Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Piešinio testas: kaip vaikas jaučiasi šeimoje

Mama su dukra
Fotolia nuotr. / Mama su dukra
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Paprašykite vaiko nupiešti visą šeimą. Paskui atidžiai paanalizuokite piešinį.

  • Smulkus piešinys. Didesnė lapo dalis – tuščia, žmonių figūrėlės – mažos, sugrūstos į kampą. Toks piešinys byloja, kad jūsų vaikas menkai save vertina, jaučiasi netvirtai šeimoje, negauna pakankamai dėmesio ir paramos. Pagalvokite apie santykius su juo: gal ką nors darote ne taip?
  • Didelės figūros reikšmingos vaikui. Nors tai nereiškia, kad jis dievina visus, kuriuos nupiešė. Pavyzdžiui, visus ūgiu lenkianti mama gali reikšti, kad ji jam ne tik didelis autoritetas, bet ir žmogus, iš kurio jis patiria didžiausią spaudimą.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, koks žmogus nupieštas arčiausiai paties vaiko – tai jam artimiausias šeimos narys. Jei visi žmogučiai piešinyje pavaizduoti vienas šalia kito, susikibę rankomis – tai geras ženklas. Vadinasi, jūsų vaikas visais pasitiki ir jaučia, kad šeimoje tvyro harmonija, yra tvirti tarpusavio santykiai.
  • Atidžiai pažiūrėkite, ar vaikas, piešdamas šeimą, nupiešė save. Jei ne, dar pasiteiraukite paties dailininko, kurgi jis pats. Jei vaikas atsakys, kad jis kažkur išvykęs ar žaidžia kitame kambaryje, pasak vaikų psichologų, tai ženklas, verčiantis susirūpinti. Galimas daiktas, kad jūsų atžala jaučia, jog šeimoje ne viskas puiku; gali būti, kad vaiko santykiai su tėvais ar vienu iš jų yra komplikuoti ir pan. Kitaip tariant, dabartinė situacija šeimoje dėl kažkokių galbūt jums jau žinomų priežasčių yra tokia, kurioje vaikas nenori būti. 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt