Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštakulniai ir nėštumas. Ar tai suderinama?

Iš kairės: Jessica Simpson, Natalie Portman, Holly Madison
„Scanpix“ nuotr. / Iš kairės: Jessica Simpson, Natalie Portman, Holly Madison
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Bent jau tos Holivudo žvaigždės, kurios laukėsi, laukiasi ar dar tik gimdys, drąsiai juos avi.

Keliolikos centimetrų kulniukai tikrai suteikia grakštumo, lieknina ir akimirksniu padailina figūrą. Tačiau net ir nesilaukiančioms avėti tokius aukštakulnius neįgudus nėra lengva. O kaip turėtų jaustis tos, kurios „batais žudikais“ puošiasi kone kasdien? Ne veltui apie tokią avalynę kalbama ne iš pačios geriausios pusės.. O jei tokius aukštakulnius avi besilaukianti moteris?.. Per nėštumą kojos juk ir taip vargsta, kai kada tinsta ar tirpsta.

Augant svoriui, vis sunkiau išlaikyti pusiausvyrą, tad tokių garsenybių bandymų kasdien puoštis aukštakulniais geriau nemėginkite namuose. Kam rizikuoti dar negimusio mažylio sveikata?

 

♦ Kai vaikštote su aukštakulniais, verta žinoti, kad pėda negali normaliai dirbti. Sausgyslės ir raumenys blokuojami dėl netinkamos kojos padėties, o krūvis, tenkantis stuburui ir kojoms, padidėja net keletą kartų.

 

♦ Taip pat pakinta ir viso kūno atrama – nuo pėdos ji pereina į kojų pirštus. Sumažėja stabilumas, svorio centras perkeliamas į priekį. Todėl, kad nėščia moteris išlaikytų pusiausvyrą avėdama aukštakulnius, ji atsilošia atgal, o tai turi neigiamos įtakos jos stuburui ir vidaus organams. Kojose jaučiamas sunkumas, nes sutrinka kraujotaka, padidėja rizika „džiaugtis“ varikozinėmis venomis. O šios problemos nenorėtų turėti nė viena moteris...

 

♦ Augant kūdikiui ir svoriui, nėščiai moteriai išlaikyti pusiausvyrą sekasi vis sunkiau, tad, avėdama aukštakulnius, ji nuolat jaučiasi įsitempusi, padidėja rizika nukristi, paslysti, susižeisti, gali pradėti kamuoti mėšlungis, stuburo skausmai, tinti kojos.

 

♦ Jeigu niekaip negalite apsieiti be aukštakulnių, geriau avėkite juos tik ypatingomis progomis ir po kelias valandas. Geriausia, jei tokie bateliai apgaubtų kulkšnis, kad būtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Nusiavusios aukštakulnius, pamasažuokite kojas, pamankštinkite ir pagulėkite jas iškėlusi aukščiau (pvz., padėkite kojas ant pagalvės).

 

♦ Beje, nėštumo metu nebūtina vaikščioti vien tik su balerinos tipo ar sportiniais bateliais. Jie norite atrodyti elegantiškai ir pasitempusi, avėkite avalynę su kelių centimetrų (3–5 cm) pakulne. O rinkdamosi batelius, atkreipkite dėmesį į patogumą. Būsimų mamyčių kojos neretai pastambėja, paburksta, paplatėja, tad rinkitės vos platesnius, kad, pavyzdžiui, dirželiai nesirėžtų į pėdas. Taip pat svarbu, jog batai būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų, kojos ne prakaituotų, o kvėpuotų.

 

Kai įvaizdis reikalauja aukų...

► Žvaigždutė Kim Kardashian greičiausiai nenusiauna aukštakulnių net namie, o nėštumas šiai apvalių formų dievaitei tampa tikru išbandymu... Platėja kūno formos, vis sunkiau priderinti drabužius, tad sekso simboliu vadinamai Kim tai tikrai nelengvas metas! O kur dar kritikų strėlės dėl aukštakulnių, kurių ploni kulniukai tik dar labiau pabrėžia jos apvalumus... Beje, pastarųjų, vos pagimdžiusi, ji planuoja atsikratyti atsiguldama po plastinės chirurgijos specialisto skalpeliu...

Scanpix nuotr. / Kim Kardashian
Scanpix nuotr. / Kim Kardashian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton irgi neatsisako batelių aukštais kulnais. Vykdydama savo pareigas, ji turi laikytis stiliaus protokolo. Tačiau, tikriausiai, galima rasti ir patogesnę, ne mažiau elegantišką avalynę...

Scanpix nuotr. / Kembridžo kunigaikštienė Katte Middleton
Scanpix nuotr. / Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Dainininkė ir aktorė Jessica Simpson antrą kartą laukiasi mažylio, bet su aukštakulniais ji nesiskyrė nei laukdama pirmojo mažylio, nei dabar.

Scanpix nuotr. / Dainininkė ir aktorė Jessica Simpson
Scanpix nuotr. / Dainininkė ir aktorė Jessica Simpson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nėštukė modelis ir Playboy žvaigždutė Holly Madison taip pat prisiekusi aukštakulnių gerbėja.

Scanpix nuotr. / Modelis ir „Playboy“ žvaigždė Holly Madison
Scanpix nuotr. / Modelis ir Playboy žvaigždė Holly Madison

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Aktorė Reese Whiterspoon dažnai vadinama viena stilingiausių garsenybių. Negalime nesutikti, nes laukdamasi trečiojo vaiko ji iš tiesų atrodė puikiai. Pavojingi aukšti kulnai – svarbi įvaizdžio dalis. Kaip sakoma, grožis reikalauja aukų.

Scanpix nuotr. / Aktorė Reese Whiterspoon
Scanpix nuotr. / Aktorė Reese Whiterspoon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Victoria Beckham, garsėjanti savo stiliumi ir madų kolekcijų pristatymais, yra viena iš tų moterų, kuriai būtina avėti aukštakulnius visais gyvenimo atvejais. Nė vienas iš keturių jos nėštumų nebuvo išimtis.

Scanpix nuotr. / Victoria Bekham su vyru
Scanpix nuotr. / Victoria Beckham su vyru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Romantinių komedijų žvaigždė Kate Hudson ir „Oskaro“ laureatė aktorė Natalie Portman dažniausiai atrodo puikiai. Tačiau aukštakulniai paskutiniais nėštumo mėnesiais vargu ar yra puiki idėja.

Scanpix nuotr. / Iš kairės: aktorės Kate Hudson ir Natalie Portman
Scanpix nuotr. / Iš kairės: aktorės Kate Hudson ir Natalie Portman
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt