Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: rūkantys tėvai blogiau auklėja vaikus?

Rūkymui – ne!
Shutterstock nuotr. / Rūkymui – ne!
Šaltinis: Ji24.lt
0
A A

Ar įtikinamai skamba teiginys, kad rūkantieji yra prastesni tėvai? Štai mokslininkai, atlikę tyrimą, skelbia, kad be cigarečių pakelio negalintys gyventi žmonės tam tikra prasme nuskriaudžia savo vaikus.

Pasirodo, rūkymas – ne tik žalingas įprotis, bet ir rimta priklausomybė, daranti didžiulę įtaką visos šeimos gyvenimui. Teigiama, kad rūkantieji esą blogiau maitina savo vaikus, gimtadienio proga jiems perka prastesnes dovanėles ir dovanoja pigesnius drabužėlius.

Apie tai, kad tiek aktyvus, tiek pasyvus rūkymas – labai kenksmingas įprotis žmogaus sveikatai, prirašyta su kaupu. Tačiau vaizdelis, kai besilaukianti mama arba šalia jos vaikščiojantis tėvelis rūko, greičiausiai sukrečia ne vieną sveikos gyvensenos šalininką.

Taigi priklausomi nuo nikotino tėvai dėl savo įpročių apsunkina mažylių gyvenimus, t. y.  kai mama ir tėtis traukia dūmą, finansiškai nukenčia jų atžalos.

Tyrime dalyvavo 6 271 rūkalius. Kai kurie iš jų pasakojo, kad rūkalams pirkti naudojasi kreditinėmis kortelėmis, skolinasi iš draugų ar netgi gatvėje paprašo pinigų. Pasirodo, net 60 proc. rūkalių už cigarečių pakelį nemokėtų daugiau kaip 8 svarų (apie 34 litus), tačiau 1 proc. sutiktų suploti ir 40  svarų (168 litų)!

Tačiau didžiausią siaubą kelia faktas, kad rūkantieji tėvai taupo nuskriausdami savo vaikų gyvenimo kokybę. Tarkime, mažyliams jie verčiau skirs mažiau pinigų nei sutiks atsisakyti cigarečių! Net 20 proc. tėvų atskleidė, kad vaikams pirko mažiau ir pigesnių drabužių bei batų, kad tik liktų pinigų rūkalams. Net 17 proc. rūkalių, vedamų tos pačios minties, sumažino išlaidas vaikų maistui ir gėrimams. Ir dar šis tas – beveik 9 proc. tėvų ištuštino vaikų taupykles rūkymo poreikiui patenkinti. Kiti pirko mažiau žaislų, nepasiimdavo atžalų iš mokyklos ar netgi neleisdavo jų į organizuojamas ekskursijas, skolydavosi daugiau pinigų iš artimųjų, sumažindavo šildymą… dėl nelemto savo įpročio rūkyti. Sąrašą būtų galima tęsti be galo...

Specialistai labiausiai sunerimę dėl to, kad nors dauguma rūkalių žino, jog šis įprotis – didžiulė finansinė našta, jau nekalbant apie žalą sveikatai, jie nė nesistengia įveikti tokios priklausomybės ir nesinaudoja nemokama pagalba.

O ką jūs manote?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 tyrimas
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt