Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek iš tikrųjų vaikams reikia žaislų?

Kiek žaislų reikia mažyliui?
Fotolia nuotr. / Kiek žaislų reikia mažyliui?
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Jau seniai užmaršty liko tie laikai, kai vaikai žaidė su mediniais žaislais. Šiandien jų gausa stebina ir, būkime atviri, kartais netgi gąsdina.

Jie ne tik kainuoja labai brangiai, bet ir labai skiriasi nuo to, ką mes, mamos ir tėčiai, iš tiesų norėtume pavadinti žaislais. Keisčiausių formų, spalvų kai kurie žaislai veikiau primena siaubo filmo herojus... Gal nėra čia ko juokauti apie tuos medinukus? Juk tokiuose slypėjo tikra medžio šiluma ir meilė. Tačiau šiandien apie tai – kiek tų žaislų reikia mūsų mažyliams.

Vieną atneša tetulė, kitą močiutė, trečią draugė...

Ir mes jokiu būdu negalime dėl to pykti ar neleisti artimiesiems vaikučių pradžiuginti žaisliukais. Svarbiausia, kad susitartumėte dėl jų paskirties ir kokybės bei vaikučio poreikių. Tačiau kas per daug – tas nesveika. Dabar tėvai savo vaikams ramiai gali pasakyti: „Nieko tokio, kad sulaužei savo mašinytę (nesvarbu, kad ji atsiėjo nemažai pinigų), nupirksime naują." Vadinasi, aiškiai leidžiate suprasti, kad vaikas su savo žaislais gali elgtis taip, kaip nori, ir pamiršti saugoti.

Ilgainiui žaislai tampa nebevertinamais, nereikalingais, besimėtančiais po kambarį ir jau nebėra taip, kad vaikas turėtų tokį žaisliuką, su kuriuo jam mieliausia žaisti. Juk gimdytojai nupirks naują! Psichologų nuomone, toks požiūris į vaikų žaislus nėra geras, kadangi mažylis neišmoksta vertinti savo daiktų, nejaučia savo žaislams meilės ir prieraišumo. Ir vis dėlto, kur jau čia tą meilę jausi, kai rankose ne mielas meškiukas, o paskutinės mados planšetinis kompiuteris ar visomis įmanomomis spalvomis mirksintis transformeris...

Kaip išmokyti saugoti savo „turtą“?

Kaip pas vaikus atsiranda daug žaislų? Jau kalbėjome apie tai, kad jie gauna dovanų, tačiau ir tėvai kartais padaro meškos paslaugą. Atsispirti vaiko prašymui nupirkti eilinę mašinėlę dideliame prekybos centre, kartais tampa neįmanoma misija. Arba dažnai žaislai tampa ne tik per didelės meilės, bet ir dėmesio stokos išraiška. Užsiėmę mamos ir tėčiai tempia kalnus mašinėlių ir lėlių tam, kad įrodytų savo meilę, tačiau taip tik didina atstumą tarp savęs ir vaiko. Beje, mažyliai labai greitai įpranta prie tokio požiūrio ir tampa abejingi, reikalaudami vis daugiau ir daugiau.

Saugoti savo žaisliukus mokykite jau nuo pat pradžių. Tegu vaikas supranta, kad kiekvienas žaislas – „gyvas“, .t. y. jeigu mašinai nulūžo ratas, gal jį galima pataisyti? Lėlytė nebeturi rankos? Vadinasi, jai skauda, reikia rankytę prisiūti. Kalbėkite ir aiškinkite apie tai, kad žaisliukai skirti žaisti, bet ne gadinti, ir kad kiekvienas jų turi savo namučius – tam tikrą vietą vaiko kambaryje. Ir nežadėkite, kad sulaužytą pakeisite nauju, kadangi tuomet vaikas pamirš, ką reiškia saugoti savo daiktus. Žinoma, yra išimčių. Jeigu atžala labai myli žaisliuką, o jis nepataisomai susidėvi, gali būti, kad naujas toks pat žaisliukas taps tikru džiaugsmu.

Madingi žaisliukai: ko jie verti?

Taip, visi vaikai jų nori. Ypač tuomet, kai pamato kitus bendraamžius, besižavinčius kokia įmantria naujove. Šiuo atveju kyla prieštaringi jausmai, kadangi tokie žaislai gali neatitikti jūsų pasaulėžiūros ir vertybių, tačiau vaikas vis tiek jų trokš ir nepaliaus prašyti, kad nupirktumėte. Gali būti, kad mažylis jausis nepatogiai, kad neturi to, ką turi kiti. Kaip įveikti šią dilemą? Ne visada sveikas protas balsas gali užgožti emocijas... Taigi, pokalbis, visų įmanomų variantų apsvarstymas, gali būti padės priimti reikiamą sprendimą. Tarkime, „jeigu aš tau nupirksiu šį žaislą, tai bus rimtas pirkinys, dovana tam tikra proga, ar sutinki palaukti iki gimtadienio“? Tokios šnekos gali padėti bent laikinai atidėti žaislo pirkimą, be to, vėliau mažyliai užsimiršta. Bet kokios alternatyvos paieškos kartais duoda visai neblogų rezultatų. Svarbiausia nerėkti, kalbėti ramiai ir leisti mažyliui pasakyti savo nuomonę.

Nereikalingi žaislai keliauja į šiukšlių dėžę?

Greičiausiai kiekvienai mamai teko patirti, ką reiškia sulaužytus žaisliukus išmesti. Užtenka, kad tokį procesą pastebėtų vaikučio akys, ir kaipmat prasideda tikra drama. Nesvarbu, kad iš mašinytės teliko ratai, o lėlė be galvos. Dažniausiai vaikai kartoja, kad tai jų daiktai, todėl nevalia išmesti. Ką daryti? Vertėtų ir vėl į pagalbą pasitelkti pokalbį, kurio metu paaiškintumėte apie tai, jog sulūžę žaislai netinka žaisti, be to, gali sužeisti, yra nekokybiški. Jeigu mažylis nepaliauja prašyti, kad paliktumėte vieną ar kitą daiktą, atlikite  eksperimentą. Pažiūrėkite, ką jis veiks su tuo žaislu ir kiek jis bus jam įdomus. Įvertinusios rezultatus, tikrai žinosite, ką daryti.

Ir dar keli patarimai:

  • nepirkite žaislų, kurie yra labai pigūs, kadangi tarnaus tokie trumpai, o vaikas iškart prašys kito,
  • jeigu vaikas skandalais prašo nupirkti žaislą, tuo labiau ignoruokite jo prašymą. Vėliau tai taps norma išsireikalauti visko, ko tik jis nori,
  • atsižvelkite, ar žaislas vaikui patinka ir tinka pagal amžių, kad vėliau nereikėtų rankioti smulkiausių detalių, kurios barstosi po visus namus...
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Žaislai Mama Tėtis
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt