Vyrų ir moterų baimių TOP 10

Baimės akys
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-19 12:00
Visi turime baimių, tačiau svarbiausia, kad, ignoruodami jas, šios nevirstų rimtomis fobijomis. Su baimėmis patartina susigyventi ir pasistengti jas suprasti.

Vyrai rečiau prisipažįsta turintys jų, todėl jiems sunkiau. Moteriai atleistina ir toleruotina aikčioti dėl savo liūdesio, blogos nuotaikos ir baimių, o štai vyrai, vadovaujantis stereotipais, privalo išlikti stiprūs ir drąsūs. Tačiau silpnosios lyties atstovės, jei jos nors truputį neatitinka visuomenėje įprastų grožio standartų, turbūt kenčia labiausiai.

Moterų baimių TOP 10:

1. Baimė priaugti svorio.

2. Celiulito baimė.

3. Baimė pasenti.

4. Baimė prarasti patrauklumą ir vyrų dėmesį.

5. Baimė tapti frigidiškai.

6. Baimė būti prastesnei už kitas moteris.

7. Baimė likti vienišai ir niekam nereikalingai.

8. Baimė nepatirti orgazmo.

9. Baimė atrodyti kvailai.

10. Baimė nepasiekti karjeros.

Vyrų baimių TOP 10:

1. Baimė turėti mažą „draugužį“.

2. Baimė užimti žemą socialinį statusą.

3. Impotencijos baimė.

4. Baimė gyventi materialiai neapsirūpinus.

5. Baimė dėl savo sveikatos.

6. Baimė nuplikti.

7. Baimė nerealizuoti savęs.

8. Baimė pasirodyti nevyriškam.

9. Baimė dėl mažo ūgio.

10. Baimė stokoti humoro jausmo.

Daugelį baimių sukelia formuojama nuomonė, kaip turi atrodyti tikras vyras ir tikra moteris, kad patiktų priešingajai lyčiai. Tarsi gyvenime svarbiau būtų ne realizuoti savo troškimus, o bandyti iš visų jėgų kažkam patikti.

Todėl, remiantis kažkokia mistine nuomone, šiuolaikinė moteris privalo neturėti nė gramo riebalų (tai visiška moteriškumo priešingybė, be to, perdėtas liesumas dažnai būna viena iš kūdikio neišnešiojimo ar sunkaus nėštumo priežasčių). Moteris privalo atrodyti seksualiai ir bet kurią akimirką būti pasiruošusi patirti orgazmą, turėti gerą vyrą ir sėkmingą karjerą.

O šiuolaikinis vyras privalo turėti didelį penį, vešlius plaukus, būti aukštas, turtingas, puikaus humoro jausmo, sveikatos ir, aišku, bet kurią sekundę būti pasiruošęs lytiniam aktui.

Taigi, žmogus bijo išsiskirti iš kitų pagal fizinius ir socialinius duomenis, nors giliai viduje kiekvienas svajoja būti unikalus. Juk būtent mūsų individualumas padeda išreikšti save asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Ieškančiam gyvenimo draugo žmogui tikrai svarbesni ne centimetrai ar kilogramai, o asmeninės kito savybės...

Tad baimė – tiesiog lakmuso popierėlis: ji parodo, kokioje srityje mums stinga pasitikėjimo savimi arba kuriai sričiai reikia papildomo dėmesio. Jei bijote priaugti svorio, vadinasi, verta atkreipti dėmesį į mitybą, fizinę veiklą, įpročius. Sportuojanti ir taisyklingai besimaitinanti moteris vargu ar labai sielosis dėl savo figūros.

Kartais baimė būtina. Tarkime, šiuolaikinei moteriai nepakenktų bijoti tapti... vyru. Vertėtų sau atsakyti į klausimus, kokia mano eisena, kalbėjimo maniera, balso tonas, ką manau apie vyrus ir karjerą, ar daug likę manyje moteriškumo, švelnumo, silpnumo? Tos baimės, kurios verčia mus keistis, virsta ne priešais, o skatinančiais keistis draugais.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai