Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmenybės ugdymo trenerė pataria: 9 dalykai, kuriuos verta prisiminti, jei jaučiatės užstrigę

Vyras.
Shutterstock nuotr. / Vyras.
Šaltinis: sakubona.lt
0
A A

„Aš nežinau, ką daryti…Ir vėl tas pats. Jaučiuosi įstrigęs“, – šiuos ir panašius žodžius kažkada ne kartą esu sakiusi pati ir ne kartą girdėjau juos sakant kitus žmones. Pažįstama būsena, kai atrodo, kad viskas veltui, ką bedarytum – atsiremi į tą patį. Rankos nusvyra iki žemės ir atrodo, kad jau niekada nebus kitaip.

Tiesa yra ta, kad kiekvienas iš mūsų turi pakankamai jėgų eiti pirmyn, nepriklausomai nuo to, kokios kliūtys gali atsirasti pakeliui. Kiekvienas turi jėgos įgyvendinti didžiausias savo svajones. Kiekvienas turi pakankamai jėgos pasiekti aukščiausių tikslų. Mes visi turime vidinę jėgą ir, kas dar svarbiau – mes turime PASIRINKIMĄ. Kiekvieną akimirką mes galime pasirinkti, ką galvoti, ką dayti ir kuo būti.

Asmenybės ugdymo trenerė Ilona Tamošiūnienė.
Asmenybės ugdymo trenerė Ilona Tamošiūnienė.

Nors kartais gali atrodyti, kad patys nieko nebegalime padaryti, esame aplinkybių įkaitai ir nuo mūsų priklauso mažiausiai, tačiau tai – tik tam tikras mūsų proto sukurtas pasaulio matymo būdas. Gera žinia ta, kad mes neprivalome ir toliau daryti taip, kaip darėme iki šiol, mes neprivalome užrakinti savęs senų minčių, nuostatų, įsitikinimų kalėjime. Mes turime raktą nuo jo ir bet kurią akimirką galime atverti duris. Duris į naują save, į naują gyvenimą.

Taip, sutinku, tai neįvyks lyg pasakoje – vienu stebuklingos lazdelės mostelėjimu. Taip, tam reikės laiko ir pastangų. Bet jeigu dabar atrodo, kad įstrigote, šią akimirką jūs turite pasirinkimą – likti užrakintame narvelyje arba atrakinti jį ir leistis į kelionę…

Šiandien yra nauja diena, kupina naujų galimybių, todėl verta šį bei tą  prisiminti.

1. Pojūtis, kad įstrigote, yra tik jūsų įsivaizdavimas, bet ne faktas

Kai mes jaučiamės įstrigę, pirmas dalykas, kurį darome – visą savo dėmesį sutelkiame į išorę ir tenai ieškome tų, kurie sukūrė šią situaciją. O kalbant paprasčiau – mes ieškome kaltininkų. Pirmiausia, ką mums vertėtų padaryti – atitraukti savo dėmesį nuo išorės ir nukreipti jį į save, atidžiai pasižiūrėti į tai, ką mes galvojame, kaip mes jaučiamės ir ką mes darome, kad situacija pasikeistų.

Mūsų gyvenimas – mūsų atsakomybė. Ir kol mes ją bandysime užkrauti kitiems, situacija bus įšaldyta ir niekas nesikeis. Taip, kai kurių dalykų, esančių išorėje, mes pakeisti negalime, bet mes galime pakeisti savo požiūrį į juos. Ir įdomiausia yra tai, kad pakeitus požiūrį, ima keistis ir viskas aplink.

2. Vakarykštes blogas naujienas palikite praeičiai

„Shuuerstock“ nuotr./Vyras labirinte
„Shuuerstock“ nuotr./Vyras labirinte

Geresnės šiandienos nebus tol, kol jūs galvosite ir rūpinsitės praėjusios dienos įvykiais. Ir visai nesvarbu, kas galėjo ar turėjo būti kitaip. Nors dabar galėtumėte judėti į priekį, galvodami apie praeitį, jūs vieną koją laikote ant stabdžių ir stovite vietoje. Norėdami startuoti, išmokite paleisti tai, kas jus laiko aklagatvyje.

Liaukitės apgailestavę dėl to, ko jau nebegalite pakeisti, ir keiskite tai, ką pakeisti galite. Atsisakykite vakarykščių nusivylimų. Išleiskite pasivaikščioti seną skausmą. Visa tai tik siurbia jūsų energiją ir neleidžia vykti naujiems dalykams. Ką dabar galite padaryti dėl naujos dienos? Padarykite!

3. Įstrigimo pojūtis – tai ženklas, kad atėjo laikas kažką keisti

Galbūt laikas keisti širdies turinį, galbūt reikia keisti požiūrį, o gal – įpročius. O gal ir viską reikia paremontuoti. Faktas yra tas, kad dabar jūs darote tai, kas jūsų gyvenime neveikia. Ir nieko nekeisdami, jūs būtinai liksite tame „įstrigime“, kuriame esate. Visam likusiam gyvenimui. Na, nebent visko susikaups tiek, kad išlėksite kaip kamštis iš šampano butelio.

Taip, pasakyti lengva. Padaryti taip pat įmanoma. Kaip? Darymo būdu. Mokytis, ieškoti, eiti pas žmones, kurie padeda tai daryti. Gaila, bet kito kelio nėra. Ir dar – apsišarvuokite kantrybe. Tai, kas sukaupta ir aprūdijo per dešimtmečius, nepasikeis per vieną dieną.

Taip pat skaitykite: Šeimos pedagogas Albinas Pugevičius: „Vyrų išgyvenimo sąlyga – šeima ir laiminga moteris“

4. Tai, ką jums reikia padaryti, gali būti nelengva, bet tai daryti verta

Jeigu klausimas „Ką daryti?“ kyla jau seniai, bet jūs vis dar jaučiatės įstrigę, tai nereiškia, kad jūs neturite atsakymų. Atsakymus jūs turite, tik gali būti, kad tie atsakymai, kuriuos išgirdote, jums nepatiko. Prisiminkite, kad vien pripažinti tai, jog būtina kažką keisti – reikia drąsos. Dar daugiau drąsos reikia prisiimti atsakomybę už pokyčius. Augimas ir pokyčiai kartais gali būti skausmingi, bet tai ne taip skausminga, kaip likti įstrigus dulkėmis nugulusiose senienose.

5. Pasiteisinimai gyvena kažkur tarp jūsų ir to žingsnio, kurį jums reikia žengti

Jeigu jūs tikrai norite kažką padaryti, būtinai rasite būdą. Jeigu nenorite – jūs rasite pasiteisinimų. Galbūt tai skamba nemaloniai, bet tokia yra tiesa. Liaukitės teisintis, kodėl jūs negalite kažko padaryti, ir sutelkite dėmesį į priežastis, kodėl jums reikia tai padaryti. Vienintelis žmogus, kuris tempia jus atgal, esate jūs. Daugiau jokių pasiteisinimų. Laikas pokyčiams. Dabar pats tinkamiausias laikas pasirinkimui – kas jums yra geriausia?

Jeigu jūs nuolat stengiatės kažkam įrodyti savo vertę, vadinasi, jūs jau pamiršote, ko esate verti. Liaukitės tai daryti. Dėl savęs.

Dažnai, kai mes jaučiamės įstrigę, laukiame, kad įvyktų kažkas magiško. Laukiame, kad visi vėjai pradėtų pūsti mums palankia kryptimi. Mes tai darome, nenorėdami matyti realybės ir pripažinti pokyčių būtinybės. Kas jus sulaiko nuo žingsnio? Jeigu ne nesėkmės baimė, kas tada? Nepasitikėjimas? Tingulys? Kokie jūsų pasiteisinimai? Kiekvienas turi savo variantą. Ir kai į savo pasiteisinimus mes įnikę labiau nei į sprendimus, mes malamės tame pačiame rate ir vadiname tai „įstrigimu“.

6. Kitų žmonių nuomonė jus stabdys, jeigu jūs leisite jiems tai daryti

Jeigu jūs nuolat stengiatės kažkam įrodyti savo vertę, vadinasi, jūs jau pamiršote, ko esate verti. Liaukitės tai daryti. Dėl savęs. Rūpinkitės kitų nuomone, jeigu norite būti jų sukurtame kalėjime. Jūsų laisvė nėra išorėje, jūsų laisvė – jūsų viduje. Kol jūs užkibę ant kitų žmonių sukurtų tiesos, grožio ir laimės standartų, jūs būsite surakinti tvirtomis grandinėmis.

Mintys, kurios prasideda „Aš privalau...“ arba „Aš tikrai privalau...“, parodo, į ką mes investuojame didžiąją dalį savo energijos. Peržiūrėkite jas. Sukurkite savo standartus. Užbaikite patys savo sakinius. Atraskite savo kelią. Ir svarbiausia – klausykite savo širdies. Ji tikrai žino, ko jums reikia.

7. Tikrumas išlaisvina

Leiskite sau būti savimi. Ir leiskite kitiems būti tokiais, kokie jie yra. Tai sukuria nuoširdžią ir laisvą aplinką. Visuomenėje, kur žmonės taip mėgsta badyti pirštais ir šaipytis, galima kovoti tik nuoširdžiu atvirumu. Kai jūs kalbate apie savo problemas ir atsiveriate, norėdami sulaukti pagalbos ir palaikymo, leiskite tai daryti ir kitiems.

Tiesa yra ta, kad mes visi esame ten pat, praeiname tokį patį mokymosi procesą, išgyvename tą pačią vidinę kovą. Mes visi esame tobuli savo netobulumu. Ir nėra priežasties to slėpti po melo kauke.

8. Gyvenimas yra kelionė, o ne atvykimo punktas

Mes visi esame tobuli savo netobulumu. Ir nėra priežasties to slėpti po melo kauke.

Paleiskite norą, kad viskas vyktų taip, kaip jūs suplanavote. Daug pokyčių vyksta tuomet, kai jūs paleidžiate pasenusias baimes, prietarus ir svarstymus apie tai, kas yra „normalu“. Paleisdami savo mintis apie tai, kas „turi“ įvykti ir kas „gali“ įvykti, jūs atlaisvinsite vietą džiaugsmingiems netikėtumams ir siurprizams. Jūs negalite nugyventi pagal tikslų planą, bet jūs galite gyventi sąmoningą ir laimingą gyvenimą.

Gyvenimas kartais gali atrodyti sunkus, bet jūs visada galite pasirinkti ir paversti tai nuotykiu. Dabar nuspręskite jaustis gerai su savimi, su savo pasauliu ir su visu tuo, ką jis atsiunčia. Priimkite viską kaip dovaną. Dabar.

9. Jūs esate daug stipresni ir daug mažiau „įstrigę“ nei galvojate

Sukaupkite drąsą ir prisiminkite, kad didžiausi proveržiai įvyksta po ilgų sąstingio laikotarpių. Galbūt tam ir reikalingas toks „įstrigimo“ išgyvenimas. Kai atrodo, kad blogiau būti negali – tai idealus laikas pakilimui. Jeigu negalite žengti didelio žingsnio, ženkite mažą. Jei reikia – ant pirštų galiukų. Ir nuolat priminkite sau, kad jūs turite vidinių jėgų padaryti dar vieną, kad ir patį mažiausią, žingsnelį. Ir tai bus vienintelis DABAR svarbus žingsnis.


Šaltinis – sakubona.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 tikslas Laimė
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt