Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksas – gerai savijautai ir sveikatai

Pora
Fotolia nuotr. / Pora
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Moksliniai tyrimai rodo, kad seksas gali duoti naudos sveikatai, kaip antai sumažinti kraujo spaudimą. Žinoma, jokie santykiai negarantuos geros savijautos ir laimės, bet išties gali padėti pasijusti gražesnėms ir sveikesnėms.

Tarsi sportas

Seksas fiziniu aktyvumu tikrai neprilygsta treniruotei sporto salėje, tačiau tai taip pat savotiška mankšta. Dirba raumenys, greitėja kvėpavimas ir širdies ritmas, taigi ir medžiagų apykaita. Intymūs santykiai – taip pat abiejų mylimųjų lytinių organų masažas. O galiausiai mylintis išsiskiria tam tikrų hormonų (endorfinų ir oksitocino), kurie susiję su seksualiniu jauduliu ir orgazmu. Visos šios fiziologinės reakcijos vienaip ar kitaip lemia savijautą ir sveikatą, taigi intymūs santykiai gali suteikti ne tik pasitenkinimo, bet ir naudos kūnui.

Intymūs santykiai gali suteikti ne tik pasitenkinimo, bet ir naudos kūnui.

Poveikis sveikatai

Seksas gali palengvinti nemalonius peršalimo simptomus ir pagreitinti gijimo procesus. Juk nuo mažens žinome, kad sušalus ir susirgus būtina gerai išprakaituoti. Žinoma, galite lįsti po šiltais patalais, išsivirti arbatos ir laukti, kol išprakaituosite. Tačiau aistringi lovos malonumai ne mažiau veiksmingi. Be to, orgazmas mobilizuoja imuninę sistemą, padidina kraujyje ląstelių, naikinančių „priešus“, kiekį.

  • Seksas gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą. Vyrai, turintys lytinių santykių daugiau nei du kartus per savaitę, mažiau rizikuoja patirti širdies priepuolį nei vyrai, kurie mylisi rečiau negu kartą per mėnesį.
  • Daugelį vyresnių nei 30 metų moterų menstruacijų metu vargina skausmas pilvo apačioje. Statistikos duomenimis, kas dešimta moteris patiria tokį didelį diskomfortą, kad negali apsieiti be skausmą malšinančiųjų vaistų. Medikamentus paskirs gydytojas, o štai sekso terapiją galite prisitaikyti pačios. Skausmą malšinantis sekso efektas susijęs su atpalaiduojančiu orgazmu ir hormonų endorfinų, populiariai vadinamųjų laimės hormonais, išsiskyrimu. Iš tiesų jų gamyba susijusi su teigiamomis emocijomis.
  • Senolių išmintis byloja: ligai lengviau užkirsti kelią, nei ją gydyti. Aktyvus reguliarus seksas treniruoja raumenis, degina kalorijas, stiprina širdį, užkerta kelią ginekologinėms ir urologinėms moterų ir vyrų ligoms. Intymūs santykiai – malonus sportas, beje, nemokamas.
  • Visgi prisiminkite, kad seksas be jausmų ir malonių tarpusavio santykių visada liks tik mechaniškas sportas, kuris vargu ar suteiks kokių nors emocijų ir apskritai duos naudos. Kaip sakoma, yra papildomų sąlygų: nėra nuoširdaus džiaugsmo – nebus ir naudos.
    123rf.com nuotr./Meilė
    123rf.com nuotr./Meilė

Kai procesas kontroliuojamas

Nereikėtų pamiršti, kad egzistuoja dar viena nuomonė – neva susilaikyti sveika. Kaip yra iš tiesų? Daugelis iki šiol nesutaria, naudinga tai ar ne. Visgi susilaikymo atvejų gyvenime neretai pasitaiko. Kartais toks sprendimas būtinas, kartais tai – sąmoningas pasirinkimas (dėl gresiančio persileidimo, kai gydytojas uždraudžia intymius santykius nėštumo metu ar dėl ligos), o kartais atsisakoma dėl moralinių įsitikinimų.

Jei trukdo nuovargis

Mokslininkai teigia, kad maždaug 90 proc. sportuojančių žmonių yra palyginti patenkinti savo intymiuoju gyvenimu. Net trečdalis nesportuojančiųjų teigė, kad norėtų ką nors keisti. Tiek pat apklaustųjų tvirtino, kad normaliam seksualiniam gyvenimui trukdo nuolatinis nuovargis ir stresas darbe. O situacija pagerėja, kur nors išvykus. Tai gali būti, pavyzdžiui, romantiška išvyka be vaikų.

Jei nuovargį jaučiate nuolat, pažadėkite sau ir sutuoktiniui, kad rasite būdą, kaip valdyti savo nuovargį. Galbūt pervargstate, nes per daug dirbate, nerandate laiko normaliai pavalgyti? Išsiaiškinkite, ar gaunate reikiamą kiekį kasdien būtinų medžiagų. Ar pakankamai judate? Ar užtenka miego? Rūpinimasis savo sveikata gali turėti didelės įtakos jūsų energijos lygiui, kuris gali būti susijęs su potraukiu seksui.

Jei neturite antrosios pusės...

Tikrai neverta nusiminti. Draugiški santykiai irgi yra labai naudingi žmogaus savijautai. Tyrimai rodo, kad tie, kurie palaiko tvirtus ir ilgalaikius draugystės ryšius, gyvena ilgiau ir jaučiasi geriau, nei tie, kurie neturi artimų draugų. Taip yra todėl, kad draugai daro teigiamą įtaką gyvenimo būdui, įpročiams (pavyzdžiui, skatina drauge aktyviai leisti laiką). Todėl vakaras gerų draugų būryje, taip pat bus labai naudingas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt