeima, neslėpsiu, neaplenkė ir depresija, niūrios mintys. Ėmiau gilintis į tai, kas, kaip ir kodėl. Kai susipažinau su vienu žinomu numerologu, jis labai paprastai matematiškai perskaitė mane kaip atverstą knygą. Tai mane paskatino domėtis giliau. Numerologija buvo vienas tų įrankių, atvėrusių akis, kodėl kiti žmonės nesupranta mūsų. O todėl, kad visi esame labai skirtingi, mąstome skirtingai, ir, jei nemėginame suprasti kitų, kyla nesutarimų. Kai žinome, kas yra tų pykčių, konfliktų priežastis, galime lengviau juos spręsti arba visai jų išvengti. Dėl to šalia numerologijos dar ėmiau domėtis ir psichologija. Negalima gyventi remiantis visuomenėje nusistovėjusiomis dogmomis – reikia ieškoti, tobulėti. Dabar man lengviau bendrauti su žmonėmis, išmokau jų neteisti, nes galiu žvelgti į juos iš šalies, suprasti, kodėl jie tokie, kodėl taip elgiasi.

Dabar jūs esate populiarus numerologas. Galima jus vadinti sėkmės džentelmenu?

Man būtent numerologija padėjo prisiminti tai, kas aš ir kam esu gabus. Prieš penkerius metus šis mokslas pakeitė mano gyvenimą ir suteikė galimybę vėl gyventi, tikėti, mylėti ir tobulėti. Tačiau paprieštarausiu – nesu joks sėkmės džentelmenas. Netikiu sėkme, nes nėra vieno recepto. Tai – subjektyvus dalykas. Man sėkmė – kai žmonės gali gyventi prasmingai, savo gyvenimą, daryti tai, ką jie iš tiesų nori daryti, kai suklupę geba atsistoti ir eiti toliau. Vieniems prioritetas – finansinė sėkmė, kitiems – šeima, tretiems – kelionės ar būti žinomiems ir puikuotis ant žurnalų viršelių. Kiti ir be numerologų pagalbos, intuityviai jaučia, kokiu keliu sukti. Kartais žmonės per konsultacijas sako: „Taip ir žinojau, visą laiką jaučiau, kad man reikėjo rinktis šią veiklą, bet pristigo drąsos.“ Viską lemia mūsų pasirinkimai. Taigi sėkmės paslaptis – individuali, o savęs pažinimo ir atradimų būdų – begalė.

Turbūt save pažįstate kaip nuluptą?

Posakis, kad batsiuvys be batų, man netinka – save esu išanalizavęs nuo A iki Ž, bet vis dar mokausi. Žinau savo trūkumus: esu labai impulsyvus, jautrus. Žinau, kad bendraudamas turiu suvaldyti emocijas (vis labiau tai pavyksta, kai dirbi su savimi). Turiu vidinių baimių – savų demonų, bet nesutinku, kad reikia su jais kovoti. Versle, kare gali kovoti, bet, jei kovosi pats su savimi, tai gyvenimas taps kančia. Tiesiog reikia įveikti save, išaugti, o ne patrankomis šaudyti.

Man jau 30. Per tą laiką turėjau ir gerų, ir blogų patirčių. Teko daug važinėti po pasaulį darbo reikalais. Matyt, atėjo laikas ne tik kitiems, bet ir sau ką nors duoti. Pavyzdžiui, pakeliauti tik savo malonumui arba pagyventi sėsliau. Manau, svarbiausia – mokėti paleisti tai, ką turėjai, jeigu supranti, kad atėjo laikas kitam gyvenimo etapui. Daugelis bijo. Bet baimė kyla tik tada, kai bijai ko nors netekti. O juk įgytos patirties, žinių niekas iš tavęs neatims. Štai, parašiau knygą. Tiesiog dėl savęs. Ir kol kas nežadu jos spausdinti, bet ir nesakau „niekada“. Gal bijau pernelyg apsinuoginti – joje labai daug manęs. Na, uždariau savo feisbuko paskyrą, bet irgi nesakau, kad visam laikui. Tai – mano pasirinkimai.

Esate nagrinėjęs ne vieno politiko, garsaus žmogaus gimimo datą. Ką galėtumėte pasakyti apie JAV arba mūsų Prezidentą?

Pavyzdžiui, mūsų Prezidentas Gitanas Nausėda – gana jautri asmenybė, turinti gebėjimą dirbti su skaičiais (neatsitiktinai jis tapo ekonomistu, ilgai dirbo banke), yra labai empatiškas, bet nestokoja ir egoizmo. Jam netrūksta kategoriškumo, bet jis šią savybę geba pateikti diplomatiškai. Tai – pliusas. Priešingai nei ekonomistei Aušrai Maldeikienei, jam visai tinka politika.

Pažvelgus į JAV Prezidento gimimo datą, matyti, kad jis turi verslumo, oratorinių gebėjimų, įžvalgumo – gali pamatyti tai, ko nemato kiti. Kaip sakau, Merkurijaus žmonės yra dar ir sunkiai nuspėjami – labai sunku prognozuoti jų elgesį, juolab kad tokius žmones, kaip Donaldas Trumpas, galima greitai įtikinti, palenkti į savo pusę. Gal todėl jo veiksmai daugelį šokiruoja.  

Elanas Liachovičius
Elanas Liachovičius

Kokių dar garsių žmonių gimimo datas teko analizuoti?

Teko konsultuoti daugelį žinomų žmonių. Buvau paprašytas žiniasklaidos atstovų ir netiesiogiai paanalizuoti atlikėjo Donato Montvydo gimimo datą. Jis yra šeimos ir jausmų žmogus. Tvirta šeima, gebėjimas tapti atsakingu ir mylinčiu vyru, tėvu – jo sėkmės garantas. Jis – stipri, reikli, griežta, ambicinga asmenybė, gebanti priimti teisingus sprendimus ir pakovoti už savo laimę.

O štai atlikėja Monique (Monika Pundziūtė) – progresyvi, talentinga, jai patinka būti nugalėtoja. Tokie žmonės trokšta stabilumo, nėra linkę veltis į intrigas, nekreipia dėmesio į aplinkinių nuomonę. Tačiau jai reikia išmokti apginti savo nuomonę, nebūti tokiai konservatyviai priimant sprendimus.  

Na, o Justei Arlauskaitei-Jazzu vertėtų dėl kitų gerovės išmokti nugalėti savo išdidumą, įveikti pesimizmą, šaltumą ir skepticizmą. Jai tinka dalyvauti visuomeniniame gyvenime, bet svarbu neprarasti savojo „aš“.

Kodėl žmonės bijo trijų šešetų ir laiko juos šėtono ženklu? Kodėl toks baisus skaičius 13?

Reikia žiūrėti, kokiame kontekste šie skaičiai pateikiami. Jeigu tris šešetus nagrinėsime Biblijos kontekste, jie perteiks tam tikrą informaciją, turės net grėsmingą galią. Studijavau Bibliją, esu tikintis. Tačiau, jei trys šešetai yra žmogaus numerologinėje lentelėje ar gimimo datoje, jų visai kita prasmė, jie nieko šėtoniška nereiškia. Šiaip numerologijoje šešetas rodo tai, kad didžiausios galimybės atsivers per fizinį, rankų darbą.

Skaičiaus 13 irgi nereikia bijoti. Jis perteikia skaičiaus 4 informaciją (1 + 3 = 4). Ketvertukas simbolizuoja nusistovėjusią tvarką ir jos puoselėjimą. Tai – griežtas tradicijų, papročių ar nustatytų taisyklių laikymasis. Ketvertuko žmonės (tie, kurie, tarkime, gimę mėnesio 4 dieną, arba tie, kurių gyvenimo skaičius yra 4) turi tvirtą nuomonę, požiūrį, kurio pakeisti praktiškai neįmanoma. 

Na, o jei 13 dieną intuicija sako kur nors nevažiuoti, tai geriau nevažiuoti: gal 13-ame kelio kilometre bus spūstis ir teks pasukti aplinkkeliu, sugaišti laiko, dėl to kur nors pavėluosite. Šis skaičius gali tiesiog suteikti informacijos, bet, jei jums penktadienio 13-oji nieko nereiškia, tai kam kvaršinti galvą. Darykite tai, ką buvote suplanavę. Kokią prasmę ir reikšmę suteikiame skaičiams, to ir galime tikėtis. Ir ne tik skaičiams – viskam, taip pat gyvenimui.

 

Naujausi straipsniai