Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Merė Popins ar Freken Bok, arba kaip rasti gerą auklę?

Auklė žaidžia su vaikias
Fotolia nuotr. / Auklė žaidžia su vaikais
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Vaikutis paaugo, norėtumėte išbėgti į kirpyklą, pasidaryti manikiūrą ar tiesiog ramiai su draugėmis išgerti kavos, tačiau kur palikti mažylį? Rasti gerą auklę – tarsi laimėti aukso puodą, – patirtimi dalijasi ne vieną auklę pakeitusios mamos. Gal ir jums pravers jų patarimai.

Neatsitiktinai labiausiai norima auklę rasti per pažįstamus žmones, giminaičius, artimuosius, nes visi nori patikimos, patikrintos auklės.

Jei auklės dar niekada nesate ieškojusi, jūsų galvoje tikriausiai sukasi du scenarijai. Vienas jų susijęs su žiniasklaidoje pateikiamomis baisybėmis: visos auklės nesąžiningos, skriaus jūsų mažylį, vos užversite namų duris ir panašiai. Kitas scenarijus – pernelyg pozityvus: jūsų vaikutis toks mielas, su juo būti vienas malonumas, tad tikrai nebus sunku susirasti auklę bent keletui valandų per savaitę. Ir vienas, ir kitas variantas – kraštutiniai. Iš tiesų gyvenime kur kas daugiau pilkų atspalvių. Taigi pirmas klausimas – nuo ko pradėti auklės paieškas?

TAIP PAT SKAITYKITE: Manote, vaikams saugiausia namuose? „Klystate“, – sako ekspertai

Nuo ko pradėti?

Galimų variantų tikrai ne vienas, ypač jei aplink turite draugių, kurios šį kelią jau praėjo. Taigi auklės galite ieškoti:

  • Per pažįstamus;
  • Padavę skelbimą interneto portale ar laikraštyje;
  • Ieškodami internete arba spaudoje skelbimų, kuriuose siūlomos tokios paslaugos;
  • Per agentūrą.

Tikriausiai neatsitiktinai labiausiai norima auklę rasti per pažįstamus žmones, giminaičius, artimuosius, nes visi nori patikimos, patikrintos auklės. Todėl vienuose namuose kurį laiką padirbusi gera auklė dažniausiai vėliau rekomenduojama draugams ir pažįstamiems. Kita vertus, tai, kas tinka vieniems tėvams, gali visai netenkinti kitų, nes reikalavimai ir požiūris gali labai skirtis.

​ Per pirmąjį pokalbį stebėkite būsimą auklę: kiek dėmesio ji skiria vaikui, apie ką kalba, kaip kalba. Kūno kalba kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. ​

Jei nutarėte į savo namus įsileisti nepažįstamą moterį, kurią susiradote per skelbimą, būkite itin atidi ir rūpestingai patikrinkite, kas ji tokia ir ko galite tikėtis. Būtinai paprašykite parodyti dokumentą, nusikopijuokite jį, paprašykite rekomendacijų. Ir nepatingėkite paskambinti nurodytais numeriais bei pasikalbėti su jas pateikusiais žmonėmis. Pabandykite paieškoti bendrų pažįstamų. Tai padės geriau pažinti žmogų, kuriam patikėsite savo vaiką. Per pirmąjį pokalbį stebėkite būsimą auklę: kiek dėmesio ji skiria vaikui, apie ką kalba, kaip kalba. Kūno kalba kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. Taip pat paprašykite, kad auklė leistų ją aplankyti savo namuose. Pakalbinkite jos kaimynus. Pasidomėkite, kaip ji elgtųsi su vaiku vienu ar kitu atveju. Tai padės susidaryti nuomonę.

Jei nutarėte pagalbos kreiptis į agentūrą, turite žinoti, kad agentūra negali garantuoti, kad jos pasiūlyta auklė bus sąžininga ir rūpestinga. Kai kurios auklių agentūros atlieka psichologinius testus, patikrina dokumentus, aplanko auklę namuose ir susipažįsta su jos gyvenimo sąlygomis, bet tikrai negali garantuoti, kad auklė atitiks visus jūsų lūkesčius. Tačiau į agentūrą gerai kreiptis tuo atveju, jei nenorite gaišti laiko atsakinėdama į šimtus skambučių ir pati atsirinkinėdama aukles.

TAIP PAT SKAITYKITE: Taupi motinystė. Ar tai įmanoma?

Aiškūs nurodymai – kelias į sėkmę

Jei jums pavyko išsirinkti auklę, tai dar ne viskas. Neretai pirmomis dienomis džiaugęsi pagalbininke vėliau tėvai ja nusivilia, nes, pasirodo, kad požiūris į vaiko auginimą nesutampa. Kad taip neatsitiktų, iš karto reikia labai aiškiai nusibrėžti ribas ir išdėstyti savo pageidavimus. Detaliai aptarkite vaiko dienotvarkę, kad ją būtų galima kuo mažiau interpretuoti. Aiškiai įvardinkite, kada vaikui reikia valgyti, ką valgyti, kiek laiko būti lauke, kada jį migdyti, kaip raminti verkiantį ir pan.

Dėl to patartina pirmas dienas pabūti namuose drauge su pagalbininke, kad jai galėtumėte paaiškinti, ko tikitės ir kaip norėtumėte, kad būtų prižiūrimas jūsų mažylis. Visada pageidautina, kad jūsų ir auklės požiūris į vaiko priežiūrą ir auklėjimą sutaptų. Jei būsimoji pagalbininkė jau per pirmąjį pokalbį prieštarauja jūsų tvarkai, žinokite, kuo toliau, tuo nesutarimų ir rūpesčių bus daugiau. Gera auklė gali išsakyti savo nuomonę, tačiau turi laikytis tėvų nurodymų ir nepamiršti, kad ją samdo tėvai, o ne vaikas. O vienas svarbiausių kriterijų – gebėjimas bendrauti su vaiku, meilė jam.

Fotolia nuotr./Kai vaikai neklauso
Fotolia nuotr./Kai vaikai neklauso

„Ieškojau Merės Popins, ne Freken Bok“

Mama Jurgita B., per metus pakeitusi net tris aukles, dabar yra visiškai rami ir patenkinta savo dukters drauge. Būtent taip ji vadina ateinančią studentę auklytę, nes ji su mergaite noriai žaidžia, piešia, eina pasivaikščioti. „Kai pradėjau ieškoti dukteriai auklės, neįsivaizdavau, kad bus taip sunku. Dirbu namuose, tad man reikėjo pagalbininkės, su kuria dukra galėtų pažaisti, pabendrauti, kol esu užsiėmusi. Pirmoji auklė buvo vyresnio amžiaus – ji turėjo tvirtą nuomonę ir nuolat auklėjo mane, kad ne taip prižiūriu savo dukterį. Prašydavau kasdien bet kokiu oru eiti į lauką, nes manau, kad vaikui tai labai svarbu, o auklė sakydavo, kad savo vaikus užaugino ir be to. Savaime suprantama, kad greitai su šia Freken Bok, kuri mano namuose nuo pirmos dienos tapo tikrąja šeimininke, teko išsiskirti. Antroji, taip pat savo vaikus jau užauginusi moteris, rūpinosi, kad mergaitė būtų nuprausta ir pavalgiusi bei laiku užmigdyta, tačiau visiškai nenorėjo su ja žaisti. Taigi trečią kartą jau sąmoningai ieškojau jaunos auklės. Šis sprendimas visiškai pasiteisino. Dukra kasdien su nekantrumu laukia studentės auklės. Jiedvi daug žaidžia, bendrauja, pastebiu, kad dukra išmoksta daug naujų dalykų. Be to, ši auklė puikiai supranta, ko aš reikalauju. Nekyla diskusijų, kodėl reikia eiti į lauką ir kodėl neleidžiu duoti vaikui saldumynų“, – patirtimi dalijasi mama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt