Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

10 jogos pozų, dirbantiems sėdimą darbą

Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza
„Shutterstock“ nuotr. / Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Mokslininkai jau ne kartą kalbėjo, kad sėdėjimas – tai naujasis rūkymas. Ar tikrai sėdėdami taip sau kenkiame? Išties, jeigu dar į tokį darbą įtraukiame nesveiką maistą, kibirus kavos ir nė karto neatsistojame visas 8 valandas, tikėtis jaustis gerai – misija neįmanoma.

Išmėginkite šias jogos pozas, kurios labiausiai tinka sėdintiems, kadangi mankština ir stiprina nugarą, kaklą ir kojas.

Katės ir karvės poza

Šias dvi pozas galite derinti kartu. Jos padeda apšilti raumenims nugaros srityje ir juos stiprina. Šių dviejų pozų derinys puikiai tinka, jei skauda nugarą ar jaučiate, kad jos raumenys kiek įsitempę, taip pat šis pratimas gali tapti puikiu apšilimu prieš kitas treniruotes.

„Shutterstock“ nuotr./Joga: karvės poza (kairėje) ir katės poza (dešinėje)
„Shutterstock“ nuotr./Joga: karvės poza (kairėje) ir katės poza (dešinėje)
VIDEO: Joga: karvės ir katės pozos

Nugaros „tvistas“ 

Pratimas labai paprastas ir jį galite atlikti prie darbo stalo sėdėdami ant kėdės. Kiek galėdami pasukite apatinę kūno dalį į kairę pusę taip, kad torsas išliktų tiesus, o šoniniai nugaros raumenys įsitemptų. Rankomis galite laikytis stalo – taip bus netgi patogiau suktis. Pakartokite pratimą ir kita puse.

Saulės pasveikinimas

Tai viena pagrindinių jogos pozų, turinti pačių įdomiausių variacijų – ji mus išbudina, jaučiamės energingesni ir geriau susitelkę į darbus.

VIDEO: Joga. Saulės pasveikinimas

Laivelio poza

Visą dieną sėdėdami galime jausti, kaip mūsų raumenys sustingsta. Kaip to atsikratyti? Paprastas pratimas išjudins visą kūną.

Fotolia nuotr./Laivelio poza
Fotolia nuotr./Laivelio poza

Taip pat skaitykite: Sporto rūšys pagal Zodiako ženklą

Tiltelis

Išdrįsite išmėginti štai tokią mankštą? Ji sustiprins jūsų nugaros raumenis, taip pat gali padėti sumažinti riešo tunelio kanalo sindromo sukeliamą skausmą.

Fotolia nuotr./Tiltelio poza
Fotolia nuotr./Tiltelio poza

Trikampio poza

Ši poza taip pat puikiai ištempia visus nugaros, kojų, klubų ir pečių raumenis, tad ji puikiai tinka rytais, kai pabudę jaučiatės kiek sustingę.Trikampio poza nuramina nugaros ir kaklo skausmus bei gerina kojų lankstumą.

„Shutterstock“ nuotr./Joga: trikampio poza
„Shutterstock“ nuotr./Joga: trikampio poza

Kaip atlikti? Atsistokite tiesiai, plačiai pražerkite kojas, o rankas ištieskite į šalis pečių aukštyje. Dešinės kojos pėdą pasukite į priekį, o kairės – į šoną, giliai įkvėpkite ir su iškvėpimu lenkite liemenį į kairę pusę, kol rankos pirštais pasieksite kairės kojos kulkšnį, dešinę ranką laikydami iškeltą į lubas (žr. nuotrauką viršuj). Atliekant šią pozą, klubai ir pečiai turėtų atsidurti vienoje linijoje, o kojos ir nugara turėtų išlikti tiesūs. Šiek tiek pasipraktikavę ranka turėtumėte pasiekti grindis, tačiau pradžioje nepersitempkite. Šioje pozoje išbūkite 5–10 įkvėpimų ir tą patį pakartokite liemenį lenkdami į dešinę pusę. Pakartokite pozą keletą kartų.

Plačiai išskėstos kojos

Kojoms sėdint taip pat tenka nemažas krūvis, o jeigu dar mėgstame jas užkelti viena ant kitos, tai skausmų ilgai laukti nereikės. Šis pratimas padės sutvirtinti viso kūno raumenis, tačiau ypatingas dėmesys skiriamas kojoms.

VIDEO: Jogos pratimas

Taip pat skaitykite: 4 būdai sudeginti daugiau riebalų

Žemyn žiūrinčio šuns poza

Tai viena iš klasikinių jogos pozų, kadangi dirba ir mūsų kojos, pėdos, stiprinama nugara, jaučiamės energingesni, tvirtesni, išjudinamas visas kūnas.

Kaip atlikti?  Atsigulkite ant pilvo, rankas atremkite į grindis ir laikykite jas ties savo krūtine, kojas laikykite į grindis įsirėmę pirštais (lyg stiebtumėtės). Viršutinę savo kūno dalį keldami rankomis, o kojas sulenkdami ties keliais įsitaisykite ant žemės lyg keturkojis augintinis. Keletą sekundžių pabūkite šioje pozoje ir giliai pakvėpuokite. Tuomet giliai įkvėpkite ir su iškvėpimu ištieskite kojas, rankas vis dar laikydami ant žemės (žr. nuotrauką viršuj). Po truputį bandykite kulnais pasiekti žemę, išlaikydami kiek įmanoma tiesesnę nugarą. Išbūkite šioje pozoje maždaug 5–10 įkvėpimų ir pakartokite ją 7 kartus.

„Shutterstock“ nuotr./Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza
„Shutterstock“ nuotr./Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza

Medžio poza

Šia jogos poza sustiprinsite kojas, nugarą, išmoksite išlaikyti balansą, pagražinsite laikyseną.

Fotolia nuotr./Medžio poza
Fotolia nuotr./Medžio poza

Kario poza

Šią asaną galima atlikti net trim būdais, ir visi jie yra veiksmingi. Atsistokite tiesiai, kojas suglauskite. Perkelkite svorį ant dešinės kojos ir įkvėpdamos pradėkite lenktis į priekį, o kairę koją kelti į viršų taip, kol jūsų kūnas ir koja bus viename lygyje, t. y. tolygiai su grindimis. Rankos taip pat turėtų būti lygiagrečiai su grindimis, keliai tiesūs, tačiau ne įtempti. Stenkitės išlaikyti pusiausvyrą.

Fotolia nuotr./Kario poza
Fotolia nuotr./Kario poza
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Joga
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt