Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Indukcinė viryklė: ką derėtų žinoti?

Indukcinė viryklė
„Fotolia“ nuotr. / Indukcinė viryklė
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Šios elektrinės viryklės gaminamos pagal naujausias technologijas. Išvaizda niekuo nesiskiria nuo elektrinių su stiklo keramikos paviršiumi. Pasak specialistų, skirtumas tas, kad po indukcinių viryklių paviršiumi yra įmontuoti ne kaitinimo elementai, o indukcinės ritės.

Pats šildymo procesas pagrįstas magneto trauka. Elektromagnetinis laukas sukuria indukcines sroves, kurios įkaitina puodo ar keptuvės dugną. Kaista ne viryklės paviršius, o tik pats indas, kuriame gaminate. Nors indukcinės viryklės brangesnės, turi daugiau pranašumų nei kitos elektrinės.

Pirmiausia yra labai ekonomiškos, nes akimirksniu pasiekia nustatytą kaitrą, be to, šyla tik puodas, o ne viryklės paviršius. Net pastačius mažesnį puodą ant didesnio skersmens kaitvietės, automatiškai bus šildomas tik puodo paviršius. Kadangi maistas greičiau įšyla, jį paruošite per gerokai trumpesnį laiką.

„Fotolia“ nuotr./Indukcinė viryklė
„Fotolia“ nuotr./Indukcinė viryklė

Palyginkite: ant indukcinės viryklės litrą vandens užvirsite maždaug per tris minutes, ant standartinės elektrinės viryklės su stiklo keramikos paviršiumi – per trigubai ilgesnį laiką.

Kitas indukcinių viryklių pranašumas – labai greitai galima reguliuoti temperatūrą. Specialistų teigimu, šios naujos kartos viryklės ne tik vienos taupiausių, bet ir saugiausių – neįmanoma netyčia įjungti ir nusideginti, nes neuždėjus puodo kaitvietės zona tiesiog nešils.

Indukcines virykles ypač lengva valyti ir prižiūrėti. Kadangi kaitlentės paviršius aplink puodą neįkaista, išbėgęs maistas nepridega. Baigus gaminti, užtenka nušluostyti šluoste be jokių specialių valymo priemonių.

Nepaisant naujausių technologijų, yra keletas veikiau ne trūkumų, bet tiesiog minusų.

Jos yra brangesnės nei dujinės ar kitos elektrinės. Be to, indukcinėms viryklėms būtini specialūs indai, kurių dugnas įsimagnetina. Pirkdami virtuvinius puodus, keptuves atkreipkite dėmesį, kokioms viryklėms pritaikyti. Be to, verdant šios viryklės skleidžia nestiprų pašalinį garsą.

Plačiau apie tai, kaip išsirinkti viryklę, skaitykite 3-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (3 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (3 nr.)
Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Viryklė
Parašykite atsiliepimą apie Ji24.lt