Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokio žaislo vaikai nenumes po valandos?

Šeima žaidžia
Vida Press nuotr. / Šeima žaidžia
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Jei auginate vaikutį, norite jam visko, kas geriausia. Ne išimtis – žaislai. Jie turi lavinti, atitikti mažylio amžių, poreikius, gebėjimus. Be to, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų saugūs. Taigi kaip išrinkti žaislą, visapusiškai tinkantį ir patinkantį mažyliui, be to, tokį, kurio jis nenumestų po valandos?

Svarbu ne išvaizda

Neretai tėvai stebisi, kad jų atžalos vis prašo naujų žaislų, o į senuosius nekreipia dėmesio ir nukiša giliai į dėžę. Specialistai teigia, kad daugelis populiarių, spalvingų ir garsus leidžiančių žaislų sukelia tik trumpalaikį susidomėjimą. Kai vaikas pamato, kad be sklindančio garso ir žėrinčių spalvų su žaislu nieko nenuveiksi, nustoja juo domėtis.

Gerokai daugiau susidomėjimo sukelia lavinamieji žaislai, kurie ugdo įvairius įgūdžius. Pastebėkite, kaip vaikai domisi namuose esančiais daiktais, kurie neretai tampa puikiausiomis žaidimo ir mokymosi priemonėmis. Ne vienam vaikui įdomūs ir raktai, ir samtis, ir televizoriaus pultelis.

Kuo labiau žaislas skatina protinę veiklą, motoriką ir kūrybiškumą, tuo jis yra geresnis ir naudingesnis.

Kuo labiau žaislas skatina protinę veiklą, motoriką ir kūrybiškumą, tuo jis yra geresnis ir naudingesnis.

Visgi nereikėtų suklysti ir pasitikėti užrašais ant pakuočių, skelbiančių, kad žaislas lavina vaiko įgūdžius. Svarbu, kad mažylis galėtų jį įvairiai panaudoti, bet pats žaislas turėtų mažiau funkcijų. Todėl lavinamoji dėlionė ar pastabumo ugdymo žaidimas bus kur kas naudingesnis už signalus skleidžiančią mašinėlę. Galbūt lavinamieji žaislai ir atrodo niekuo neišsiskiriantys, tačiau jie verčia vaiką labiau mąstyti nei mirgantis ir grojantis spalvingas žaisliukas.

Rinkitės pagal amžių

Akivaizdu, kad žaislai turi atitikti vaiko amžių ir padėti lavinti jo gebėjimus. Vienokių reikės vienerių metų mažyliui, kitokių – penkerių pypliukui.

0–12 mėn. Kol auginate kūdikį, maždaug iki 6 mėnesių, rinkitės tokius žaislus, kuriuos vaikutis galėtų liesti rankytėmis. Tokio amžiaus kūdikiams puikiai tinka žaislai, kuriuos galima čiupinėti, purtyti, kurie skleidžia įdomius garsus ar kitokį triukšmą, yra spalvingi. Pavyzdžiui, dideli barškučiai, spaudžiamieji arba pakramsnoti tinkami žaisliukai, minkštos lėlės ir kt.

1–3 m. Paūgėjusiems, maždaug iki 3 metų vaikams, reikia žaislų, kurie lavintų motoriką. Todėl nenusivilsite įsigiję kaladėlių, kurias galima sudėlioti į joms skirtas vietas dėžutėje, formelių rūšiuoklę, nesudėtingą konstruktorių, muzikinių žaislų. Pastabumo žaidimai, kelių detalių edukacinės dėlionės taip pat tinka, tuo labiau kad dabar galima rasti ir labai puikių medinių žaislų. Tinka ir specialios knygelės mažyliams.

Nuo 3 m. Nuo trejų metų reikėtų stengtis labiau lavinti vaikų kūrybiškumą. Todėl leiskite jiems žaisti su lipdomaisiais žaislais ar vaikiškais darbo įrankiais, galite įsigyti lavinamąjį vaikišką darbo stalą ar indėno rinkinį, piešimo reikmenų. Padėkite skleistis vaiko vaizduotei. Be to, yra puikių žodžių žaidimų, kuriuos gali žaisti ikimokyklinukai. Tai puiki priemonė mokytis skaityti ir rašyti.

Dar vyresniems, ikimokyklinio amžiaus vaikams reikėtų kuo daugiau pažinti, atrasti ir suprasti šiame pasaulyje vykstančius dalykus. Vaikui turėtų patikti 3D dėlionės, lavinamieji stalo žaidimai ar edukaciniai kortelių rinkiniai. Taip pat tinka sudėtingesni kūrybiniai rinkiniai, piešimo darbeliai.

Atsiminkite...

  • Žaidimai – vaikystės užsiėmimas. Geri žaislai padės vaikams lavinti įgūdžius ir suvokti juos supantį pasaulį.
  • Rinkdami žaislą, paklauskite savęs, ar jis tikrai skirtas vaikui, o gal patinka tik jums.
  • Neapsiribokite tik vienai lyčiai būdingais žaislais. Tiek mergaitėms, tiek berniukams reikia mokytis naudotis įvairiais daiktais. Juk vaikai turi įgyti įvairių įgūdžių.
  • Kuo mažiau žaislas turi funkcijų, tuo daugiau gali atsiskleisti vaiko fantazija. Pavyzdžiui, paprasčiausios kaladėlės gali tapti ir mašinėlėmis, ir telefonais, ir namais.
  • Žaiskite su savo vaikais – tai dalis tėvystės džiaugsmo. Juk daugelį edukacinių žaidimų galima žaisti keliems asmenims.

Nepamirškite saugumo

Visada perskaitykite žaislo etiketę. Jose turi būti nurodyta informacija apie atsargumo priemones. Taip pat žaislai turėtų būti pažymėti CE ženklu. Jis garantuoja, kad gamintojas laikosi ES sveikatos ir saugumo reikalavimų. Be to, visada įsitikinkite, kad žaislas atitinka vaiko amžių. Neduokite vaikui žaislo, kuriame gali būti per mažų detalių, kad mažylis neįsidėtų į burną ir neužspringtų. Taip pat stenkitės pirkti kokybiškus, ekologiškus žaislus be sveikatai žalingų medžiagų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt