Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar įmanoma iš pelėdos tapti vyturiu? Kaip išmokti anksti keltis

Kaip atsikelti anksti ryte?
Fotolia nuotr. / Kaip atsikelti anksti ryte?
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Anksti kėlęs, jaunas vedęs – nesigailėsi, byloja sena patarlė. Nežinia, kaip antruoju atveju, bet štai tie, kurie keliasi anksčiau už kitus, gyvena visai kitokį gyvenimą.

Jeigu norite per dieną spėti padaryti daugiau, tai ankstyvas kėlimasis – būtent jums. Nebūtina iš karto laikytis visų patarimų, galite išsirinkti labiausiai jums tinkančius ir patinkančius, o jie padarys savo darbą – padės keltis anksčiau.

1. Nedarykite staigių pokyčių. Kėlimosi laiką keiskite palaipsniui: pradžiai nusistatykite žadintuvą 15-30 min. anksčiau negu įprasta. Prie šio režimo pratinkitės kelias dienas. Vėliau pridėkite dar 15 min., ir taip darykite palaipsniui, kol pasieksite užsibrėžtą tikslą.

2. Eikite miegoti anksčiau. Atsikelti anksti dažniausiai sunku dėl to, jog iki išnaktų žiūrėjote televizorių ar naršėte internete. Pabandykite eiti miegoti kiek anksčiau, pavyzdžiui, 23 val., po kelių dienų – 22.30 val., galiausiai – 22.00 val. Jeigu įprasite eiti miegoti 22.00 val., jūs lengvai galėsite atsikelti 6:00 ryto ir pradėti numatytus darbus.

Tai pat skaitykite: Niekaip nepavyksta sulieknėti? Dėl to gali būti kaltas jūsų miego režimas

3. Pastatykite žadintuvą kuo toliau nuo lovos. Jeigu žadintuvą statote netoli lovos, nenuostabu, kad lengvai jį išjungiate ir miegate toliau. Pasidėkite žadintuvą ten, kad jį būtų galima išjungti tik išlipus iš lovos. Nepasiduokite pagundai vėl griūti į patalus.

4. Kai tik išjungsite žadintuvą, iš karto išeikite iš miegamojo. Atsibudę ir atsikėlę neleiskite sau vėl prigulti „dar 5 min“. Nueikite į virtuvę, užkaiskite arbatinį arba išgerkite stiklinę vandens.

5. Pakeiskite požiūrį. Jeigu vos prabudę galvosite, kad taaaaip anksti atsikėlėte, dar neišsimiegojote, tai su tokia nuotaika jums bus sunku įveikti rytinį snaudulį. Pabandykite prabusti su teigiamomis mintimis, mėgaukitės ryto vaizdais, įsijunkite radiją ar užsileiskite mėgstamą grojaraštį. O gal jums patiks tyla?

Taip pat skaitykite: Testas jai ir jam: 36 klausimai, padėsiantys atrasti mylimą žmogų

6. Apdovanokite save. Pasidovanokite sau ką nors mielo už tai, kad sugebėjote anksti atsikelti. Tai gali būti gardžios kavos puodelis, plytelė šokolado, skanūs pusryčiai ar knygos skaitymas. Mielos dovanėles kitą kartą vėl paskatins jus anksčiau atsikelti.

7. Pasinaudokite papildomu laiku. Išnaudokite papildomą laiką sau arba savo šeimai: galite paruošti pusryčius, panaršyti internete, suplanuoti dieną arba tiesiog pasimankštinti. Po kiek laiko pastebėsite ankstyvo kėlimosi naudą ir jums daugiau nesinorės jos prarasti.

8. Nusistatykite žadintuvą taip, kad jis skambėtų tuo pačiu metu. Jeigu kelias savaites kelsitės tuo pačiu metu, palaipsniui išsiugdysite įprotį. Vėliau jūsų vidinis laikrodis žadins jus, ir jums nereikės žadintuvo.

Taip pat skaitykite: 20 minučių rytinis ritualas svoriui numesti

9. Norėkite anksti keltis. Turbūt jums ne naujiena, kad mintys ir norai pavirsta tikrove. Stiprinkite savo vidinį norą anksti keltis, tai jums labai padės.

10. Mankštinkitės. Rytas – pats geriausias metas mankštai, tapsite žvalesni ir pasikrausite energijos visai dienai.

11. Šaltas dušas. Šaltas arba kontrastinis dušas yra bene geriausias būdas pabusti. Galbūt tam reikia ryžto, bet pabandykite, tai gali tapti maloniu įpročiu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt