Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar galima skatinti vaiką pinigais?

Vaikas ir pinigai
Fotolia nuotr. / Vaikas ir pinigai
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Daugeliui tėvų kyla klausimas, kaip motyvuoti atžalą geriau mokytis ir siekti aukštų balų? Kartais tėvai su vaikais tiesiog susitaria: už aukščiausią balą skiria tam tikrą pinigų sumą ar kokių nors dovanų. Ar tai geras sprendimas?

Pasak psichologų, dovanos ir pinigai, be abejo, motyvuoja vaikus siekti geriausių balų, tačiau susiduriama su tam tikra problema: mokinys stengiasi tik dėl gero pažymio, jam nerūpi sužinoti ką nors nauja ar įgyti kokių nors žinių. Todėl dažniausiai, vos šiam sandoriui pasibaigus, vaikas pradeda mažiau mokytis, stengtis, pažymiai pablogėja.

Taigi, mokėdami atžaloms už gerus pažymius, tėvai padaro meškos paslaugą – mažasis šeimos narys praranda vidinę motyvaciją mokytis dėl savęs, stengtis kuo daugiau sužinoti.

Tačiau nemanykite, kad vaiko negalima skatinti. Apdovanoti gabųjį mokinuką būtina, tik tai daryti reikia protingai. Psichologai pataria apdovanoti atžalą už pastangas mokslų metų pabaigoje. Tai gali būti kelionė į pramogų parką, kompiuteris ar naujas dviratis. Ar vaikas vertas tokios dovanos, spręskite ne pagal pažymius, o pagal įdėtas pastangas. Pasikalbėkite su mokytojais ir išsiaiškinkite, kaip praėjusiais mokslo metais sekėsi jūsų vaikui. Tai, kad mažasis galvočius bus apdovanotas ne už pažymius, o įgytas žinias ir pastangas, būtinai jam pasakykite mokslo metų pradžioje.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt