Valgomos nebrangios kalėdinės dovanos

Kalėdinės dovanos / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-20 08:38
Kartu su artėjančiomis didžiosiomis metų šventėmis dažnai užklumpa ir daugybė rūpesčių – ką padovanoti artimiesiems – tėvams, vaikams ar antrajai pusei.

Artimiausių žmonių norus dažnai galime išsiaiškinti, o jų dovanoms skirti kiek daugiau lėšų, tačiau tuomet iškyla klausimas – ar sveikinti ir kolegas, draugus ir kitus mažiau artimus žmones. Norint visiems įteikti kalėdines dovanas, tektų gerokai paploninti piniginę, tad pateikiame sąrašą originalių valgomų dovanų, kuriomis juos galite pradžiuginti ir nustebinti bei būti tikri, kad gauta dovana ilgam nenuguls stalčiuje ar lentynoje.

Laimės sausainiai

Ar kada teko skanauti laimės sausainių? Tai – iš pirmo žvilgsnio paprasti sausainiai, kuriuos nepaprastais daro viduje įdėtas lapelis su palinkėjimu.

Nors įprasta laimės sausainėlius gauti dovanų per vestuves, gimtadienį ar krikštynas, kodėl nepavertus jų kalėdine dovana? Jų receptas visiškai paprastas – kiaušiniai, aliejus, miltai, kukurūzų krakmolas, cukrus, druska, vanilė ir migdolų ekstraktas. Tereikia viską sumaišyti, suformuoti sausainius ir kepti orkaitėje apie 10 min. Tuomet ant dar karšto sausainio viduriuko padėkite sulankstytą popieriuką su palinkėjimu ir perlenkite sausainį pusiau. Linkėjimą, dedamą į sausainio vidų, galite pritaikyti asmeniškai kiekvienam žmogui, kurį ketinate sveikinti.

Tokiai originaliai dovanai pagaminti neužtruksite daug laiko, tačiau neabejotinai nustebinsite tiek kolegas, tiek draugus. Dovanojant laimės sausainėlius, nereikia galvoti papildomų linkėjimų, nes viskas, ko norite palinkėti, parašyta sausainio viduje.

Riešutai

Riešutai jau nuo seno siejami su Kūčiomis ir Kalėdomis. Iš jų gaminami šventiniai patiekalai, puošiamas Kūčių stalas, gaminami Kalėdų eglutės žaisliukai ir netgi buriama. Supakavus riešutus į originalią pakuotę, jie taps puikia dovana tiek draugams, tiek kolegoms ir pakeis saldainius ar šokoladą, kurį įprastai dovanojame

Riešutai laikomi turto, sėkmės ir džiaugsmo simboliu. Tikriausiai dėl to per šventes jie dažnai tampa šių linkėjimų išraiška.

Kava ar arbata

Kava ir arbata yra puikiai žinomos Kalėdinės dovanos, tačiau pasirinkus įdomų jų aromatą ar sudedamąsias dalis bei įpakavus į originalią pakuotę, jos gali tapti išskirtine dovana draugams ar kolegoms.

Tiek kavos, tiek arbatos būna įvairiausių rūšių. Kavos rūšys išsiskiria ne tik jos pupelių auginimo bei apdorojimo būdais, bet ir įvairiausių aromatų asortimentu. Kalėdų dovanai labiausiai ir tiktų neįprasto, įdomaus skonio kava, kuri įkvėptų naujiems atradimams. Žinoma, prieš dovanojant kavą, būtina išsiaiškinti, ar žmogus ją tikrai mėgsta.

Arbata taip pat išsiskiria skonių bei aromatų įvairove. Kalėdoms labiausiai tiktų arbata su įvairiausių citrusinių vaisių, miško uogų, cinamono aromatais. Dovanodami nepamirškite parašyti, kad linkite, jog ši arbata suteiktų jaukumo ir ramybės šaltais žiemos vakarais.

Mėgstantiems gaminti puikiausia dovana gali tapti prieskonių rinkinys. Prieskonius galite parinkti patys arba paieškoti jau sudarytų rinkinių parduotuvėse, tačiau žinodami, kokius patiekalus mėgsta gaminti jūsų kolega ar draugas, tikrai nenuvilsite padovanoję prieskonių jiems pagardinti.

Galima dovanoti tiek prieskonius saldiesiems kepiniams – pyragams, sausainiams, tortams (tokiu atveju, tiktų vanilinis cukrus, cinamonas ir pan. prieskoniai), tiek įprastiems patiekalams ruošti.

Dovanojant prieskonių rinkinį, galima linkėti, kad ateinantys metai būtų dar spalvingesni, kupini nuotykių, įdomių ir prieskoniais paskanintų dienų.

Vaisiai

Bene lengviausia išeitis nežinantiems, ką dovanoti einant į svečius ar prieš šventes atsisveikinant su kolegomis, yra dovanoti vaisių rinkinį. Jų visada rasite parduotuvėje, tad net perkant dovanas „paskutinę minutę“, neteks sukti galvos, kur jų surasti.

Kalėdų dovanoms neabejotinai tinka mandarinai, taip pat ananasai, papajos, greipfrutai ir kiti švieži vaisiai. Norint dovanai suteikti originalumo, rekomenduojama vaisius supakuoti rankų darbo pakuotėje arba dovanoti juos stikliniame permatome dubenyje, kuris galėtų iškart papuošti šventinį stalą.

Dovanojant vaisius, galima linkėti, kad naujais metais nestigtų vitaminų, geros nuotaikos, o visos dienos būtų spalvingos ir kupinos smagių įspūdžių.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai