Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaidos, kurias daro tėvai, rinkdami vaikui vardą

Kūdikis
„Fotolia“ nuotr. / Kūdikis
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Vardas – itin svarbus kiekvienam mūsų. Galima sakyti, tai tam tikras kodas, su kuriuo gyvename visą savo likusį gyvenimą. Todėl išrinkti vardą vaikui tėvams yra atsakingas žingsnis. Kokias klaidas dažniausiai daro tėvai, rinkdami savo atžaloms vardą?

Neišsiaiškina vardo reikšmės

Renkant vaikui vardą būtina išsiaiškinti jo prasmę, reikšmę ir kilmę. Ji turi suteikti stiprybės, jėgų, padėti vaikui gyvenime.

Kartais būna, kad gražiai skambantis vardas turi reikšmę, kuri gali visai nepatikti tėvams. Tad būtina ją išsiaiškinti.

Tad žengdami šį atsakingą žingsnį vardą rinkite ne tik todėl, kad jis gražiai skamba, ar yra populiarus. Paskaitykite vardynuose, kokia vardo reikšmė, ką jis simbolizuoja, kokia potekstė lydės vaiką visą gyvenimą. Jums patinka vardas Vėjas, Audra? Ar tikrai norite, kad jo gyvenimas būtų toks vėjuotas ir audringas? Nors kai kuriems atrodo, kad šie dalykai nesusiję, vis tiek jie turi įtakos gyvenime. Kartais būna, kad gražiai skambantis vardas turi reikšmę, kuri gali visai nepatikti tėvams. Tad būtinai pavartykite vardynus.

Renka ne tėvai

Kai tėvai renka vardą, į šį procesą nori įsijungti visa šeima, galbūt net draugai. Kiekvienas nori įnešti savo indėlį, patarti, kartais – net primesti nuomonę. Būna, kad seneliai jaučia pareigą išsakyti savo autoritetingus įsitikinimus. Visgi tėvai turėtų atsilaikyti prieš aplinkos įtaką ir patys rinkti vardą – tai jų pareiga. Tik gimdytojai, o ypač mama, geriausiai jaučia į šį pasaulį ateinantį vaikiuką, koks jis. Tad nedarykite klaidos ir nepasiduokite aplinkos įtakai ir į pasakymus, kad vardas negražus, nemadingas ir paprasčiausiai nekreipkite dėmesio.

Fotolia nuotr./Kaip išrinkti vardą?
Fotolia nuotr./Kaip išrinkti vardą?

Iškart atmeta vardus, kurie yra itin populiarūs

Daugelis tėvų iškart atmeta vardus, kurie tuo metu yra labai populiarūs, nors galbūt labai tinkami. Jie argumentuoja tuo, kad klasėje bus trys keturi vaikai tuo pačiu vardu, ir tai laiko savaime blogu dalyku. Tačiau galbūt tas vardas jums labai gražus, jo reikšmė ypatinga, o gal tai jūsų artimo ir gero žmogaus vardas? Pagalvokite, ar tikrai pats svarbiausias dalykas yra tai, kad šis vardas šiais metais pats populiariausias? Vardų mados keičiasi lygiai taip pat kaip sezoniniai drabužiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Studijoje „Kuria vaikai“ mažiesiems leidžiama tai, ko negalima daryti namuose

Duoda vardą kito žmogaus garbei

Nemažai žmonių duoda vardą senelių, prosenelių ar kitų svarbių žmonių garbei. Ir jei tai sena graži tradicija – puiku. Visgi prieš žengdami tokį svarbų žingsnį gerai pagalvokite, ar tikrai to norite. Jokiais būdais neduokite vardo vaikui, jei tiesiog jaučiate pareigą, bet širdis kužda jums to nedaryti. Svarbu žinoti, koks tas žmogus, kurio garbei duodamas vardas, buvo: geras, kilnus, teisingas ar priešingai – kenkiantis kitiems. Juk duodami vardą, vaiką netiesiogiai siejate su tuo žmogumi. Jei iškilo dilema, elkitės taip, kaip liepia širdis.

Knygų, filmų, serialų herojai...

Būna, kad žiūrėdami serialą ar skaitydami knygą taip įsijaučiame, kad atrodo, jog patinkančio herojaus vardas – tiesiog puikus pasirinkimas: negirdėtas, gražiai skambantis... Visgi prieš darant tokį sprendimą gerai pagalvokite, ar pasirinktas vardas tiks jūsų aplinkoje, derės prie pavardės, išsiaiškinkite jo reikšmę, kilmę ir prasmę. Galbūt tai tik trumpalaikis susižavėjimas?

Nepagalvoja apie pravardes

Neretai žmonėms ilgi vardai kelia daug problemų: juos sudėtinga ištarti, sunku įsiminti ir pan.

Tokius vardus vaikai linkę trumpinti arba iš jų padaryti pravardes. Tad prieš rinkdami vardą, patikrinkite, kaip įmanoma jį iškraipyti, sukurti pravardę ir galbūt apsvarstykite trumpesnį to paties vardo variantą.

Neišbando vardo

Norite sužinoti, ar vardas tiks vaikui? Išbandykite jį. Neretai tėvai daro klaidą, to nepadarydami. Jei išsirinkote vardą, pašaukite juo kūdikį ir pasižiūrėkite, kaip jis reaguos. Jei kūdikėlis šypteli, krykštauja ir kitaip rodo džiaugsmą, vadinasi, vardas jam tinka ir patinka. Jei priešingai – muistosi, susiraukia ar pradeda verkti, tai ženklas, kad vardas netinkamas. Beje, taip galima daryti dar vaikui esant motinos įsčiose: šaukiant vardu vaikas kaip nors sureaguos: įspirs ar pasimuistys. Mama supras, ar vaikui vardas tinkamas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 didžiausios vaikų auklėjimo klaidos

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt