Patiekalai iš arbūzų. Kai norisi vasariškai gaivaus…

Arbūzų vaišės / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-06-11 10:27
Gaivūs ir sultingi, apetitą žadinantys arbūzai vasarą, kai nesinori sunkiai virškinamų patiekalų, puikus pasirinkimas. Juolab kad dabar jie patys skaniausi.

Nekaloringas skanėstas (100 g – vos 25 kcal) atkeliavo iš Pietų Afrikos ir užkariavo visą pasaulį. Jame gausu sveikatai naudingų medžiagų, pavyzdžiui, likopeno, kuris yra labai stiprus antioksidantas. Arbūzų sultys puikiai valo organizmą nuo šlakų. 

Arbūzų nauda tiriama ir rimtuose moksliniuose eksperimentuose. Štai Kentukio universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, nustatė, kad arbūzai padeda numesti svorio, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir saugo nuo aterosklerozės. 

Įdomu, jog, pasauliui tobulėjant, tobulėja ir arbūzai, pavyzdžiui, dabar galima įsigyti besėklių vaisių, o kai kurios šalys, kad būtų patogiau transportuoti, augina kvadrato formos arbūzus. Tad rinkitės, mėgaukitės šiais skanėstais – šiuo metu jie ypač prinokę ir sultingi!

ARBŪZINĖS IDĖJOS VAIŠIŲ STALUI 

Arbūzai ne tik skanu. Jie nuostabiai tinka pagyvinti bei papuošti vaišių stalą. 

►Vaikų šventei vietoj tradiciškai suraikyto arbūzo galite patiekti linksmas širdeles ar kitokias figūrėles ant pagaliuko. Jas suformuoti galite į pagalbą pasitelkusi sausainiams gaminti skirtas formeles.

►Arbūzas puikiai dera su įvairiais sūriais, ypač feta ar baltuoju pelėsiniu. Štai tokia arbūzo rutuliukų ir sūrio kubelių kompozicija neabejotinai patrauks svečių dėmesį. Kad būtų dar išvaizdžiau, papuoškite šviežių žalumynų šakele.

►Iš arbūzo išskobtas krepšys, kupinas vaisių, gali tapti šauniu vakarėlio stalo akcentu.

►Vietoj tradiciškai lėkštėje patiektos suraikytos vištienos galite patiekti improvizuotas salotas nedidelio arbūzo (gali būti ir meliono) puselėje. Atrodo išvaizdžiai. 

Šias salotas paruošti visai nesudėtinga: į išskobtą arbūzo žievę pridėkite mėgstamos rūšies salotų ir ant viršaus gražiai išdėliokite kubeliais pjaustytos keptos ar rūkytos vištienos krūtinėlės, fetos sūrio, arbūzo bei meliono rutuliukų, papuoškite mėtos šakele. Šalia galite patiekti žalumynais ir česnakais gardinto jogurtinio padažo.

ŽIŪRĖKITE. Originalūs arbūzo patiekimo būdai.

ŽIŪRĖKITE. Legvai paruošiami salotų su arbūzais receptai.
ŽIŪRĖKITE. Kaip kepti arbūzą grilyje.
ŽIŪRĖKITE. Kaip pasigaminti vasarišką arbūzų limonadą.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai