Vasara – sulčių spaudimo metas. Kaip išsirinkti sulčiaspaudę?

Moteris spaudžia sultis / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-06-12 10:35
Šviežių daržovių ar vaisių sultis gerti sveika, nes jose esančios medžiagos stiprina imunitetą, suteikia organizmui naudingų medžiagų. Pasirinkus tinkamą sulčiaspaudę, sveikų sulčių galima išsispausti per kelias minutes.

Geriant sultis lengviau gauti naudingų maistinių medžiagų, nes neretai suvalgyti tokį kiekį daržovių ar vaisių yra sudėtinga. Tai ypač aktualu, jei trūksta tam tikrų konkrečių medžiagų, esančių vaisiuose ar daržovėse. Be to, šviežiai spaustos sultys patinka , kurie paprastai tokio kiekio daržovių ar vaisių nesuvalgytų.

Visgi sultys yra maistas, o ne gėrimas, todėl geriausia apsiriboti maždaug 2 stiklinėmis per dieną. Rekomenduojama sultis šiek tiek skiesti vandeniu ir gerti nedideliais kiekiais. Prieš geriant sultis, reikėtų pusvalandį niekuo neužkandžiauti. Taip pat jos netinka gerti po valgio, nes virškinimo sistemoje skatina rūgimo procesus. Be to, jas gerti reikia iš karto išspaudus, nes palaikius net ir trumpą laiką šaldytuve, sumažėja naudingųjų savybių.

Rinkitės tokią, kokios reikia būtent jums

Kadangi sulčiaspaudę perkate ne vienai dienai ir tai yra gana didelė investicija, prieš įsigyjant būtina nuspręsti, kas svarbiausia būtent jums ir jūsų . Tada atsakykite į keletą klausimų.

  • Kokias sultis mėgstate: skystas ar tirštesnes.
  • Iš kokių vaisių ir daržovių planuojate jas spausti ir kaip dažnai tai darysite.
  • Ar norite tyliai veikiančio aparato, ar jums svarbiau greitis, ar sveikos sultys.

Būtina pasirinkti pagal produktus

Nėra sulčiaspaudės, kuri vienodai gerai išspaustų sultis iš įvairių vaisių ir daržovių. Juk skirtingi produktai pasižymi skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, burokėliai ar morkos yra kieti, o obuoliai, apelsinai – minkšti. O štai lapinės daržovės turi daug augalinio pluošto.

Taigi sulčiaspaudė, pritaikyta spausti apelsinams ir kitiems citrusiniams vaisiams, negali itin gerai išspausti paprastų vaisių ar daržovių sulčių. Ir nereikėtų dėl to pykti, jei įsigiję aparatą prieš tai nepasidomėjote. Tad tai turite suprasti ir nepulti kaltinti gamintojo ar nekokybiško prietaiso. Aišku, yra universalių sulčiaspaudžių, tačiau jos gali nepatenkinti visų poreikių. Taigi tik nusprendę, kokios jums tiksliai reikia sulčiaspaudės, galite rinktis prekinį ženklą ir modelį.

Remkitės savo poreikiais, o ne prekybininkų siūlymais

Renkantis sulčiaspaudę pirmiausiai reikėtų apsibrėžti savo poreikius, o tik tada rinktis modelį. O jeigu susižavėjote tokiu prietaisu, kuriam taikoma didelė nuolaida, tikėtina, kad renkatės ne pagal poreikius, o pagal tai, ką jums siūlo prekybininkai. Todėl kartais brangi ir gera sulčiaspaudė gali paprasčiausiai neatitikti jūsų poreikių.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Prieš renkantis sulčiaspaudę, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų, pasidomėti. Tada ir rinktis bus paprasčiau, ir žinosite, apie ką eina kalba.

  • Sulčiaspaudę reikėtų rinktis pagal tai, kokį kiekį sulčių planuojate spausti. Todėl didelę sulčiaspaudę patartina rinktis tada, jei žinote, kad sultis spausite visai šeimai ar šiaip didesniam kiekiui žmonių. Kitu atveju didelės sulčiaspaudės įsigyti tikrai nebūtina.
  • Atkreipkite dėmesį, koks variklio apsukų greitis. Kuo greičiau sukasi, tuo daugiau pavyksta išspausti skysčio. Itin sultingiems vaisiams užtenka ir mažesnio apsukų skaičiaus.
  • Jei norite, kad šviežių vaisių bei daržovių sultyse išliktų kuo daugiau vitaminų, įsigykite tokią, kuri būtų su pjaustykle bei plastikiniu sieteliu.
  • Norėdami įsigyti kokybišką prietaisą, žiūrėkite, kad detalių iš plastiko būtų kuo mažiau. Nerūdijantis plienas garantuoja kokybę.
  • Paklauskite savęs, ar jums svarbu, kokį triukšmą kels prietaisas Jei jums svarbu sultis išspausti greitai, tokia sulčiaspaudė veiks gana garsiai. Jei pirmenybę teikiate sulčių kokybei, sulčiaspaudė veiks lėčiau, o valyti teks ilgiau ir sudėtingiau. 
Ji24.lt