Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuo puošti plaukus? Patarimai pagal jūsų amžių

Šukuosena
Fotolia nuotr. / Šukuosena
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Moteris visada yra nužvelgiama nuo galvos iki pirštų galiukų, tai gi aplinkinių akys pirmiausia krypsta į šukuoseną. Kaip padaryti savo plaukus įspūdingesnius? Pasitelkite plaukų aksesuarus, tik būkite apdairios ir rinkitės jūsų amžiui tinkantį.

Iki 20

Šio amžiaus grupei priklausančioms merginoms, renkantis plaukų aksesuarus jokių tabu neegzistuoja. Įvairiaspalviai segtukai, blizgios segės, įmantrios gumytės, puošnūs lankeliai, skarelės, gyvos bei dirbtinės gėlės ir viskas, kas tik jums šaus į galvą, gali tapti puikiu plaukų aksesuaru.

Įvairiaspalviai segtukai, blizgios segės, įmantrios gumytės, puošnūs lankeliai, skarelės, gyvos bei dirbtinės gėlės ir viskas, kas tik jums šaus į galvą, gali tapti puikiu plaukų aksesuaru.

Nėra jokio griežto apribojimo formoms ir spalvoms. Tiesa, stilistai nepataria jaunoms merginoms į plaukus pintis juodų kaspinų ir segtis įvairiausių segių su tikrais ar dirbtiniais perlais. Anot specialistų, pabūti rimtomis ir brandžiomis visada suspėsite, o štai jaunystė nepastebimai prabėgs.

Norėdamos išsiskirti iš minios kitų jaunų žavių mergaičių, įprastus plaukų aksesuarus, kurių galite įsigyti bet kurioje parduotuvėje, palikite konkurentėms. Nuostabų plaukų papuošalą galite pasigaminti ir pačios namuose. Jis ne tik bus originalus ir vienintelis, bet apie jus aplinkiniams skleis tam tikrą informaciją. Prisiūkite gėlytę ir jūs romantiška būtybė, dekoruokite žiogeliais – jūs nepriklausoma maištininkė. Jei norite praeiviams pasakyti, kad esate neabejinga naujausiems mados vėjams, gamindama plaukų aksesuarą būtinai naudokite vieną didžiulę plunksną ar keletą mažyčių. Anot stilistų, tai šiemet itin efektinga. Jei rankdarbiai jums ne prie širdies, dailią plunksną tiesiog prisekite paprastu segtuku ar, privirtinusi prie siūlo, įpinkite į ploną kasytę.

Fotolia nuotr./Gražūs plaukai
Fotolia nuotr./Gražūs plaukai

Iki 30

Nors jaunystė dar tik įsibėgėja, mokyklos suolą ir vaikystę metas pamiršti. Rožiniai, pūkuoti ir kačiukais puošti segtukai neturėtų puikuotis jūsų šukuosenoje einant į universitetą ar darbą. Vis tik pasenti per anksti ir visiškai ignoruoti plaukų puošimą taip pat neverta. Šiam gyvenimo tarpsniui labiausiai tinka keletas plaukų aksesuarų. Neprašausite pro šalį palaidus ar sušukuotus plaukus papuošusi stilingu lankeliu. Tik atminkite, rožinės ir kitos akį rėžiančios spalvos nėra labai rekomenduotinos. Verčiau rinkitės pastelinių ar klasikinių spalvų lankelius, dekoruotus smulkiais gėlių žiedeliais ar vienu elegantišku kaspinėliu. Jei turite papuošalų dėžutėje užsilikusį žėrinčiomis akutėmis dabintą lankelį, neskubėkite jo išmesti. Tiesa, užuot jį nerūpestingai užsidėjusi dieną, žibėkite juo vėlyvais vakarais.

honestlywtf.com nuotr./Galvos lankelis
honestlywtf.com nuotr./Galvos lankelis

Jei lankelis jums nepatogus, į plaukus riškite skarelę. Jos spalvas ir raštus derinkite prie drabužių. Įpinkite dailios medžiagos skiautelę į kasą, apjuoskite ja kuodą, naudokite vietoj lankelio ir visaip, kaip tik jums šaus į galvą.

Nors rūtų ar kitų gėlių vainikėliu dabintis šiai laikais nėra įprasta, plaukuose pražydusi gėlė suteikia jaunai moteriai nepakartojamo žavesio. Svarbu, kad gyvos ar dirbtinos gėlės žiedas nebūtų pernelyg masyvus, ryškus ar blizgantis. Padariusi sklastymą, sekite gėlę toje pusėje, kur liko mažiau plaukų, padabinkite kruopščiai susuktą kuodą arba žaismingai įpinkite keletą smulkių žiedelių į niekaip iš mados neišeinančias įvairiausias kasas. Tik puošiant plaukus gėlėmis, labai svarbu neperlenkti lazdos. Juk nenorite atrodyti taip, tarsi karnavalui jums teko persirengti laukų ar miško fėja...

Iki 40

Vida Press nuotr./„Tory Burch“, ruduo-žiema'17
Vida Press nuotr./„Tory Burch“, ruduo-žiema'17

Moterims, auginančioms dukras, šiukštu negalima kišti nagų prie jų plaukų aksesuarų. „Hello Kitty“ ir panašiais papuošalais pasidabinusi trisdešimtmetė ir vyresnė moteris pašaipių žvilgsnių tikrai neišvengs. Ką gi daryti su savo plaukais, jei vaikščioti tiesiog palaidais nesinori? Svarbiausia neskubėti jų nurėžti ir sudėti į standžias cheminio šukavimo garbanas. Tokiame amžiuje ilgų išpuoselėtų plaukų šukuosenos nubraukia bent dešimt metų. Taigi, plaukai dailiai sutvarkyti, bet kažko trūksta, kažkokio dailaus akcento... Kas jums labiausiai tiktų? Jei plaukus mėgstate rišti į arklio uodegą ar sukti į įvairus kuodus, tinkamiausiu aksesuaru gali tapti paprastutis kaspinas. (Jį vienintelį galite skolinis iš savo dukros.) svarbu, kad kaspinas nebūtų margas ar pernelyg ryškus. Šviesių plaukų šukuosenos idealiai tiks juodas, o tamsių plaukų šukuosenoms šviesus pastelinis kaspinas. Juo suriškite paprasčiausią arklio uodegą ar padailinkite kuodą. Tiesa, pinti kaspinus į įvairus pynimus šiame amžiaus tarpsnyje stilistai jau nepataria.

Sulaukusios trisdešimties ir daugiau metų, į palaidus palaukus ar sudėtingas šukuosenas tiesiog privalote įsisegti įspūdingą segę. Skirtingai nei jaunoms mergaitėms, jums kuo puikiausiai tiks brangūs, įvairiais akmenimis ir net tikrais perlais dekoruoti plaukų papuošalai. Tiesa, jei pasirinkote įspūdingą segę, kurią papuošėte plaukus, vertėtų rinktis kuklesnius auskarus. (Ši taisyklė negalioja, jei plaukų aksesuaras matomas tik iš nugaros. Šiuo atveju galite puoštis ir masyvia sage, ir ne ką mažesniais auskarais.)

Stilistai netrukus keturiasdešimtą gimtadienį švęsiančioms moterims „leidžia“ plaukus puošti ir lankeliais. Tiesa, griežtai be jokių dekoro detalių, vienspalviais ir neryškiais, lygiu paviršiumi. Idealiausias variantas naudoti lankelį ne kaip palaidiems plaukams ant veido neleidžiančią kristi priemonę, bet kaip galvos papuošimą, kai visi plaukai dailiai sušukuoti į kokį nors įspūdingą kuodą. Kuodą galite susmeigti dekoratyviais segtukais.

Fotolia nuotr./Daili šukuosena
Fotolia nuotr./Daili šukuosena

Iki 50

Nors dauguma moterų įsitikinusios, kad perkopus keturiasdešimtmetį, puošti palukus aksesuarais yra tiesiog nepadoru, stilistai tvirtina, kad tinkamai parinkus keletą papuošalų, atrodysite tikrai efektingai. Bet kokio amžiaus moteriai norisi paryškinti tai, ką savo veide turi gražiausio. Nesvarbu, ar tai būtų akys, ar lūpos, ant veido krintantys plaukai, juos paslėps. Ką jau kalbėti apie naujus įspūdingus auskarus, kuriuos sutuoktinis padovanojo gražaus bendro gyvenimo jubiliejaus proga... Taigi profesionalai pataria drąsiai braukti plaukus nuo veido ir tam naudoti ne lankelius, bet juostas. Patogūs plastiko pagrindu pagaminti lankeliai su mažučiais dygliukais yra praktiškesni, bet juk kalbame ne apie patogumą, o apie grožį. Idealiausia būtų plaukus prilaikyti šilkine juosta.

Nebemėgstate palaidų plaukų? Drąsiai sukite juos į įvairiausius kuodus, tačiau neišeikite iš namų tik sutvirtinusi šukuoseną „nematomomis“ špilkomis. Toks kuodas greičiau tinka gyvenimu nusivylusiai senai panai, o ne savimi pasitikinčiai sėkmingai moteriai. Suraitytą kuodą puoškite įvairiomis segėmis, akmenėliais dekoruotais pagaliukais ar visiškai jį apvyniokite prabangaus audinio šalikėliu.

Per 50

Deja, daugumos penkiasdešimtmečių ir vyresnių moterų galvas dažniausiai „puošia“ trumpos chemiškai sušukuotos garbanos. Apie ilgus palaidus plaukus brandžios moterys apskritai pamiršta, ką jau kalbėti apie aksesuarus. Visgi stilistai tvirtina, kad tokiame amžiuje nepuošti plaukų yra nedovanotina klaida. Anot specialistų, niekas labiau nesendina moters, kaip nepakankamas dėmesys savo šukuosenai. Apie tinkamą plaukų kirpimą ir dažymą šįkart nekalbėsime. Kad ir kokie plaukai augtų jums ant galvos, situacija pataisyti gali plaukų papuošalai. Ką rinktis?

Jei didžiuojatės ilgais plaukais ir nevengiate vaikščioti jų išsileidusi, viename šone nubraukite plaukus nuo veido ir prisekite nediduku segtuku ar dailiomis šukutėmis. Jūsų plaukai trumpi? Dienos metu venkite aksesuarų, tačiau keliaudamos į kokią vakaronę, renginį ar koncertą, drąsiai įsisekite puošnią segę.

Raityti ir sukti plaukus į įvairiausius kuodus dabar ko gero pat metas. Svarbu nepamiršti jo padailinti jūsų amžiui tinkančiais aksesuarais. Greta segių, pagaliukų, šukų, drąsiai galite kuodą dekoruoti karoliais ir perlų vėriniais. Žinoma, dienos metu karoliukai neturėtų švytėti, tik vos vos matytis ir derėti su jūsų apranga. Vakare, drąsiai galite šukuoseną puošti prabangiais, net blizgiais karoliais, prie jų derinkite ir auskarus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt