Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmenybės ugdymo trenerė: tikėkite, nepaisydami to, ką sako kiti

Tikėti savimi - labai svarbu.
Shutterstock nuotr. / Tikėti savimi - labai svarbu.
Šaltinis: sakubona.lt
0
A A

Į kiekvieno žmogaus gyvenimą pasibeldžia diena, kai tenka iš naujo peržiūrėti vertybes, prioritetus ir patį gyvenimą. Daugelis ignoruoja šį beldimąsi, paskandindami dieną bereikšmiuose žodžiuose, tuščiuose poelgiuose. Lyg stručiai paslepia galvas tikėdamiesi, kad ta diena praeis pro šalį, nepalikdama jokių pėdsakų. Ir kuriam laikui ji išeina, tik nepasako, kada ir kokiomis aplinkybėmis sugrįš. Jeigu sugrįš.

Patarimus pateikia Savęs pažinimo centro „Sakubona“ asmenybės ugdymo trenerė Ilona Tamošiūnienė.

Ir tik nedaugelis išdrįsta atidaryti savo duris šiai dienai ir pažvelgti jai į akis. Pamatyti tai, kas atsispindi akių gelmėje, ne visada būna malonu. Pamatyti tai, kad dauguma praeities dienų sukurtos iš svetimų žmonių nuomonių ir sprendimų, atrasti tai, kad tavo gyvenimas – vienas milžiniškas „privalau“, suvokti tai, kad tavo gyvenime nebuvo vienintelio ir paties svarbiausio dalyko – tavęs, gali būti skausminga.

Asmenybės ugdymo trenerė Ilona Tamošiūnienė.
Savęs pažinimo centro „Sakubona“ asmenybės ugdymo trenerė Ilona Tamošiūnienė.

Bet tokiu būdu erdvė duoda mums šansą į savo gyvenimą susigrąžinti save. Kiekvieną rytą pabusti su saldžia jaudinančia laime, pajusti gyvybę, tekančią kūnu, ir žinoti, kad tavęs laukia dar viena nuostabi diena – tavo diena.

Taip, gyvenimas kartais gali būti beprotiškai painus. Ir toje painiavoje gali pasiklysti, pamesti save, negirdėti savo širdies balso, nubėgti paskui kitų nuomonę. Ir tai yra normalu. Bet jūs visada turite galimybę sustoti ir sugrįžti į tą kelią, kurį kažkada pametėte. Ir visai nesvarbu, koks jūsų amžius, kokia jūsų profesija, kiek uždirbate, jūs galite tai padaryti bet kurią akimirką. Tereikia prisiminti, kad jūsų laimė – jūsų viduje ir priklauso tik nuo jūsų.

O jeigu kažkas sakys, kad gyvenate neteisingai, kad reikėtų gyventi kitaip, prisiminkite ir tikėkite tuo, kad:

Jūsų gyvenimas yra JŪSŲ gyvenimas

Dauguma iš mūsų net nesusimąsto apie savo pašaukimą. Dažnai mes net nežinome, kokius lobius slepiame savo viduje, ir pamirštame, kad šiame pasaulyje turime savo unikalią vietą, priklausančią tik mums. Ir tai – mūsų gyvenimas.

Mes mokame gyventi įvairias kitų žmonių sukurtas gyvenimo versijas, kiekvieną dieną kurdami taip, kaip mums papasakojo kiti.

Užuot susitelkę į tai, mes galvojame, kad mūsų gyvenimas turi pateisinti kitų žmonių lūkesčius, ir mums atrodo, kad savo laimę turime atrasti taip, kaip tai padarė kiti.

Mes nemokame paklausti savęs „Kas aš esu?“, bet mes puikiai mokame klausti kitų žmonių patarimų, kaip teisingai gyventi. Mes mokame gyventi įvairias kitų žmonių sukurtas gyvenimo versijas, kiekvieną dieną kurdami taip, kaip mums papasakojo kiti.

Neskubėkite sakyti, kad visa tai jūs jau žinote. Žinoti ir daryti – du skirtingi dalykai. Tad paklauskite savęs dar kartą ir sąžiningai atsakykite.

Taip pat skaitykite: Asmenybės ugdymo trenerė pataria: 9 priežastys, kodėl svajonės netampa tikrove

Liaukitės meluoti patys sau. Nes vieną dieną, kai atsisuksite į save, į savo svajones ir norus, jūs aptiksite, jog dauguma dalykų, apie kuriuos svajojote ir kurių norėjote, taip ir liko neįgyvendinti. Taip, kažkada jūs patikėjote, o galbūt tuo jus įtikino šalia esantys, kad jūsų svajonės nerealios ir jums vertėtų gyventi taip, “kaip visi”.

Pakeiskite šį melą. Pamirškite jį. Priimkite savo sprendimus. Kurkite savo dienas. Klausykite savo širdies. Atrakinkite savo vidinių lobių skrynią ir eikite savo keliu. Nežiūrėdami į tai, ką jums sako kiti...

Shutterstock nuotr./Mergina ant debesies.
Shutterstock nuotr./Mergina ant debesies.

Jūs GALITE paleisti tai, kas jus stabdo

Mes negalime atrasti naujų vandenynų, jeigu įsikibę laikomės senų krantų.

Paleiskite tai, kas yra ne jūsų. Atlaisvinkite vietą naujiems dalykams. Tiems, kurie jus įkvėps ir ves pirmyn. Paleisdami dalykus, kurie paseno, jūs nieko neprarasite. Jūs augsite.

Paleiskite seną skausmą ir eikite pirmyn. Paleiskite visus senus įpročius, seną mąstymą.

Paleiskite ir žmones, kurie jus stabdo. Mes negalime atrasti naujų vandenynų, jeigu įsikibę laikomės senų krantų. Sukaupkite drąsą ir eikite paskui tas vertybes, kurios yra iš tikrųjų jūsų. Leiskite sau būti visokiais. Ir jums tai būtinai patiks. Nepaisant to, ką jums sako kiti…

Jūs turite VIDINĖS JĖGOS gyventi taip, kaip norite

Kartais gali tekti pradėti viską iš naujo. Gali būti baisu ir sunku. Jums gali sakyti (o gal jau sakė ir net ne vieną kartą), kad jums nepavyks. Pradėkite pagaliau tikėti savimi ir savo vidine jėga, kurią kažkada atstūmėte ir pamiršote. Nes tik jumyse yra viskas, ko reikės kelyje į norimą gyvenimą.

Būkite svajotojais. Ir būkite vykdytojais. Nei viena svajonė neįvyksta pati savaime. Reikės įdėti darbo, reikės pastangų. Svarbiausia, kad jūs žinotumėte, kur einate ir ko norite.

Taip pat skaitykite: 50 gyvenimo tiesų, kurias motina privalo įskiepyti dukrai

Prisiminkite, kad jūs turite visas galimybes turėti daug daugiau nei turite šiandien. Veikite visomis jėgomis, leiskite sau klysti, ieškokite sprendimų ir eikite toliau. Net ir tais momentais, kai norėsite pasiduoti ir nuleisti rankas, leiskite sau pasiduoti, bet ženkite dar vieną žingsnį. Ir pakeliui sutiktos kliūtys pradės palengva tirpti, kaip saulės spindulių paglostytas varveklis.

O jeigu netyčia į galvą atsliūkins klastinga mintis „Tau nepavyks…“, užduokite jai klausimą „O kas, jeigu pavyks?“. Giliai įkvėpkite ir eikite gyventi savo gyvenimo. Nežiūrėdami į tai, ką jums sako kiti…


Šaltinis – sabubona.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Savitaiga
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt