Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis vizitas pas odontologą. Kada?

Mama ir dukra valosi dantukus
Fotolia nuotr. / Mama ir dukra valosi dantukus
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Dažniausiai tėvai vaikus pas dantų gydytoją nuveda tuomet, kai prispiria reikalas. Paskutiniais duomenimis, norintys keliauti į darželį ar lopšelį bei kitas mokslo įstaigas, turi pateikti pažymą apie mažylių dantų patikrą bei jų būklę. Ankstyva kontrolė gali užkirsti kelią ėduoniui ir kitoms dantų ligoms, tačiau mūsų šalyje nustatyta, kad jau trimečiai turi ne vieną sugedusį dantuką…

Išdygęs dantukas – ženklas, kad laikas aplankyti odontologą

Vaikų odontologai primena: kad dantys būtų sveiki, neužtenka saugoti vaikus nuo saldumynų. Pirmasis vizitas pas odontologą turi būti tada, kai prasikalė pirmasis dantukas. Odontologas pirmosios apžiūros metu užduoda kontrolinius klausimus ne tik apie vaiko mitybą, bet ir apie mamos mitybą, apie jos dantų būklę bei persirgtas ligas nėštumo metu ir vaiko susirgimus iki 6 mėnesių. Pagal tai galima numatyti, kokia yra rizika kariesui ir kokių priemonių reikia imtis, kad kariesas neatsirastų.

Patarimai, kurie padės formuoti vaiko įpročius

  • Net ir vieną išdygusį dantuką reikia valyti, o ne palikti jį likimo valiai ir galvoti, kad vienam dantukui tikrai nieko neatsitiks. Dabar galima įsigyti nedidukų vienam dantukui skirtų valyti šepetukų, kuris maunasi ant piršto, bei prie jų pridėtų įvairiaspalvių žaisliukų, tad procesas gali būti labai smagus ir naudingas. Pavyzdžiui, kai kurie gamintojai siūlo smėlio laikroduką, kuris parodo, kiek laiko valytis dantis, o ir stebėti byrantį smėlį mažyliams labai smagu. Svarbiausia, savo darbą atlikti nuolatos, kad tai taptų įpročiu.
  • Tėvai turi suvokti, kad pats vaikas iki septynerių metų gerai dantų neišsivalys, todėl visada būkite pasiruošę padėti ir stebėkite procesą. Visa atsakomybė už sveikus dantis gula ant gimdytojų pečių, todėl stebėkite situaciją, kadangi pieniniai dantys yra ne mažiau svarbūs nei nuolatiniai. Tik pagalvokite – sugedę mažylio dantukai skauda, kelia diskomfortą, įvairias burnos ertmės ligas... Argi to linkite savo vaikui?
  • Nepadauginkite dantų pastos ir prieš įsigydami įsitikinkite, kad ji skirta būtent jūsų amžiaus vaikui. Jeigu jums nepatinka įprastinė dantų pasta, rinkitės įvairius ekologiškus variantus.
  • Nuo pat pirmų dienų valomi dantukai tampa puikiu pavyzdžiu jūsų mažyliui laikytis higienos. Be to, masažuojate dantenas, o tai labai svarbu, kai dygsta nauji dantys. Taip pat patariama pratinti vaiką gerti iš puodelio, o ne iš buteliuko. Saldėsiai ir saldūs gėrimai, rūgštūs produktai veikia dantų emalį, tad mokykite ne tik valyti dantis, bet ir skalauti burną.
  • Reguliariai lankykitės pas vaikų odontologą, kuris padės kontroliuoti situaciją ir kiekvieną konkretų atvejį įvertins profesionaliai bei patars, kaip dar geriau galėtumėte pasirūpinti savo mažylio dantų sveikata.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Gydytojas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt