Susiruoškite mokyklai be streso: kaip kuprinė gali padiktuoti visą mokyklinių prekių stilių?

Besišypsanti moksleivė / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-21 11:01
Vasaros nuotykiai ir įspūdžiai jau eina į pabaigą ir prasideda naujas, ne ką mažiau įdomus etapas – mokslo metų pradžia. Tai itin svarbus laikas ne tik mokyklinukui, bet ir visai šeimai, ypač, jeigu vaikas dar tik pradės lankyti mokyklą.

Neretai mažųjų paruošimas mokyklai visai šeimai gali sukelti ir streso, tačiau specialistai ramina: jeigu tinkamai susiplanuosite būsimų pirkinių krepšelį dar namuose, o į planavimą įtrauksite ir vaikus, leisite jiems pasisakyti, sudominsite ir kartu padarysite sprendimus – šis žingsnis ne tik nebus varginantis, bet netgi atvirkščiai – gali būti smagus ir paskatinti vaiką laukti mokslo metų pradžios.

Psichologai pataria dar prieš prasidedant mokslo metams tėvams pradėti kalbėtis su vaikais apie laukiantį naują etapą – labai svarbu emociškai nuteikti vaiką, nes po vasaros atostogų pasinerti į naują rutiną gali būti sudėtinga.  Padrąsinkite, nuteikite jį, kad šis etapas bus nemažiau įdomus.

Susiruoškite be streso

Specialistai taip pat atkreipia tėvų dėmesį, kad artėjant naujiems mokslo metams šie nepamestų šalto proto dėl vaiko mokyklinio krepšelio suruošimo – šis procesas neturėtų būti perpildytas streso ir skubėjimo, nes tokiu būdu vaikui tik sustiprės baimė ir nenoras žengti į šį etapą.

Perkant mokyklines prekes patartina vaiką įtraukti į šį procesą, klausti jo ir domėtis, pavyzdžiui, kokių spalvų penalo ar kuprinės jis norėtų, kaip įsivaizduoja savo naują sportinę aprangą ir panašiai. Pajutęs pasiruošimo džiaugsmą vaikas jausis saugiau, be to, tikėtina, kad jo susidomėjimas eiti į mokyklą padidės.

Įprastai mokyklos pateikia rekomenduojamų įsigyti priemonių sąrašą, į kurį įeina pieštukinė, rašymo priemonės, kokybiški sąsiuviniai, aplankai, spalvotas popierius, piešimui skirtos priemonės ir kita, tad kartu su vaiku rinkdamiesi priemones per daug neišlaidaukite ir nepasiduokite mažojo įkalbinėjimams pirkti viską iš eilės – leiskite vaikui pasisakyti, tačiau valdykite padėtį ir pirkite tai, ko išties reikės.

Mergaitė renkasi prekes mokyklai / 123RF.com nuotr.
Mergaitė renkasi prekes mokyklai / 123RF.com nuotr.

Ypatingas dėmesys kuprinei

Tarp gausybės mokiniui reikalingų daiktų bene pats svarbiausias – kuprinė. Jeigu yra dalykų, kuriuos pirkdami tikrai galite pataupyti ir pasistengti įsiyti pigiau, kuprinė turėtų būti tas daiktas, kuriam reikia skirti ypatingą dėmesį.

Gydytojai perpėja, kad kuprinė gali turėti įtakos moksleivio laikysenai ne tik pradinėje mokykloje, bet ir paauglystėje. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti renkant kuprinę 7-10 metų moksleiviams, nes pirmokai dar tik pradeda tokį daiktą kasdien nešioti, o pirmieji keli metai yra itin svarbūs nugarai pratinantis prie atsiradusio krūvio.

Kitas svarbus tarpsnis yra 12-16 amžius, nes dauguma paauglių šiuo metu išgyvena augimo šuolį, todėl kurpinė neturi to varžyti ar daryti tam neigiamos įtakos. Todėl tiek pradinių klasių moksleiviams, tiek paaugliams, per didelis ir netaisyklingas nugaros apkrovimas gali tapti viena iš priežasčių, formuojančių netaisyklingą stuburo padėtį. Ilgainiui tai tampa rimta problema, kurią išspręsti gali būti itin sudėtinga.

„Pegaso“ kolekcijos eskizas / „Pegaso“ nuotr.
„Pegaso“ kolekcijos eskizas / „Pegaso“ nuotr.

Taigi ką reikia žinoti renkantis kuprinę?

  • Kuprinės petnešos turėtų būti ne siauresnės kaip 3,5 cm ir paminkštintos – taip sumažėja nugaros raumenų spaudimas

  • Tuščia pradinių klasių moksleivio kuprinė turėtų sverti ne daugiau 700 g, vyresnių mokinių – ne daugiau 1 kg

  • Sukrauta kuprinė neturėtų viršyti 10–15 proc. vaiko kūno svorio

  • Sureguliavus kuprinės petnešas jos dugnas neturėtų būti žemiau juosmens, o viršus – aukščiau pečių

  • Rinkdami kuprinę pirmokui atsižvelkite į rekomenduojamus matmenis: aukštis – 30–36 cm, plotis – 22–28 cm, o gylis – 10–14 cm

  • Rinkdami kuprinę pirmokui prioritetą teikite pakietintoms ir formą išlaikančioms kuprinėms

  • Nugarą liečianti jos dalis turėtų būti su orui laidžiu paminkštinimu.

Ne tik kokybė, bet ir stilius

Apgalvoję šias svarbias detales nepamirškite, kad vaikui svarbu ir kuprinės stilius – suaugusieji dažnai dėmesį kreipia daugiausiai į praktiškumą, tačiau vaikams ar paaugliams labai svarbus aspektas yra ir išvaizda.

Mažesnieji mielai renkasi spalvotas, gyvūnais ar kitais smagiais raštais margintas kuprines, vyresnieji vaikosi to laiko madų su personažais ar populiariais užrašais.

Vis labiau populiarėja tendencija, kad kuprinė padiktuoja visą vaiko pagrindinių prekių krepšelį: tokio paties rašto ir dizaino gertuvė, penalas, rašiklis, piniginė ar pietų dėžutė. Smagu, praktiška, o ir sutaupysite laiko individualioms kiekvieno daikto paieškoms, nes viską rasite vienoje vietoje.

Knygyne „Pegasas“ rasite visą mokinio pasaulį – nuo svajonių kuprinės iki pilnos pieštukinės. Ieškokite www.pegasas.lt

 

Knygyne „Pegasas“ rasite viską, ko prireiks mokyklai
Knygyne „Pegasas“ rasite viską, ko prireiks mokyklai
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai